Mladá holka to nečekaně začne táhnout s korunním princem, a proto se snaží utajit svoji skandální minulost i velké tajemství. (Netflix)

saliman

Zatraceně. Zas podíval na náhodný teen film, co měl dobrý námět, ale... velké ale. Co k tomu říct. Měl jsem velký problém přijmout tu popularitu královské rodiny. Nedokázal jsem si představit, že by to takhle mohlo v Norsku fungovat, ale dobře. Možná prostě žiji v úplně odlišném světě, takže tohle úplně pochopit nemohu. S touto myšlenkou jsem to nějakým způsobem zkousnul, přijal to a přesunul se k dalšímu dění. Že se princ zamiloval do "holky z ulice", to jsem také přijal. Přeci jen to je motiv, který se ve filmech ukazuje stále. A je to dobrý motiv pro teen film. To jak se příběh vyvíjel, jsem si vlastně celkem užíval. Bavilo mě, jak se vyvíjí vztah mezi ústřední dvojicí, jednoduše řečeno: pěkně zidealizované. Taky mě bavilo to postupné odhalování minulosti hlavní hrdinky. Zápletky byly skvělé. No, a dostáváme se k závěru a řešení problémů minulosti, která se nám na závěr krásně odhalila a začala se prolínat s přítomností. Proč to tím závěrem tak neuvěřitelně zkazili?! Posledních 10 minut jsem křičel a trhal si hlavu. Proč?! Kam se poděla ta logika, na kterou jsem si zvyknul v poslední hodině a půl? Hrozně moc jsem filmu chtěl dát 3 hvězdičky, ale nedokážu to. Na konci film hluboce klesnul. Jedna plusová hvězda je spíš za snahu, protože mě poslední dobou celkem baví skandinávská produkce. ()

BOURQUE

Zo začiatku sa to chová ako moderný „romteen“ príbeh – „jednoduchá slečna sa zamiluje do princa“ (prípadne obrátene). Potom však nastane zlom a posun v príbehu, pretože dve tajomstvá mladej slečny zmenia všetko. Obidve veci majú silný potenciál na hlbší rozbor, ale toho nie sme svedkami. Namiesto toho príde niekoľko scén, ktoré (až na náhle zhoršenie zdravotného stavu matky) „zjednodušia“ situáciu (v obidvoch prípadoch). Trochu chaotický vedení film s divným záverom. Teraz to Nórom nevyšlo. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

wege odpad!

Třetí den virózy, kdy si nejdále dojdu do kuchyně pro čaj, jsem si dal večerní romantický trojboj po trase Norsko, Korea, Norsko. První bylo super (Psychobitch), druhý taková jejich klasika (Geonchukhakgaeron), poslední bylo peklo. Hele já byl hodně unavený, ale tohle bylo fakt něco. Pokud byla Psychobitch neskutečně realistická, tak toto bylo jak  …. z prdele = nereálné jak Brno. Ale vydržel jsem, což je známka, že vydržím fakt hodně a třeba jednou zvládnu podobné dílko i z české filmové produkce o) ()

Arsenal83

Z romanťárny sa stala dráma, ale inak film je poskladaný z veľmi smiešnych situácií. Princ s tak obrovskou gambou, že mu ani Mick Jagger nemôže konkurovať, sa pohybuje dennodenne na párty, kde sexuje každý s každým, len on je stále panic. A keď si má vybrať holku, tak ho zaujíma tá najškaredšia. Samozrejmosťou je, že v Nórsku je plno múdrych černochov a jeden sa stále "rádoby" vtipne objavuje pri princovi, keď je ten v chúlostivej situácii. Proste normálka, že princ leží holý v posteli so slečnou a jeho poddaný Bubu si len tak chodí do jeho izby, kedy sa mu zachce. To sú asi práva, ktoré si vybojovala BLM, na čo klopať. Ale nakoľko z toho nebola úplne presladená záležitosť, dalo sa to ešte nejak vydržať. No ten koniec bol veľmi podivný. ()

Anet21

⚪Spoilery⚪Nie, že rozprávka pre dospelých, ale debilita pre 13-ročných.⚪Strašné herecké výkony, otrasná réžia, všetko sa deje len tak, náhodne a skokovito, ako to vyhovuje scenáru, všetci mladí tu pijú a sexujú prvú ligu, pretože to je predsa dnešný štandard (som idealista a dúfam, že nie), ten, kto by to náhodou nerobil je spiatočnícky suchár, hlavná postava je jednak úplne nudná, no aj tak o ňu prejaví záujem princ (ok, žánrovka), ale že je aj neskutočne nesympatickou postavou, ktorá klame, zavádza, nevie, ako sa správať, je blbá a ešte žila očividne celkom bujarý=št*tkovský život už sa nedá prehliadnuť.⚪Zvrat, že mala celý čas ešte aj syna, no nestarala sa oňho a radšej chodila na párty, pričom jej nerealistickí pozitívni rodičia ju v tom ešte podporili a starali sa jej o dieťa je vrchol nonsensu, rovnako ako to, že hrdinke zázračne každý odpustí, pochváli ju, že je matkou v pubertálnom veku a ešte ju to spopularizuje. Extrém.⚪Ono, aj tie filmy pre mladých kedysi aspoň chceli mať nejaký presah či výpovednú hodnotu. Dnes už sa produkuje čokoľvek, kde sú scény s mladými na párty, so sexom a onálepkuje sa to ako ,,film pre mládež." Hnus velebnosti. A nielen po tej morálnej stránke, filmárska tiež nestojí skoro za nič. To, že očividne by mal mať film pokračovanie, je vrchol vtipu.⚪ ()