Cheng Shaoshang je mladá žena, která byla nucena vyrůstat sama poté, co většina její rodiny musela odejít bojovat do krvavé války. V důsledku toho vyrostla sama v nelítostném prostředí, stala se tvrdou a vynalézavou, ale také tvrdohlavou a nedůvěřivou. Je pro ni těžké vidět v lidech to dobré a předpokládá, že každý, koho potká, se ji snaží využít. Postará se sama o sebe ve městě obývaném lidmi jako ona, které zde zanechala válka.
Jednoho dne do města přichází talentovaný, mocný a velmi vlivný generál jménem Ling Buyi a na první pohled se do Cheng Shaoshang zamiluje. Rozhodne se, že si ji vezme, i když mu to způsobí nemalé problémy, pokud se rozhodne usilovat o tento svazek. Také ho varuje, že mu nevěří a že její tvrdohlavá osobnost se nemusí hodit pro manželku generála. Ale Ling Bu Yi má také hluboká tajemství a existují fakta o jeho skutečné identitě, která nezná ani on. Pomalu si začnou o něco více důvěřovat a začnou zkoumat pravdu o raném dětství, rodině a skutečné identitě Ling Buyi… (Katka232)

Jezinka

Za první sérii bych dala i 4*, druhá byla už slabší a přišlo mi to až překombinované. V první sérii je více humoru, v druhé více krve.  Jestli něco u čínských seriálu oceňuji, tak  je to umění podnítit zvědavost do dalšího dílu.  Samotný příběh je hezký, některé scény  byly skvělé, jak obsahem, tak zahráním. A konečně, když se po tolika dílech a v ději po 5 letech hrdina začne konečně chovat tak, jak hrdinka očekává, dostane za to od ní vynadáno :-) ()

mmatuli

Skvělé. Konečně nějaký seriál, kde si nejdou manželky po krku a mají se v úctě. Herecké výkony, bitevní scény, kostýmy, vše super. Hezky propracované různé formy lásky, mezi manželi, sourozenci, rodiči a dětmi. ()

jarah

Som nadšená. Už dávno som nevidela tak prepracovaný seriál. Pomalé a predĺžnené scény nechali vyniknúť hereckým talentom hlavných protagonistov, ale aj antagonistov a vedľajších postáv. Každá z nich má v deji svoje miesto a zanecháva v príbehu svoju nenahraditeľnú stopu. Aj zdanlivo banálne, predĺžené scény, podporené výborným soundtrackom prinášajú divákovi neopakovateľný zážitok. Každá emócia, gesto, mimika, pohľad a pohyb sú premyslené a dokonale zvládnuté. Seriál som si dokonale užila. ()

TedyM

Velmi dlouhý historický seriál, který má pomalý rozjezd a hezkou slow burn romanci. Hlavní hrdinka Cheng Shaoshang je nespoutaná, odvážná, vynalézavá a inteligentní. Protikladem je mocný a nelítostný generál Ling Buyi, který se do ní na první pohled zamiluje. Cesta ke své milované však není vůbec jednoduchá, ale časem se mu podaří se Shaoshang zasnoubit. Učí se navzájem důvěřovat a vycházet spolu tak, aby tolerovali svoje povahy. Samozřejmě nic nebude nakonec jednoduché a otvírá se příběh plný zrady, pomsty a odpuštění. V seriálu je velké množství postav a podpříběhů, u některých se přiznám, že jsem se ztrácela o koho se vlastně jedná. Moc sympatické byly postavy císaře a jeho dvou manželek, které spolu vycházely a měly harmonický vztah. Co mi naopak nesedělo byla matka Shaoshang. Té jsem nepřišla na chuť za celý seriál a její motivace mi přišly nepochopitelné. To, že to se Shaoshang myslela dobře, jsem nevěřila nikdy. Za mě se k ní chovala opravdu krutě. U seriálu se budete smát, držet palce a hodně brečet. Byť byl na můj vkus dlouhý, byl velice kvalitně zpracovaný a herecké výkony byly perfektní. Nemohu tedy dát jinak než 90%. ()

Krysap

Jsem také nadšená. Některé přehnané klišovité scény v úvodních dílech jsou jediná negativní maličkost. Jinak je to přesně, jak píše jarah. A většinou postav naprosto dokonale zahrané. Nejvíc mě baví starší herci, je vidět, jak je to baví. Opravdu si to užívám. ()