Dva absolventi lékařské fakulty, Kate a Steve, se rozhodnou strávit poslední prázdniny v Thajsku. Protože jim ale Bangkok připadá fádní, pokračují dále do Kambodže. Alespoň tam čekají nějaké vzrušující dobrodružství. A toho se jim opravdu dostane. Za kambodžskými hranicemi jsou přepadeni skupinou povstalců, kteří používají zajatce k vymáhání výkupného. Kate se Stevem jsou převezeni do tábora, který je kromě stráží navíc obklopen několika zónami nášlapných min. Z tábora se přece jen zanedlouho podaří Kate s jednou dívkou uprchnout, za pomoci buddhistického mnicha. Obě dívky si musí oholit hlavu a v oranžových sutanách se vydávají napříč džunglí do hlavního města pro pomoc. Šance, že cestu přežijí, je ale minimální. (Vapet Production)

Zetwenka

Film  byl dramatický, napínavý,  se  scénou v zajetí u nedodání výkupného, ta mě překvapila, v tom koho si únosci vybrali popravit, pro důraz.  Statečnost zajatců,  útěk  v netradičním krytí, za pomoci jednoho dobrého človíčka.. Také jsem obdivovala rodiče Steva, kteří Kate moc nemuseli a obrácene její rodiče zase Steva(trochu moula), (na to co se stalo jejich synovi, ji i přesto měli snahu pomoci dál), dělali  pro jeho záchranu všechno možné, hlavně Stevova matka, rázná, tiskovky, novináře, otravování úřednických palalášů, cesta na místo apod.. Kateiiny rodiče  mi přišli, že vše by nechali na úřadech a jednání oficiálních. No  i když vydat se na dovolenou do takových zemí, tak je to trochu  jít naproti, že zažijete možná víc než čekáte., zvlášť v  těch letech, kdy se to odehrávalo. Nu co, tak za **** ()