Big Time je famózní představení fantaskního kabaretu - klipový koncert vyprávějící příběh jedné silvestrovské noci - neskutečné představení jediného zpěváka, herce a vypravěče, s kapelou stejně ujetých muzikantů, jako je on sám. (Garch)

radektejkal

Stylizovaný koncert Toma Waitse završuje jeho nejexperimentálnější tvůčí období (Swordfishtrombones,1983, Rain Dogs, 1985, Franks Wild Years, 1987), které ho tehdy řadilo mezi rockové novátory; na jedné straně třeba Laurie Anderson a na druhé Robert Ashley (a samozřejmě mnoho dalších). Kabaret plný vizuálních a akustických barev. "Je tu zas ten starý pocit/ pole jsou hebká a zelená/ to jen vzpomínky vykrádám/ ale jsem nevinný, když sním..." Tom Waits není zaběhlým psem, kterého přepadl déšť a smyl mu všechny stopy (Rain Dog). ()

Garch

V žádném případě se nejedná o dokumentární film! BIG TIME je famózní představení fantaskního kabaretu- klipový koncert vyprávějící příběh jedné silvestrovské noci - neskutečné představení jediného zpěváka, herce a vypravěče, s kapelou stejně ujetých muzikantů, jako je on sám. Naprostý vrchol tvorby Toma Waitse! ()

mArcElkrIz

Nejprogresivnější a vlastně nejdivočejší období Toma W. Původní beatnicko-folk-jazzové období barového vypravěče se přehouplo v neidentifikovatelné panoptikum, kterým nás podivínský glosátor provází s humorem a sarkasmem. Stylizovaná ztvárnění jednotlivých perel z období alb po sňatku s Tomovou velkou múzou a spoluautorkou Kathleen Brennan. Z písní je stále více cítit láska pro kabaret, ty nejroztodivnější postavičky a jejich osudy a vliv tvorby Captaina Beefhearta. To vše smíšeno s již zmíněnou předešlou etapou alkoholově-vtipného floutka notně "nad věcí". A především jsou zde jeho muzikantské pilíře tohoto období - Mark Ribot, Greg Cohen atd. Naprosto zásadní. ()