Fantázia dospievajúcej dcéry nepozná hraníc, zato nervy jej otca majú veľmi krehké limity.
André Arnel je rozvedený muž v stredných rokoch, ktorý chce začať nový život, ale zároveň musí so cťou obstáť aj pri plnení otcovských povinností ku svojej dospievajúcej dcére Véronique. Na dovolenke v prímorskom stredisku na ostrove Maurícius si však André zrazu uvedomí, že jeho malá Véronique je už vlastne mladá dáma. Aj napriek prísnemu a ostražitému otcovmu dozoru sa Véronique zamiluje do 18-ročného Benjamina. Aby upútala pozornosť milovaného chlapca a stala sa preňho ešte príťažlivejšou a zaujímavejšou, Véronique predstaví Benjaminovi svojho otca ako milenca, u ktorého sa skrýva, pretože ju hľadá polícia pre krádeže a drogy. Benjamin jej uverí každé slovo, a ako to už býva zvykom, na celom Mauríciu sa nenájde jediný človek, ktorý by o tomto čudesnom milencovi nevedel a neodsudzoval jeho chovanie. Keď sa André o všetkom dozvie, najradšej by svojej dcére, ako správny otec, poriadne "narezal" a okamžite s ňou odcestoval, ale čo keď sa mu táto hra začala páčiť a zároveň nechce dcére pokaziť radosť? (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Krásná debutující Marie Gillainová, suverénní Gérard Depardieu, jemně situační humor, pěkně napsané dialogy, krásné exteriéry přímořského letoviska na Mauritiu a především herecké výkony, to všechno jsou klady tohoto jinak vkusně zábavného romantického filmu..Když bych měl srovnávat s americkým remakem "Můj táta milenec 94' prakticky podle stejného scénáře, tak je tento přeci jen o kapánek lepší, a to nejen proto že byl ve svém žánru první ale proto že je celý komplet francouzský, jehož humoru mám pochopitelně blíž.. ()

swamp

Kdysi se mi tato komedie hrozně líbila - přišla mi taková zamotaná a neskutečně vtipná. Po letech už však trochu ztratila ze svého lesku. Depardieu má pár výborných hlášek, ale celkově nechápu jeho motivaci (proč pomáhá dceři v tom, aby "přišla o věneček"?). A proč se jeho dcera místy chová jako neskutečná kráva - to jsme ve věku 14,5 byli všichni takoví kreténi? Ale jinak je to docela úsměvná a hlavně oddychová záležitost - je zajímavé sledovat, jak se s věkem mění vkus.. ()

Autogram

Táto komédia o podarenej dvojici otca a dcéry sa dá pozerať aj opakovane po rokoch a nestratila nič zo svojej zábavnosti. Depardieu je ešte „štíhly“ sympaťák a Marie Gillain, tá predvádza skvelé outfity, postavu, úsmevy a všetko sa im dá uveriť. Aj mierne sladký záver, ako dcéra odchádza od otca smerom k dospelosti. Správna francúzska komédia s nádychom nostalgie za silné štyri hviezdy. –––– Také ráda lžu, protože to dělá život zajímavější. –––– Myslím, že přes to všechno jste v gruntu dobrý chlapík. A máte ji rád. ()

petaspur

Pozvolna dospívající Veronique přijíždí na exotickou dovolenou s cílem trochu si užít s nějakým solidně vypadajícím domorodcem. Její tajemný společník André (žárlivý, finančně zajištěný, nevyléčitelně nemocný čtyřicátník) je však zásadně proti. Není totiž tím, za koho je vydáván, nýbrž jejím otcem, který svou fantazií posedlou a hormony překypující dcerunku hodlá držet na hodně krátkém vodítku. Jenže každá akční dcera má svého otce omotaného kolem prstu a André bude ještě rád zobat praštěné nápady z dceřiny ručičky. ()

MickeyStuma

Být rozvedený a vyjet si s pubertální dcerou na dovolenou na pláž jistě není žádná legrace pro leckterého otce. Své o tom ví André s tváří Gérarda Depardieua. Vlivem nerozvážnosti své dcery je popřen jako její otec a naopak se z něj stal její milenec a válečný invalida k tomu a to jenom proto, že se zakoukala do místního chlapce. A problémy z okolí samozřejmě nenechají na sebe dlouho čekat. Příběh je to vcelku stylový, zábavný a v rámci vztahu otce s dcerou i vcelku ušlechtilý. Která dívka by si nepřála takového otce, který nakonec přistoupí na její hru a ještě jí navíc poradí. Věkově přiměřené vtípky působí dobře a tak nějak přirozeně. Režisér a scénárista v jedné osobě Gérard Lauzier se nesnažil přímo o bláznivou komedii, ale o upřímné a úsměvné vyprávění. Určité klišé se tu samozřejmě také najde, ale bez toho by to snad ani nešlo. Scénář je pevný v základech a nese v sobě skutečnou přirozenost a svěžest a tak není divu, že, jak už dnes víme, po tom sáhl Hollywood a natočil svůj remake. ()