National Theatre Live: Prima Facie

Veľká Británia, 2022, 100 min

Réžia:

Justin Martin

Jodie Comer

Hvězda seriálu Na mušce Jodie Comer se poprvé představuje na prknech londýnského West Endu v britské premiéře oceněné hry australské dramatičky Suzie Miller.
Tessa je mladá a skvělá advokátka. Na vrchol své profese se vypracovala z dělnického prostředí a nyní mistrně ovládá umění obhajoby i křížového výslechu a vyhrává případy. Jedna nečekaná událost ji však přinutí, aby si uvědomila hranici, na níž se patriarchální moc práva rozchází s důkazním břemenem a morálkou. Prima Facie nás zavede do srdce ženy, v němž se střetávají emoce a zkušenosti s pravidly hry.
Sólové představení z komorního prostoru divadla Harolda Pintera nedaleko Leicester Square režíruje dlouholetý spolupracovník Stephena Daldryho Justin Martin. (Aerofilms)

Verunka84

Jakožto milovnice divadla prostě musím napsat recenzi. Opět se ukazuje, že britská potažmo anglicky mluvící divadelní scéna je naprostý top. Jodie Comer, bez formálního vzdělání v oblasti divadla, naprosto rozmetává divákům emoce. Ačkoli se děj dotýká britského práva v oblasti sexuálně motivovaného zločinu potažmo znásilnění, divák stejně nemůže odtrhnout oči. Nechápala jsem, kdy se Jodie podařilo se nadechnout, ale celý sál totálně "žral" jakékoli slovo. Závěrečný monolog byl možná trochu dlouhý, ale poselství "look to your left, look to your right" mě totálně dostalo. Plus geniální režie a geniální scéna. ()

Fabrinka

Nezabudnuteľné, silné, emocionálne predstavenie, na ktoré budem do konca života spomínať a zároveň dúfať, že poslanie a osveta tohto príbehu prenesie toľko potrebnú zmenu.  "Because something has to change." Skutočne neuveriteľný divadelný debut mojej milovanej Jodie Comer, ktorej raketový talent nepozná hraníc. 90 minút bez dychu, behu a srdcervúcich emócií.   Videla som naživo 21.4.2022 v Harold Pinter Theatre v Londýne a 27.7.2022 v kine Aero divadelný záznam. ♥ Edit: Videla som naživo 23.5.2023 v John Golden Theatre v New York City. ()

rivah

Sugestivní podívaná na ženu, suverénku u soudu, kde jako advokátka každého svědka pokoří  a pak jako znásilněná žena se snaží po delším čase, aby byl muž odsouzen, a je pokořena (nejen) právnickými předsudky...Na jevišti se pohybuje samotná Jodie Corner v dlouhém a vášnivém nepřerušeném projevu. Feministická záležitost.(max.70%) ()

• Divadelné predstavenie "Prima Facie" je divadelným debutom pre britskú herečku Jodie Comer. (Fabrinka)