Pápežov exorcista

• Česko Papežův vymítač (viac)

Film je inšpirovaný skutočnými poznámkami otca Gabriela Amortha, hlavného vatikánskeho exorcistu (Russel Crowe). Pápežov Exorcista sleduje otca Amortha pri vyšetrovaní desivého posadnutia malého chlapca a končí odhalením dávneho sprisahania, ktoré sa Vatikán celé stáročia zúfalo snaží udržať v tajnosti. (Itafilm)

Frajer42

Filmů s tématikou vymítání jsem viděl spoustu, proto moje očekávání byla takřka nulová a nalákala mě výhradně inspirace skutečnou událostí a Russell Crowe. Inspirace skutečnými událostmi byla evidentně jen nepatrná, avšak Russell Crowe byl tradičně fantastický. O hororu v případě tohoto snímku nemůže být absolutně řeč. Nicméně příběh je poměrně zajímavý a hlavně děj má ohromný spád a prakticky vůbec nestihne diváky nudit. Závěrečné rozuzlení za mě bohužel extrémně přestřelené a na efekt těžce za hranicemi jakékoli uvěřitelnosti. Zřejmě na tento film brzy zapomenu, ale bavil jsem se. Asmodeus je každopádně velmi dobrý tip na jméno pro dítě. [73 %] ()

korbitch22

Možná nevěříte v ďábla, ale on věří ve vás. Vymítání, bůh a ďábel jsou můj druhý nejmilejší šálek hned za duchy a démony. Btw dobrého a kvalitního vymítání je jako šafránu a největším problémem jsou vždy herecké výkony. Tady je téměř vše v pořádku. Crowe je naprostý ďábel (promiňte, otče) podává skvělý herecký výkon, jeho mírně ujetý a šibalský kněz nemá chybu, stejně jako jeho Italština (smekám před Crowem i režisérem, že nenechal celý film nudně mluvit všechny anglicky) díky tomu má hned film o další náboj navíc. Dialogové výměny mezi knězem a démonem mají sílu jako prase. Je to napínavé, má to atmosféru, detektivní zápletku a super creepy momenty. Nejsvěžejší horor za hodně dlouhou dobu. Avery si napravil reputaci po bídném Samaritánovi. Směj se ty, jenž nevěříš, v nestřeženém okamžiku i ty jest skončíš v jeho moci. Pecka.80%. ()

Anderton

Keď uvidí Vin Diesel tento film, tak to asi definitívne zabalí. Scenár si totiž vyfabuloval námety hneď na 199 pokračovaní a tam to, pri všetkej úcte, nedosiahne ani Fast and Furious. Ale radšej nepredbiehajme. Pápežov exorcista je veľmi zvláštny úkaz. Béčkový horor ako z osemdesiatok so slušnou atmosférou a netradičným vymetačom pavučín a démonov v starých barákoch sa dostáva do celosvetovej kino distribúcie vďaka Russellovi, ktorý zobral túto úlohu zrejme z recesie, alebo si len chcel vyskúšať niečo extrémne netradičné. Film je tak zameniteľný so stovkami podobných aj nepodobných hororových kúskov, až to vyslovene bolí, ale ak nemáte vysoké nároky a stačí vám posolstvo, že vaše hriechy vás dostihnú a je na vás, ako sa s nimi vysporiadate, tak za stratený čas ho považovať nebudete. ()

Morholt

Démon posedne malého chlapce a protože se jedná o podsvětní šajbu, nárokuje si přítomnost nejvyššího z exorcistů. Ten se musí porvat nejen s jedním z pekelných knížat, ale i s vlastní minulostí, do které pekelník soustavně rýpá. Je celkem jasné, že Papežův vymítač nepřinesl do exorcistického žánru vůbec nic nového a tvůrci se o to ani nesnaží. V Pekle sice upletli solidní plán a jak se ukázalo, už ho v minulosti úspěšně aplikovali, ale filmařům se z toho nepodařilo nic pořádného vytěžit. A tak je výsledkem sice řemeslně slušně natočená záležitost, která je ale tak rutinní a neinvenční, že to tluče do očí a řve do uší. Ale přesto mě to bavilo. Démon to má celkem slušně podchycené a nebojí se pořádného blbnutí a  i když všechno to vrčení, levitování a lezení po zdi tu bylo nesčíslněkrát, mě se to prostě líbilo. No ale největší devízou je Crowe, kterého to evidentně bavilo a tím pádem bavil i mě. Exorcistu podal jako celkem žoviálního chlapíka, který ve správné chvíli dokáže přirozeně přepnout do role kajícníka i vojáka archahnděla Michaela. Fajn byl i posedlý chlapeček, kterému dokázali maskéři naplácat na ksicht celkem slušný make-up. Takže ve finále jsem vlastně spokojen a i když nekopu katolickou ligu, jdu si objednat nějakou Amorthovu knihu. 70% ()

Shakers

V tejto úlohe by som ho nečakal, no Russell Crowe v úlohe vymítača Gabriela Amortha bol perfektný a ani príbeh nebol najhorší. Prostredie filmu, či atmosféra to všetko pekne budovalo hororovú atmosféru, no nemôžem si pomôcť, ale v závere mi to prišlo akési bez šťavy. Chýbalo tomu väčšie napätie, kde by sme sa ja báli trošku o tie postavy. Takže zázrak sa nakoniec sa nekoná, ale dobrý horor na jedno pozretie hej. 65% - 3* ()

• Pápež v tomto filme, ktorého stvárnil Franco Nero, je beletrizovaným stvárnením Jána Pavla II., ktorý bol pápežom v roku 1986, kedy sa tento príbeh odohráva. (Arsenal83)
  • Russell Crowe (Gabriel Amorth) se v rozhovoru zmínil, že humor, který vložil do postavy, je jeho vlastní hereckou interpretací, pro kterou sice v materiálech o její skutečné předloze nenašel definitivní důkaz, ale měl pocit, že je to ospravedlnitelné pojetí jejího charakteru. (Tarmenel)
  • Russell Crowe sa stretol s osobnými priateľmi Amortha, vrátane jedného, ​​ktorý sprevádzal Amortha pri viac ako 150 exorcizmoch, aby lepšie spoznal postavu, ktorú hral. (Arsenal83)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)