Dědictví je druhým filmem slavné trilogie Petera Flye. Hlavním charakterem je úspěšný podnikatel Christoffer, šťastně ženatý muž vlastnící prosperující restauraci v centru Stocholmu. Náhlá sebevražda jeho otce však Christoffera vystaví těžké zkoušce. Jeho rozhodnutí převzít po otci vedení nad rodinným podnikem se u jeho ženy neshledá s pochopením. Christofferova snaha zachránit firmu před bankrotem pomalu ničí jejich vztah. Christoffer je v situaci, kdy se musí rozhodnout:vztah nebo rodinná čest? (dandysand)

Pafl

Ulrich Thomsen jako chlapík, který udělal ústupek své rodině, pak ještě jeden, pak ještě jeden a pak už mohl jenom sledovat, jak se mu život rozpadá na kousky. Smutný příběh v sobě ukrývá mrazivé tóny, které zazní v závěru (proč to dopadlo takhle ?) nebo v jednotlivých scénách: Když Niels "dobrovolně" odchází z podniku, připomíná to politické procesy 50.let, když za sebe Beneditke posílá svou malou dcerku ... to vše je působivé, ale ve výsledku film působí takovým nějakým telenovelním dojmem. Možná to téma, možná ta předvídatelnost, možná ta kamera, možná je to jenom můj dojem. Stojí za shlédnutí, ale Festen to nejsou. ()