Když se všechno po*ere: Woodstock 99

(seriál)
  • USA Trainwreck: Woodstock '99 (viac)
Dokumentárny
USA, 2022, 2 h 23 min (Minutáž: 45–52 min)

Epizódy(3)

Festival ve Woodstocku v roce 1969 sliboval mír a hudbu. Jeho obnovená verze po třiceti letech se ale nesla ve znamení nepokojů a brutality. Proč se to celé tak zvrtlo? (Netflix)

xxmartinxx

Absolutně nemají materiál na tři epizody. Jakože absolutně. Což je obrovská škoda, protože tenhle materiál by se dal prostřihnout na skvělou věc. A není to ani tak, že by materiál nemohl existoval - loňský dokument HBO s poloviční stopáží byl o kus komplexnější. ()

Real Tom Hardy

Rok po úbohom počine od HBO sa témy notorického Woodstocku '99 zhostil adept na vytvorenie ešte väčšej kktiny – Netflix – a ja s údivom a úžasom musím uznať, že horšie nedopadol. Samozrejme, nevyhol sa kritickému pohľadu dnešnej optiky, netlačil však na pílu, predmetné ňou riešil len pár minút a, našťastie, drvivá väčšina z trojhodinovej stopáže sa venovala hudbe a samotnému festivalu z pohľadu logistickej katastrofy, než častovaním ho ako sociálny a kultúrny armageddon, s výnimkou záverečného chaosu a anarchie opíc. Cením tiež pozvaných hostí, kde sa majorita z nich netvárila, že tak isto ako teraz uvažovala aj pred 23 rokmi. A na margo všetkého udiateho stačia len tri slová – čo kto čakal? ♪♫ ()

666teen

Jojo. Takhle to dopadá, když se zrezivělý van plný hippie sraček čelně srazí s korporátní nenažraností. Greedstock 99, motherfuckers! ()

Jenda

Problém netflixu je (mimo jiné), že se snaží všechno ukrutně natahovat. Ale fakt fest. Stejně jako tenkrát prodejci cenu pitné vody. Promotér se zřejmě poučil z výsledného dojmu dokumentu na HBO a tady už se aktivně nesnaží sabotovat sama sebe a nevystupuje jako prvotřídní nenažranej zlatokop. ()

Pítrs85

"Doufám, že pár z nich nakopou do koulí a oni tak nikdy nebudou mít moct děti." Jestli byl původní a originální festival květinových dětí (fuck you, hippies!) oslavou lásky a sounáležitosti (no, nebyl, byl to festival drog a sexu), ten fejkovej o třicet let později byl festivalem anarchie, nenávisti k autoritám a kurevsky nezvládnuté pořadatelské služby. Prostě zbytečnost, kde největší hvězdou byli Limp Bizkit. Což je tak nějak všeříkající. "Sobota bylo peklo, a pak přišla neděle..." Dokument sám o sobě průměrný, co jich Netflix vysere dvanáct do tuctu. ()

marhoul

Devět kruhů pekla k popisu zrovna shlédnutého nestačí. Čtvrtce miliónu sjetých, ožralých, hladových, nemytých lidí s úpalem, nahatých a po pás ve vlastních hovnech, bych nepustila ani Nedvědy, natož KorN, Limp Bizkit nebo Redhoty, s jejich prudce vynalézavým songem k věci Fire! Drát do oka ve formě pozvání  křehké kopretiny Jewel na tento vymazlený monsterbál, pobavil. Jestli má někdo pocit, že ho totálně naplnil prudce metalový, rozuměj anarchistický dýchánek ve Vizovicach, tož tak ať si dá toto. Učebnicová sociologická studie stran chování frustrovaných jednotlivců v davu aneb jak člověk inklinuje přirozeně k primitivním pokleskům. Věřím, že účastníci v životě už nic většího/šílenějšího/dekadentnějšího nezažijí. Hieronymus Bosch předběhl dobu, nebo spíš dobře chápal, že se lidé nemění. Je to prostě v nás. stačí impuls, možnost, prostor. Viz. hrůzy války. To si dej, neváhej.  Pokud mívám nějaké výhrady k line-upu Colours of Ostrava, tak po tomto, přátelé: klidně buzipopík, opruzný indífolk, vřeštivé bolehlavové divoženy ala krákora LP, vystřelená Aurora nebo zas Zaz (rozjezdit!), už jsem ticho, beru i Dádu v duetu s Krajčem s písničkou napsanou těsně, než se hvězda odebere na nebe , hlavně ať je publikum O.K. . ()

