Zavolejte porodní sestřičky: Jubilejní nadělení

(TV film)
  • Veľká Británia Call the Midwife: Special Delivery

Dokumentární film, nahlížející do zákulisí seriálu Zavolejte porodní sestřičky, vznikl jako speciální dárek pro všechny jeho fanynky i fanoušky u příležitosti desátého výročí zahájení jeho vysílání. Kromě rozhovorů s hereckými představiteli hlavních rolí z obrazovky promlouvají také ti, které v seriálu vidět nemůžeme: autorka celkového konceptu a scenáristka Heidi Thomasová, výkonná producentka Pippa Harrisová, hudební skladatel Maurizio Malagnini, kostýmní výtvarnice Claire Lynchová a další tvůrci. Dokument také přináší řadu ukázek ze všech dosavadních deseti sezón a kromě oblíbených scén hereckého ansámblu se nevyhýbá ani nelehkým tématům, kterými se seriál v průběhu let zabýval, jako jsou dětská obrna, TBC, ženská obřízka, thalidomid, potraty nebo rasismus. Film je ale především velkým poděkováním divákům, bez nichž by tento seriál, který patří ke stěžejním projektům britské veřejnoprávní televize BBC, nemohl pokračovat dál. (Česká televize)

ostravak30

Zavolejte porodní sestřičky je seriál, který mě od začátku chytil a bavil. Vše podstatné později napíšu k hodnocení tohoto seriálu. U zákulisního pohledu mi chyběla jen jediná věc a to je pravý pohled do zákulisí. Škoda, že nás tvůrci nevzali na jednotlivé lokace viděné trochu jinak než je běžné. Jinak ale široká paleta témat a názory představitelek byly zajímavé stejně jako představení zákulisních tvůrců. ()