Multi-Facial

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma
USA, 1995, 20 min

Krátký snímek natočený podle skutečného příběhu ukazuje den amatérského herce (Vin Diesel), který postupně navštěvuje několik konkurzů, kde ho ale odmítají pro nesmyslné důvody - třeba proto, že není dost černý nebo bílý… (Cliff Booth)

George Stobbart

Vina Diesela mám celkom rád a tak som bol zvedavý aj na tento jeho režisérsky kraťas, ktorý zobrazuje deň začínajúceho herca. Ten chodí po castingoch kde sa snaží ukázať svoju multifunkčnosť, no všade ho postupne odmietajú / odsúvajú... A divák s ním má zrejme súcitiť:-) Čo sa však mne moc nepodarilo, pretože počúvať skoro 20 minút jeho monológy a imitácie ma zase toľko nebavilo. Síce má cool chrapľavý hlas, ale ináč som mal pocit, že sledujem len nejakú amatérsku seba-propagáciu. Realisticky smutne vyznievajúci koniec bol fajn, ale celkovo by som uvítal keby to bolo aspoň o polovicu kratšie. ()

Rex Mundi

Jeden deň v živote začínajúceho herca. S castingu na casting a nikde vás nechcú, pretože nie ste dosť biely, dosť čierny, alebo nemáte práve dlhé dredové vlasy :-) A tak... ()

Jordan

vina diesela mám ani neviem prečo rád... akokoľvek drsne sa môže tváriť, stále to pre mňa bude dobrák, taká medveďku-dajlabku... a tento krátky film ma milo prekvapil aj v otázkach ohľadom jeho talentu. sám si to napísal, zrežíroval, produkoval a uhral a aj keď to nemá nejaký extra záver, režijne to je veľmi jednoduché... je to akési osobné a to som ocenil... ide z toho taká nejaká zvláštna, nemotorná, vindieselovská medvedia úprimnosť ()

prome

Celkem úsměvná podívaná ze dne začínajícího herce. Celkem jsem ho i litoval, že i když ho všichni chválí. tak ho odmítají. ()

kaylin

Popravdě jsem do této doby nevěděl, že Vin Diesel také něco režíroval. Co je ještě zajímavější, to je asi skutečnost, že hrát umí a že by se pro podobné filmy "z ulice" celkem hodil, i když ne vždy něco podobného hraje. A pokud, tak u toho jezdí hodně rychle v autě. Není to film, který vás ohromí zápletkou, ale právě ten herecký výkon je skvělý. ()

Fanucci

"...not too dark, not too light." Dieselův Rocky a Scarface byli super:-)...poslední monolog o otci a synovi taky velmi působivý. Vin Diesel má talent, škoda že ho utápí v (asi slušně placených) sračkách typu Rychle zběsile...Přijde mi, že se ubírá přesně opačným směrem než plánovala postava v tomto kraťasu:-) ()

JK-Stinger

Solidní Dieselova prvotina, která ho dostala do očí producentů a otevřela nové obzory. Vskutku tahle hora svalů umí být mužem mnoha tváří. ()

jura-roy

Jojo, tak tohle se mu povedlo. Škatulka bouchače k němu dnes patří, ale vybrat ho dříve do dramatu, mohl být i podle tohoto počinu škatulkován zcela jinde. Že není jen nástroj na fackování ukázal i ve filmu Find me guilty. ()

Heroine

Zajímavý kousek. Určitě je vidět, že Diesel zvládne i režii. Je znát že je to ze života, což dodává filmu na originalitě. A jinak, ani bílý ani černý? ..."not too dark, not too light"... ()

bolf!k

Masterpiece:) Aspoň pro mě už jen proto, že to všecko spáchal ten Vin Diesel. Protože on opravdu umí hrát a tohle dílko je toho důkazem. Nečekaný zážitek, který si brzo pustim znovu, mě očaroval obyčejností a přitom tolik nečekaným umělckým zážitkem. Navíc mě potěšila scénka ze Scarface a dokonalá imitace Pacina:) Nemám více slov, snad příště. 90% ()

instageek_cz

Multi-Facial vám nezmění život, ale za zhlédnutí stojí. Je to příjemná konverzačka, upřímná one man show, skvěle zahraná, prodchnutá atmosférou takové té americké „filmové“ svobody, bezstarostnosti i v časech starostí. Tenhle kraťas můžeme celkově zařadit po bok mnoha kultovních amerických nezávisláren z 90. let. Byla to úžasná éra filmového vypravěčství, kde obyčejní lidé prožívali obyčejné věci, ale vznikal z toho jeden nezapomenutelný snímek za druhým. Jinak jo, Diesel měl už tenkrát slabost pro tílka, a jsou na něm znát i sklony k patosu, který při různých proslovech coby Dom Toretto v Rychle a zběsile dává tak rád na odiv. Zároveň ale ukazuje tunu charisma a určitou ležérnost, frajerství, díky čemuž ho na přelomu milénia zbožňovali především mladší diváci v rolích cool hrdinů Riddicka (Černočerná tma), Xandera Cage (Xxx) a právě Doma. Možná by si měl svou prvotinu někdy připomenout, a pokusit se v sobě znovu probudit toho kluka, který chtěl být umělcem, vypravěčem příběhů; nikoliv uctívaným Ježíšem tuningových garáží měnícím auta ve vesmírné rakety...;) Hodnocení: 7/10  Více nejen filmových recenzí a zajímavostí čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()