Tým analytiků musí po pandemii a před britskými všeobecnými volbami v roce 2024 odrazit kybernetický útok na volební systém země a zabránit válce s Ruskem. (SkyShowtime)

stret

Nie ze by v tom muselo byt vsetko pravdive, ale predstava ze Rusko nezneuziva prostriedky zapadu na boj proti zapadu a vo svoj prospech je absurdna predstava. Spolocnosti zapadu su rozostvavane, u nas bol jeden blbecek natoceny na video, ako za 500 eur robi pre rusko stvavu medialnu pracu proti zapadu. Zda sa ze zamer produkovat rozne lzi aby si ludia zvykli ze ziadna pravda neexistuje - je to co sa deje. Velmi kvalitny a putavy serial. ()

1Vojta1

Chatrné osobní linky charakterů, někdy až prkenní herci, dvě hvězdy ( Simon Pegg, Mark Rylance), které to táhnou a tak uvěřitelný a znepokojující příběh, až z toho mrazí. Nemilosrdná lekce závažnosti a dopadů kybernetické války, kterou si nikdo nemůže dovolit prohrávat. ()

sochoking

Bojím sa, že to je pravda! Dokedy budeme dávať silu médiám tým, že ich budeme sledovať, dovtedy budú mať moc nad nami a dovtedy budeme v p. ()

M.i.k.e

hutná minisérie, která jednak hezky ukazuje co všechno se dnes děje ve virtuálním prostoru a jaké eventuální důsledky může mít takový kybernetický útok a jednak taky divákovi dost jasně říká, že v dnešní digitální době plně různých fake news, falešných účtů, deepfake videí atd. se nedá věřit ničemu co člověk neviděl na vlastní oči (a ani tam nemá jistotu, že to nebylo nějak zinscenované). Dost dobře by se to dalo aplikovat i na samotný seriál a divák mu klidně věřit nemusí. Realita je nicméně taková, že mi při sledování nebylo úplně dobře a celkem upřímně věřím že se takové věci dějí i ve skutečnosti a je možná lepší o nich nevědět, protože jinak by se musel člověk regulérně zbláznit. Je navíc dost velká pravděpodobnost, že realita bude ještě horší, protože šance, že na jedné straně bude bystrá praktikantka která do všeho vrtá a na straně druhé bude někdo kdo je ochoten riskovat svůj život pro vyšší dobro je přece jen menší než ve filmu/seriálu. Pokud jde o samotný seriál, tak v hodnocení výš nepůjdu jednak proto, že některé herecké výkony jsou trochu na hraně Ordinace v růžové zahradě a Pegg s Rylancem to tentokrát nezachrání a jednak proto, že hlavní linka je zbytečně rozmělňována různými osobními trably hlavních hrdinů a ty bohužel nejsou (vzhledem k tomu proti čemu stojí) úplně zajímavé a Nevyhlášená válka tak díky nim ztrácí tah na bránu...80% ()

viperDavid

Špičkový seriál i když mě rušili ty analogie v hledání kodu, ale asi to dává smysl ukázat divákovi, jak se věci mají. Nevadila mi ani postraní lesbická scénka neboli dramata okolo. The undeclared war je do jisté míry originální a má své kouzlo. Škoda, že není potvrzená druhá série, protože to má otevřený konec se kterým se nechci smířit. Mimochodem hlavní roli hraje Hannah Khalique-Brown, kterou čsfd nějak vynechalo a není to poprvé. ()