Dávno, dávno tomu

• Sovietsky zväz Staraja, staraja skazka (viac)

Tento snímek byl natočen v roce 1968, na motivy povídek Hanse Christiana Andersena a vznikl tak strhující příběh plný dobrodružství, neuvěřitelných kouzel a známých postav z velmi známých pohádek. Odvážný, mladý voják se zamiluje do namyšlené, škodolibé, rozmazlené princezny, se kterou má její otec velké problémy, protože srší jen hloupé nápady, jimiž dělá náschvál nejen jemu, ale celému království. Voják se setká poté s kouzelníkem, který mu slíbí, že mu pomůže se za princeznou dostat. Jenže do cesty jim vstoupí zlá čarodějnice, proti které budou muset nějakým způsobem bojovat. (MichaelMyers112)

Bernhardiner

Tak tohle je naprostý protiklad mnohým soudobým západním - hlavně americkým - filmům, kdy forma vítězí nad obsahem. V těchto filmech vidíme úžasnou výpravu, monumentální stavby a... něco, čemu se často nedá říkat děj. Tady je tomu naopak. Když jsem poprvé v tomhle filmu viděl tu umělou krajinu a domečky, tak jsem si říkal, co to proboha je. Ale na druhou stranu jsem se mohl potěšit pěkným dějem, kdy voják získá kopec zlata a vysvobodí hodného kouzelníka ze spárů zlé čarodějnice. Voják peníze utratí a zakletá princezna ho nechce. Nakonec to ale samozřejmě dopadne dobře. Ale loutkaře, kterém jeho loutky tuhle pohádku hrají nečeká tak šťastný konec. Je to krásná pohádka. Určitě se najde mnoho kritiků, kteří jí budou vytýkat ty různé nedokonalosti, ale kéž by se dnes takové filmy točily. 95% ()

vitekpe

Олег Даль a Марина Неёлова v hlavnich rolich pekne pohadky, odehravajici se v pestrobarevnych kulisach. Prostoze to neni spatna podivana, a priznivce ruskeho stylu potesi, tak na Тень to nema. To je jina liga... :-) 4- ()

majo25

Rozprávka v rozprávke alebo svojský pohľad na Andersenovu rozprávku Čarovné kresadlo. A práve pohľad ale aj divné poňatie mi vadili asi najviac. Väčšinou nesympatické postavy, na čele s hlavným hrdinom a korunu tomu dávajú papierové kulisy v štúdiu, pri ktorých by aj slovenské rozprávkové inscenácie vyzerali honosne. A ten záver - rozprávkový by mal vyzerať asi inak. ()

Jezinka.Jezinka

Mladý loutkář čeká na svítání, aby se svou milou odešel zpět do rodné vesnice. Divadlo dva neuživí a on se tak s milovanými loutkami musí rozloučit. Loutky mu v jejich poslední společnou noc zahrají příběh - pohádku o vojáčkovi a princezně. ()