Pajky3

Zvláštní, že až do sledování dokumentu jsem o Woodstocku 99 nějak výrazně neslyšel. Přitom tam byl line-up snů, který by lákal i mě. The Offspring, Limp Bizkit nebo Red Hot Chili Peppers v té době na vrcholu sil.  Na začátku přišla skvělá myšlenka - zopakovat legendární festival. Jenže pak už se to začalo kazit. Jen těžko se vám podaří zopakovat atmosféru "míru a lásky", když máte line-up plný rockových a metalových hvězd. I tak to však pořád může být skvělý festival, pokud by byl dobře zorganizovaný. Jenže to se nestalo a když k tomu připočtete i fakt, že na všem se bude šetřit, aby byl profit co největší, tak je recept na katastrofu na světě. Pro dokument se podařilo oslovit široké spektrum lidí. Vyjádří se k němu účastníci, reportéři, organizátoři, hlavní hvězdy, ale především i dva hlavní promotéři akce. Je pro mě šokující, že ti dva ani po letech nepřiznají špetku zodpovědnosti a dokážou ostatním (a hlavně sami sobě) lhát o tom, kdo za ten provar byl zodpovědný. Jen těžko pak můžete vinit Freda Dursta, že dal rozzuřenému davu přesně to, kvůli čemu tam přišli. Co vlastně čekáte, že se stane, když na závěr festivalu rozdáte svíčky tomu samému davu?  Oceňuji, že to rozebralo celý festival den po dni a věnovalo se to tomu, co se tam dělo. Zpočátku hlavně hudebně, ale následně i tomu, jak to dopadlo. Podle mě dobře a poutavě zpracovaná dokumentární minisérie, která stojí za vidění. Je tady odpověď na otázku - Jak vypadá davová hysterie? ()

CinemaRanger

Nejen největší organizátorský fail všech dob, ale také největší pařba k ukončení devadesátek. Chtěl bych to taky zažít! K této dokumentární sérii mohu jen říct, že ikdyž je trochu natahovaná, stále je dost věcí, o kterých se nemluvilo. ()

rockwoman

Mohl to bejt pěknej fesťák, akorát ta organizace se jim tam tenkrát moc nepovedla co? Zakladatel a organizátor zřejmě chtěli ušetřit prachy na pořádný ochrance, aby je pak stánkaři a spol. vytahali z na*raných & zhulených & nabuzených kluků a holek, a tak se místo kytičkové párty plné míru a lásky, konala ohnivá šou plná koz a šulínů. Na druhou stranu, ono tři dny hopsat na rozpáleným asfaltu, kde se ti o stínu může jen zdát, hlavně že "výběrčí daní" ho mají dostatek, to se člověk pak cítí trochu na*raný. Zajímavý dokument.ッ ()

dots24

Woodstock 99 je synonymom slova anarchia a tento dokument to geniálne vystihol. Ako málo stačí k tomu aby sa z obrovského davu ľudí stala neriadená strela ktorú je takmer nemožné zastaviť? Spravte festival kde väčšina vystupujúcich budú NuMetalisti a k tomu ešte všetkých divákov nahnevajte zlou organizáciou v areáli. Netflix mi opäť doručil veľmi podrobný opis udalostí na notoricky známom festivale ktorý sa vymkol kontrole. Som rád že tu nie sú predstavené iba výtržnosti ale aj veľa iných vecí v pozadí. Sú nám ukázaný takmer všetci dôležitý vystupujúci a to ako ľudia reagovali na ich hudbu. Organizačný tím a ich pohľad, vykreslenie danej doby kedy deti kvetov už dávno neexistovali a rockový lifestyle bol medzi mladými brány doslovne. Urobilo to na mňa silný dojem, každý záber ma viac a viac vťahoval do sledovania a ľudia by si z toho mali zobrať ponaučenie. Takéto veci by sa proste nemali diať. Arogancia hlavného promotéra a tvárenie sa že nič závažne sa vlastne nestalo ma až vytáčala.  Hodnotný dokument, obsahovo aj tým ako je natočený. No a tie autentické zábery, tak to bola nádhera a zároveň peklo. ()

