Mona Dearleyová (Bette Midler) je bezcitná ženská, která kouří jednu camelku od druhé a v rodném Verplanku ji nikdo zvlášť nemiluje. Jednoho dne, když se snaží dostat do svého auta zjistí, že klíčky si asi omylem vzal její syn Jeff a tak si Mona vypůjčí jeho navlas stejné auto. Až za jízdy zjistí, že nefungují brzdy, včetně ruční. Proto v plné rychlosti vyletí z cesty do řeky a potápí se a potápí Když se Jeffovo auto najde je každému jasné, že ten kdo ho řídil, musí být mrtev. Zvlášť když se zjistí , že brzdy nebyly funkční. Policejní vyšetřovatel (Danny DeVito) se snaží vypátrat, komu ve Verplanku ta nešťastná ženská mohla tak strašně vadit. Zjišťuje ale, že úplně, ale úplně všem 460 místním obyvatelům.

Zapeklitá a překvapivá komedie s hvězdným obsazením má také svou němou hvězdu. Je jí značka malého, oranžového auta východoevropské provenience. Film byl v roce 2001 nominován na cenu ALMA za nejlepší režii. (oficiálny text distribútora)

Slarque

Zajímavý námět a ještě zajímavější obsazení mě nalákaly, ale dostalo se mi jen podrůměrné komedie, kde herci stejně nemají co hrát (snad jedině s výjimkou Bette Midler, která si svou Monu vychutnala). Navíc postava Caseyho Afflecka byla tou nejméně zajímavou, o to více však byla vidět. Film dorazil naprosto odporný dabing. ()

Radko

Dedina vo vleku jednej frustrovanej ženy ("život mi naservíroval len fúru sračiek" ), terorizujúcej všetkých navôkol, vlastnú rodinu nevynímajúc. Pohár pretečie, a jedného dňa končí svoj život po autonehode pod vodnou hladinou, pričom vysvitne, že nešlo o samovraždu. Motív má takmer každý z jej okolia, treba to ale vyšetriť tak, aby sa pokľudný život zvyšnej komunity príliš nenarušil. Pomerne vydarený a vtipný obraz fungovania života a vzťahov v málopočetnej americkej obci komplikuje telenovelový charakter viacerých "žartovných" scén. ()

dobytek

Poměrně dobrá komedie, kterou sráží snad jen posledních cca 10 minut. Ten konec je opravdu dost debilní. Herecký výkony docela ujdou snad až na jednu vyjímku. Ta vyjímka je Casey Affleck, protože ten je fakt dost tragickej. Asi to maj v rodině. Zajímavý pak je, že všichni ve filmu používaj vozidla Yugo Koral. Tolik jich člověk nevidí ani v Chorvatsku. ()

GOREGASM

Zpočátku zdařile černohumorné s dobrým spádem a několika vypečenými postavičkami, bohužel scénáři dochází velice rychle dech. S každou novou indícií se tahle buranská krimikomedie stává méně zábavnou a v závěrečných minutách, kdy by mělo vše ďábelsky gradovat, se usmějete spíše sporadicky, v horším případě suše polknete. Holt, ne vždy je zástup zvučných jmen zárukou byť jen průměrné zábavy. 40% ()

MI-380

Spousta výborných herců v nepříjemných rolích, zajímavá zápletka, uvěřitelné prostředí a také povahy a chování lidí na malém městě. Exhibice Jamie Lee Curtis a vozítek Yugo, ale co je to platné, když dohromady to bylo často tak nudné, že bych nejradši strčil J. L. Curtis do jednoho Yuga a zmizel s ní od těch trapáků co nejdál...třeba i do Bělehradu. 55%. ()