Když se všechno po*ere: Woodstock 99

• USA Trainwreck: Woodstock '99 (viac)
USA, 2022, 2 h 23 min (Minutáž: 45–52 min)

Réžia:

Jamie Crawford

Hudba:

Jon Opstad

Jonathan Davis, Gavin Rossdale, Fatboy Slim, Jewel Kilcher, James Brown (a.z.), Sheryl Crow (a.z.), Dexter Holland (a.z.), Bill Clinton (a.z.) (viac)

Festival ve Woodstocku v roce 1969 sliboval mír a hudbu. Jeho obnovená verze po třiceti letech se ale nesla ve znamení nepokojů a brutality. Proč se to celé tak zvrtlo? (Netflix)

Motinski

Woodstock 99 je synonymom slova anarchia a tento dokument to geniálne vystihol. Ako málo stačí aby sa z obrovského davuí stala neriadená strela ktorú je takmer nemožné zastaviť? Spravte festival kde väčšina vystupujúcich budú NuMetalisti a k tomu ešte všetkých divákov nahnevajte zlou organizáciou v areáli. Netflix doručil opäť doručil podrobný opis udalostí. Som rád že tu nie sú predstavené iba výtržnosti ale aj množstvo iných vecí v pozadí. Sú nám ukázaný takmer všetci dôležití vystupujúci a to ako ľudia reagovali na ich hudbu. Organizačný tím a ich pohľad, vykreslenie danej doby kedy deti kvetov už dávno neexistovali a rockový lifestyle bol medzi mladými braní doslovne. Urobilo to na mňa silný dojem, každý záber ma viac a viac vťahoval do sledovania a ľudia by si z celku mali zobrať ponaučenie. Takéto veci by sa proste nemali diať. Arogancia hlavného promotéra a tvárenie sa že nič závažne sa vlastne nestalo ma až vytáčala. Hodnotný dokument, obsahovo aj tým ako je natočený. No a autentické zábery boli nádhera a zároveň peklo. ()

fixaman

Dokument HBO vzbuzoval dojem, že návštěvníci na Woodstocku 99 jen trpěli. Tady ukázali to, co jsem už tušil. Že i když se to všechno neskutečně zvrhlo, pro většinu to byla ta největší jízda jejich života a Woodstock si užili. Taky bych na takovou party nikdy nezapomněl. Nejblíž tomu svojí chamtivostí v mém životě měl poslední Aerodrom, ale i když si to pořadatelé určitě zasloužili, ten fanoušci bohužel útokem nevzali. Škoda. Jinak další top dokument od Netflixu, užil jsem si každou minutu :-) ()

KoRner

Super dokument o poslednom festivale s neviazaným duchom rock'n'rollu a ich vzbure proti korporátom. Čo si budeme hovoriť, bola to divočina s obrovským množstvom násilných činov, hovnovej vody a polonahých tiel, ale ako povedala dievčina pre jednu TV, šla by tam zas. Každá časť má svoj vrchol v podobe KoRn, Limp Bizkit a Red hot chilli peppers a pri každom sa stala nejaká katastrofa, ale pozoruhodne nik nezomrel. Tvorcovia na začiatku ospravedlňujú dav tým, že proste bola taká doba s vplyvom filmov ako Prcičky a Klub bitkárov, pričom na konci skonštatujú, že našťastie tu dnes máme MeToo. Proste festival, aký svet už neuvidí. ()

dubinak

Nic šílenějšího jsem snad nikdy neviděla, než tuto kultovní devadesátkovou americkou párty. Vůbec mi hlava nebere, že mi tahle událost úplně unikla a vlastně jsem o jejím konání ani neměla tušení. Trailer na Netflixu mě ale zaujal okamžitě. Tyhle bizáry já ráda a o to víc, když jsou to všechno autentické záběry a rozhovory. Tady bylo vlastně vše špatně, z té analýzy koncertu Korn a Limp Bizkit mi bylo až špatně. Většinu těch kapel jsem znala, ale fakt jsem netušila, že se něco jako Woodstock 99 takhle zapsalo do dějin. Brutální zatmění mozku a to v gigantickém rozměru. Jsem se zas něco dozvěděla. Možná zkusím i dokument z HBO. ()

pornogrind

Předem svýho komentáře musím o5 poděkovat uživatelce Ratchetka za tip na tento dokument. Sice jsem o něm věděl a zvažoval, že na něho kouknu ale až její tip byl tím impulsem proto abych si ho opravdu pustil. Teď už k dokumentu nebo spíš k samotnýmu Wodstocku 99.  Co se týče toho, že se to tak zvrhlo a že to dopadlo tak jak to dopadlo. Já se ani nedivím. Woodstock 69 byl úplně o něčem jiným. Jiná muzika a hlavně úplně jiná mentalita a myšlení lidí. Tady muzika k agresi přímo vybízela. Druhou věcí je, že tenhle fesťák byl dělanej vyloženě za vidinou zisku kdy si někdo chtěl pořádně namastit kapsu a na lidi se v podstatě sralo. Nějaký lepší zázemí pro návštěvníky prostě nebylo. Tady vůbec nešlo o lidi a o nějaký lásce a míru tudíž nemůže být ani řeč. Není tedy divu, že se to zvrhlo v takový inferno. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD