Ztracený sex

všetky plagáty

sportovec

Neortodoxně pojatý film o zhoubných následcích druhé světové války na její často přehlížené východní pacifické frontě zaujme jak nevšedním pohledem na japonský folklór (mňoukavé namlouvání), tak nevšedním příběhem neurotizovaného mužství frustrovaného jadernou zkázou Hirošimy a Nagasaki. Strhující děj, pohybující se ve všech dosažitelných polohách klasického dramatického žánru, vyznívá nakonec prostě a lidsky do jímavého příběhu dvou stárnoucích a opuštěných lidí, jimž vzala válka, kterou nebyli s to ovlivnit, vše. Film by zasloužil nejen kvalitní titulky, ale i uvedení na DVD nosičích. Poselství, které přináší, je totiž nadčasové. ()

Artran

Typický Šindó. Komický, dramatický, hořký a velice lidský... (Jen za ty "neviditelné" anglické titulky, které se v Ponrepu na bílých částech filmu nedaly prakticky přečíst a které mne neuvěřitelně frustrovaly, bych někomu s chutí dal odpad...) - - - A ještě drobná výtka k názvu. Honnó znamená v japonštině instinkt nebo pud. Nerozumím tomu, proč tento název nebyl zachován. ()