Zvláštny spôsob života

(festivalový názov)
  • Česko Zvláštní způsob života (festivalový názov) (viac)

Muž jede přes poušť z Bitter Creeku, aby navštívil šerifa Jakea (Ethan Hawke). Před pětadvaceti lety spolu šerif a Silva (Pedro Pascal), rančer, který za ním přijel, pracovali jako nájemní zabijáci. Silva ho navštíví pod záminkou opětovného setkání se svým přítelem z dětství a skutečně oba oslaví své shledání, ale druhý den ráno mu šerif Jake sdělí, že ví, že důvodem jeho cesty není jít po stopách jejich dávného přátelství... (mac000)

Arsenal83

Už pri videní plagátu mi bolo jasné, že dnes neostane jedna riť suchá, no ale fakt som nečakal, že Almodóvar sa bude snažiť šokovať tým, že predstaví tému, ktorú sme tu už videli. Veď horu sme predsa už krásne krotili a na mrdanie kolegu v kovbojských čižmách, aby sa krásne vynímal ten zvuk ostrohov, na to sme si už zvykli, to je na divokom západe úplný normál. V podstate jediné divoké na tom západe je, len keď tam majú kovboji normálny hetero sex! Našťastie, tu sme také zvrátenosti ako muž a žena v jednej posteli nevideli, za to bradáč bozkával fúzača, v spomienkach mu i krásne vyhonil po predchádzajúcom šteklení v zafilckovanom rozkroku, žiaľ, ukázalo sa, že drahý pán režisér PedRiťo s vekom stráca odvahu a na očakávaný blow job už neprišlo. A či sme len čakali! Ako Dua Lipa, ako odborníčka na prechlastaný hlas a obchodovanie s orgánmi v Kosove, povedala, ide o výnimočné dielo, o queer western, ktoré ukazuje úplne nové pomery medzi kovbojmi. Takže takto to bolo. Len nechápem, ako dokázali v týchto pomeroch nevyhynúť. Som presvedčený, že po standing ovations v progresívnych kruhoch hollywoodskych deviantov z toho bude minimálne štvorhodinový celovečerák. Análne kolíky vraj už idú teraz na dračku! ()

Gilmour93

Kolty? Kdepak.. Šerif Ethana Hawkea má proklatě nízko kalhoty! A divák je udržován v napětí, jestli se zadní vchod Pedra Pascala otevřel pro hrst dolarů, pro pár dolarů navíc, z lásky, ze zištnosti a nebo kvůli „chiropraktickým“ zkušenostem dávného kolegy.. Almodóvar v krátkometrážním formátu vyzkoušel spoustu žánrů, tak proč se nevrátit k jeho dávnému koketování s krocením hory. Výsledkem je délkou živená zkratkovitost, která z té historky z Růžového západu udělala banalitu s nádechem nechtěné komedie. Možná proto ten poster na způsob Dobrodruhů z velkoměsta.. ()

TOMEK17

6/10. Není žádným tajemstvím, že Pedro Almodóvar na počátku 21. století koketoval s myšlenkou režírovat „Zlomenou horu“ a okázalý španělský autor byl pochopitelně přesvědčen, že gay kovbojské drama Annie Proulxové by mohlo být ideálním debutem v angličtině. Nakonec od projektu přešel (jak nedávno vysvětlil pro IndieWire) a věřil, že jeho interpretace materiálu bude tělesnější a nestydatější, než byl Hollywood tehdy ochoten akceptovat. Téměř o 20 let později se Almodóvar stále snaží prolomit jazykovou bariéru a vytvořit nějaký „americký“ prvek, ale 30minutový „Strange Way of Life“ – jeho druhý anglický krátký film – ho přistihne, jak se zoufale snaží Nahradit ztracený čas. Tento upovídaný western, který láká sledovat, přestože se může pochlubit veškerou výdrží zatoulaného hadříku, přemítá o represivitě svého žánru a zároveň doluje bohatou vlnu konfliktů ze vzájemné hořkosti sdílené dvěma hlavními postavami, které kdysi snily o společném životě. , jen aby jim ten sen proklouzl mezi prsty, protože postrádali schopnost představit si, že se stal tělem. Neexistoval pro ně žádný vzor, ​​který by mohli následovat – žádný ukazatel k tomuto konkrétnímu rohu americké hranice. ()

Marcos22

Zvláštní způsob života je westernová dramatická love story o dvou vysloužilých bisexuálních kovbojích (Ethan Hawke - Pedro Pascal), které po čtvrtstoletí opětovně spojí jedna nešťastná událost. Záběry kameramana, José Luise Alcaineho, působí na diváka překvapivě velmi často nepřirozeně, herecké výkony poté nuceně a samotné provedení nezáživně. Almodóvar nedokáže skrze emoce významněji ztotožnit diváka s žádnou z postav, což je pro snímek kruciální. V tomto ohledu film nejvíce strádá. Dvě hvězdy. 😕 (28.02.2024) ()

Hyperbolic

Příjemná atmosférická jednohubka, v podstatě taková momentka z divokého západu. Na různé způsoby servírovaná zakázána láska a jizvy, ať už na duši nebo na těle. Chemie a živočišnost mezi protagonisty výborná, ale co jiného se dalo čekat. Pedro Pascal je zkrátka na vrcholu dnešního herectví, a jsem rád, že krom mainstreamu, jde i do těchto experimentů. Během té půlhodinky film stihl to co chtěl a já si to užil. (1. hodnocení a 1. recenze, viděno na promítání v San Sebastiánu) ()

• Natáčalo sa na miestach, kde Sergio Leone nakrútil svoju slávnu Dollars Trilogy. Je však rozdiel v tom, že miesto je aktuálne celé zaprášené a teraz vyzerá staro a autenticky, na rozdiel od Leoneho filmov, kde boli kulisy postavené len pár týždňov pred natáčaním. (Arsenal83)
  • Počas natáčania v letnom Španielsku panovali obrovské horúčavy a pre nezvyknutý filmový štáb to bolo údajne "brutálne". (Arsenal83)
  • Film bol natočený v púšti Tabernas (Španielsko) Almeríi od augusta do septembra 2022. (Arsenal83)

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

27.02.2024

Ve středu 28. 2. vypukne 18. ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů Pragueshorts Film Festival, organizovaného každoročně pod hlavičkou MFF Karlovy Vary. Na ty nejlepší krátké filmy z Česka i… (viac)