Šokující nástěnná malba odhalí, s kým to studenti z Hartleyské střední potají táhnou. Její autorku Amerie kvůli tomu ale všichni zavrhnou. (Netflix)

Chen

Na původní verzi jsem vyrůstal, takže jsem velmi ochranářský, ale musím říct, že reboot je přesně takový, jako by měl podle mě být. Nesnaží se parazitovat na původním seriálu, jde si vlastní cestou, nabízí nové postavy, které mají k dokonalosti daleko, ale přesto je zajímavé sledovat jejich osudy a nemůžu říct, že bych jim vždy fandil, ale nebyly mi lhostejné a o to jde především. ()

Stanislaus

Škola zlomených srdcí by se zajisté ztratila v množství highschoolových seriálů posledních let nebýt několika opravdu svérázných postav a lehce kriminální zápletky, jejíž pozvolné rozplétání mě opravdu bavilo. Jelikož se seriál odehrává na střední škole plné nadržených školáků, obsahuje nejednu scénu, v níž byste tu či onu postavu nejradši praštili po hlavě za stupidní chování, nicméně se zaobírá několika zajímavými a ožehavými tématy, které většinou zastiňují ty místy teatrálně-otravné manýry. I když v pomyslném dějovém centru stál vztah Amerie-Harper, tak mě více oslovily a zaujaly plastičtěji pojaté postavy Quinni a Ca$he (jehož babička se postarala o nejhumornější scény v rámci celé série). Slabší čtyři hvězdičky! ()

Mikah

Nejde o předělávku původního seriálu, ale o vyprávění o generaci dětí původních postav, které chodily na stejnou školu. A pro mě je to jeden z nejlepších současných seriálů. Je to skvělé moderní zobrazení dospívání generace Z, kdy mladí lidé trpí na střední škole, zatímco objevují sami sebe, a největší důraz je kladen na přátelství. Postavy jsou dobře propracované a různorodé, najdeme zde nebinární, asexuální nebo autistickou reprezentaci, většinou ztváněnou herci a herečkami, které takové jsou i ve skutečnosti. Jsou zde zobrazeny různé společenské problémy, jako je misogynie, ableismus, generation gap, duševní onemocnění nebo policejní násilí na původních obyvatelích. Dozvíme se i něco z australské kultury a slangu. ()

Lacike

Na pôvodnej verzii som vyrastal a aj keď som mal BHčko 90210 radšej, tak sa mi páčilo, že v HBH boli normálne postavy, s ktorými sa dalo ľahšie stotožniť. Toto veľmi veľmi volné pokračovanie po rokoch túto prednosť ale eliminovalo, pretože je to v jadre queer seriál, kde sú skoro všetci homosexuáli alebo prinajlepšom bisexuáli. Biely heterosexuál je v tomto seriály menšinou a za zloducha, ktorého nikto nemá rád. Takže po šoku z tohto vtipného rozvrhnutia rôznych sexuálnych odlišností som si užil celkom cool a často vtipný queer seriál o teenageroch na strednej. Väčšina postáv si ma hneď získala a aj u tej otravnej s vyholenou gebuľou sa ukázalo, že má len domáce problémy. Len škoda, že to naťahovali až do posledného dielu. Počas sledovania som si párkrát pripadal ako starých chren, pretože ma napadla myšlienka jak je tá súčasná mládež nevychová a že my sme boli oveľa lepší. A potom som si spomenul aké kokotiny som ja navyvádzal a hneď ma tieto myšlienky prešli. Fanúšikov pôvodného seriálu poteší návrat troch pôvodných postáv. Dve sa tu len mihnú a nejaký väčší priestor má len legendárny Rivers ako otec čierneho nebinárneho gaya. :-) Prvá séria je dostatočne uzavretá pre prípad ak nebude mať pokračovanie, ale dúfam, že vznikne. Celkom by ma zaujímali ďalšie osudy tejto party. CZ dabing na jednej strane celkom príjemne prekvapil tým jak tvrdé nadávky tento seriál obsahuje. Ak to kúpi nejaká TV, tak to určite predabujú. Na druhej strane ma nasralo, že Riversa nedabuje Vondra ako v pôvodnom seriály, napriek tomu, že tu Vondra dabuje inú postavu. Asi ho bez dlhých vlasov a o to dlhšou bradou nespoznali. 8/10. ()

applause

Tento seriál mě moc překvapil, protože jsem od něj nic nečekala. Tématem byl hodně podobný jako Sex education a nakonec se mi líbil ještě víc. Retrospektivně vypráví příběh kamarádky hlavní hrdinky, Harper. Ukazuje, jak je hrozně lehké někoho odsoudit, když nevíš čím si prochází. A také to, že v přátelství a vlastně kdekoliv je důležitá komunikace, protože nikdo nám nevidí do hlavy a neví, co prožíváme. Bohužel pro  toho člověka je i těžké o tom mluvit aby to neprožíval znovu a kolikrát se i za to stydí. Myslím si, že tahle message, kterou chce seriál sdělit je poučná a lidé by si z ní měli vzít příklad, obzvlášť děti, které dokáží být kolikrát fakt zlé. Doufám, že bude druhá série a doporučuji. ()