Pavlínka9

Miluji film Zažít Woodstock, který přibližuje, jak vznikl Woodstock v 1969....Myslím si, že to v 1999 nemělo ani vzniknout...je to přesná ukázka toho, čeho jsou lidé schopní a co se stane, kdyz se dostanete do davu a co ten dokáže...Jeden z vyprávějících v tomto snímku je podle mě přesně ta "tupá hlava", která to tam sama i řekla, že šla prostě s davem...ten podle mě nikdy "nedospěje".... ()

NiWi

Nenápadný ale dost fajn dokument o jednom z největších festivalů na světě, který se zvrhnul v peklo. Díky autentickým záběrům dokáže dokument ideálně ukázat atmosféru festivalu, a jak se lidé postupně měnili z fanoušků hudby na zvířata. Výpovědi organizátorů a návštěvníků reflektují odlišné pohledy obou stran na věc, nastává kolize a divák má šanci si utvořit vlastní názor na to, kdo je v právu. Trochu normálně smýšlející člověk vsak pochopí, kdo je tu ten záporák (nenažraní korporátníci, kdyby to někomu nedošlo). Stopáž je ideálně vyplněná, rozdělena na tři díly popisující tři dny festivalu, který stejně jako dokument silně graduje. Navic Netflix tentokrát překvapivě netlačí tolik na pilu v hodnocení festivalu z dnešního pohledu, jako morální a kulturní katastrofu plnou nenávisti k ženám a podobně. 8/10 ()

klukluka

Masakr! Od A do Z skutečnej! Tahle scéna se odehraje v roce 2075: Boy 1: Můj prapraděda viděl padat dvojčata. Boy 2: Můj prapraděda byl na Woodstocku 1999. Boy 1: Yes, you won. ()

666Carnage

Když hráli Korn a Limp Bizkit a já viděl co dělal dav měl jsem husinu. Když jsem viděl jak se chovají lidi, když je zavřete do 13 km dlouhé ohrady a jste chamtivý měl jsem husinu. Když jsem viděl pořadatele, jak jsou v klidu a nevidí přes balík peněz měl jsem husinu. Tohle mohla být luxusní akce bohužel se do ohně přiléval tak dlouho benzín, až to bouchlo. 80% ()

tenebrae86

Výborný dokument, který dost dobře ukazuje monstrózní atmosféru památného ročníku festivalu Woodstock. Z mého pohledu to byl asi jediný ročník, který za něco stál. Pořadatelé sice totálně selhali, ale podle všeho nikdo neumřel (na rozdíl od vychvalovaného 69. roku, kdy na festivalu umřeli hned dva lidé) a nic zas tak hrozného se nestalo. Amíci jsou holt strašně prudérní. Prostě jen příliš mnoho lidí a trošku divočejší párty :). A palec nahoru pro Freda Dursta, ten se s tím nesral. ()

lemonova

Strašne veľa deciek, strašne veľa voľne dostupných drog, snaha zarobiť strašné peniaze - a stal sa z toho  Armagedon. Miniséria len pre silné žalúdky. Keby som to nevidela na vlastné oči, neuverím. ()

P.J.2

Vítejte na festivalu Woodstock 99, domě nenažraných promoterů, kteří chtějí udělat snadný prachy ale zároveň baště incestních puberťáčků, který doufaj, že si konečně štrejchnou i s někým jiným než je člen rodiny. Vše je zde dostupné, fety, chlast, nelegální a rozhodně neschválený sex, fekálie všeho druhu, jen to IQ se někam zatoulalo. Neváhejte a přidejte se k pestrému programu jako např. osahávání bab, ničení dřevin všeho druhu, hod daleký všemožnými předměty a jako zlatý vrchol? Pálení vseho hořlavého či nehořlavého, zakončeného sice menším ale o to familiérnějším vybuchem, na následky nehleďte, anonymita je jedna z předností této akce. NO TOMMOROW! YYYYEEEEEHHHAAAA!! ()