Ukázková rodina

• Južná Kórea Mobeomgajog (viac)
Južná Kórea, 2022, 7 h 34 min (Minutáž: 42–50 min)

Profesor věčně bez peněz omylem okrade kartel. A jak teď má ochránit rodinu, která se mu rozpadá? No, bude se muset dát na pašování drog. (Netflix)

AffectedFace

V první polovině všechno parádně funguje. Sledujeme hlavního hrdinu, který se čistou náhodou dostal k balíku peněz a snad nejvíc hloupě udělal všechny další kroky, na což navazuje manipulace mafie a policie. Takže sledujeme vesměs tři různé úhly pohledu. Největší problém ale mám s výše zmíněným "hrdinou", protože jeho osud mě jednoduše nezajímal a těšil jsem se spíše na každou další scénu zaměřující se na problémy mezi mafií, která mimochodem měla velmi trefné a sympatické obsazení. Což se o hlavním "hrdinovi" říci nedá, takže každá jeho interakce byla pro mě divácky ubíjející. Druhá polovina už je jiný kafe. Všechno se totiž začíná převracet a sledujeme interakce mafie a zkorumpovanosti skoro v každé další epizodě. No náhle všechno parádně vygradované napětí zkazí výše zmíněný "hrdina" svojí nevědomostí a stupiditou, přitom kdyby ho v té první polovině odpráskli, bylo by všechno o mnohem lepší. Pokud čekáte nějaké velké souboje s nožema, tak si to radši nepouštějte, jelikož seriál pouze budí pocit k násilí, ale vesměs žádné neukáže, protože se přece všechno dá vyřešit i jinak, ne? (z tohohle pohledu je to pro mě zklamání, protože aspoň jednu řezačku jsem čekal). Musím určitě pochválit i špičkový vizuál, ale to už je u tvorby z Koreje standartní doplněk. Samotné finále mě trošku zklamalo, ale twistovalo parádně. Čekal jsem víc, ale na silnější tři hvězdy se přikláním. ()

gonga

Aneb jak se jeden naprosto neschopný, debilní idiot bez špetky jakéhokoliv charismatu zaplete vinou své nebetyčné hlouposti s mafií. Sledovat blba Tonghu je zejména v druhé polovině seriálu naprosté utrpení. Seriál sám o sobě není špatný, vše sráží hlavní ne-hrdina, který se nejspíš chová stejně hloupě jako každý jiný běžný člověk v podobné situaci, jenže kvůli tomu, abych podobné lidi viděl, se na seriály nedívám. V druhé polovině jsem si přál, aby už chcipnul, svému okolí by tím jen prospěl. ()