cariada

Nechal jsem se nachytat že to bude něco jako Sexuální výchova, jenže nebylo. Tohle byla jen přehlídka bukvic a kundolízalek  a korunu tomu nasadil to :to: ten byl na přesrdžku. V tý Austrálii je to samý magor. Tohle že má být čtyř % menšina? Tady to byla spíš tak 70 % většina. Jestli takhle má vypadat dnešní společnost, tak doufám že tu dlouho nebudu. ()

alisa.upir

Tohle je velmi australské a velmi mě to bavilo. Ani jsem netušila, že se to točilo doslova za rohem od místa, kde bydlím - docela sranda koukat se na místa, kterýma denně chodím, na obrazovce v seriálu.  Jinak je tam teda spousta australskýho slangu, good luck na porozumění :D Takovýhle seriál dnešní doba potřebuje, fakt se moc povedl. ()

ZkuKol

Už to není na ruční kameru a tak špinavé, ale min. stejně utržené že řetězu a u mě to navíc táhne vlna nostalgie. Po ukázce jsem měl velký strach, ale těch 8 dílů je příjemný návrat do mládí... 80% ()

Michalechal

Hlavní důvod, proč jsem se do seriálu pustil, byla nostalgie po původním seriálu se stejným názvem z 90. let. A vůbec toho nelituju. Z původního seriálu si pamatuju pramálo, ale pár herců z něj se v remaku objevuje: Jeremy Lindsay Taylor jako Kurt Peterson, Scott Major jako Peter Rivers, Isabella Mistry jako Chaka Cardenes a možná i další. Tématicky je to v podstatě Sexuální výchova po australsku, a tu já můžu, fakt jsem se u toho pobavil :-) ()

gonga

Seriál o jedné třídě dětí někde v Austrálii, kde neuvidíte jediný funkční heterosexuální pár, zato minimálně jeden spokojený homosexuální. Třída evidentně žije v nějakém vzduchoprázdnu, protože mají jen jednu učitelku a k tomu ředitelku, žádné jiné spolužáky, zřejmě nějaká australska malotridka. Jinak je vcelku zábavný, postavy snesitelné, až na totálně prepiceneho/ou Darren, který/á to s afektovanosti velmi přehání. ()

fixaman

Z původní Školy zlomených srdcí si prakticky nic nepamatuju, takže hodnotím bez jakékoliv nostalgie. Nová Heartbreak High je něco mezi Sex Education a Genera+ion. Z obou seriálů si bere ta největší pozitiva a o pořádný kus je překonává. Doufám, že to Netflix jako vždycky nezařízne a dočkáme se druhé série. ()

Kikyo

Udivuje mě zdejší poměrně vysoké hodnocení. Mě se seriál moc nelíbil a to především proto, že sympatické a charakterově mi sednoucí postavy jsem tady hledala horko těžko. Nevím, jestli je to tím, že Australani jsou opravdu někde "jinde" nebo je to náhoda, ale nemůžu si pomoct. 2 hvězdičky dávám hlavně díky představitelce Queenie. Ta jediná se mi tam líbila. Jinak dialogy atd. mi přišly podivně strohé bezemoční a křečovité. Asi nejsem na australskou tvorbu zvyklá, ale prostě mi tady dost věcí chybělo... ()

CheryLka

Původní verzi jsem nekoukala, takže žádná nostalgie. Seriál je skutečně obsahem převážně o queer bandě děcek, ale nepůsobí to nijak nuceně, naopak tu je to celkem přirozené.  Seriál je jinak dost a zbytečně zdlouhavý a vlastně od prvního dílu víme, že se něco zásadního a strašného stalo a jen čekáme, kdy se to provalí... A naštěstí se provalí, takže máme celkem slušně uzavřenou první sérii. Nesrovnávala bych to se Sex Education, což je parádní sranda a toto je spíše dramatický seriál o děckách ze střední, které chtějí lásku a sex, nebo jen lásku bez sexu, trápí se ve vztazích všeho druhu (kluci, holky, rodiče, škola...), mají problémy se vyznat v sobě (orientace), v okolí, berou drogy, prodávají drogy, chlastají, zažívají ponižování a šikanu ve škole (Spiderovi bych nakopala prdel), mají nefunkční rodiny, nesou si s sebou svůj původ atd... a občas je toho na jedno děcko a vlastně i jednu třídu strašně moc.. ()

HeRoS.Au

Puvodni serial jsem nekoukal, takze nemam srovnani. Kazdopadne tohle byla zajimava sonda do dusi australskych queer pubosu. Srovnani se Sex education je vicemene povinnost haha. No tohle se mi zda malicko drsnejsi nez SE. A ty decka jsou drzi jak opice, ale sympaticky. Az na Harper. Ale treba se zlepsi v dalsi sezone, ktera by tomu slusela. ()

lajka.sabaka

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposled viděl tak živý a sympatický ženský (a nebinární) postavy. Ale za to si asi můžu sám, protože koukám na filmy pro dospělý, který už se dávno vykašlaly na vytváření živejch postav a zbyla jim jenom ambice nás vychovávat. ()