Nejhorší sérioví vrazi v Indii: Řezník z Dillí

• India Indian Predator: The Butcher of Delhi (viac)
India, 2022, 2 h 8 min (Minutáž: 41–44 min)

Před vězením v Dillí se najde pár znetvořených těl a provokativních vzkazů od evidentně zkušeného vraha, který bojuje proti systému, a policie má hned plné ruce práce. (Netflix)

rublik05

Indický true crime není zas tak běžnou záležitostí, nemohl jsem si ho tím pádem nechat ujít, přestože jsem už tak nějak podvědomě očekával, že to patrně nebude žádná velká hitparáda. Zpočátku to vypadalo nadějně, případ působil zajímavě a docela i děsivě, vyšetřování je pojato velice zkratkovitě, pachatel je tak po chvíli brzy dopaden a nastává dlouhotrvající část složená z výpovědí několika náhodných osob, dále pak ze známých a kamarádů vraha, což místy působí velice bizarně, skoro až jako takový sluníčkový životopis slušného člověka. Střídají se zde záběry z výslechů, vyšetřování, soudu atd. ve zcela nahodilém stylu, což začne diváka po čase mást a dokument tak působí dost zmateně a ne zrovna poutavě. Ayesha Sood by si před natáčením dalšího projektu měla na Netflixu přehrát jeho nejúspěšnější true crime minisérie, aby se poučila a nedopadlo to zase tak katastrofálně. 3/10. ()

Silwer

No je videt ze Indie je proste zaostala zeme..Policie uplne k nicemu..psychologove jak ze zvlastni skoly, a celkove 100 let za opicema.. ()

*CARNIFEX*

Plne inscenačný dokument takmer s nulovou autenticitou, doplnení o neustále výpovede "kadekoho". Celkovo na mňa pôsobí ako poznávací zájazd o Indii a tamojšej, špinavej kultúre, ktorá prakticky (v tomto prípade) nikoho nezaujíma, pričom životopisný zámer o sériovom vrahovi Čandrakantovi, podaný z druhej ruky, je taktiež viac než zreteľný. Ako celok môžem "Butchera z Delhi" hodnotiť maximálne na úrovni slabého priemeru, kedy spracovaním pripomína skôr projekty od "ID", akurát že hudba je o niečo lepšia. ()