Výpadek

• USA Blackout

Muž se probudí v mexické nemocnici a nic si nepamatuje. Pochopí ale, že mu jde po krku mafie, a tak bojuje o život a snaží se co nejrychleji zjistit, kdo vlastně je. (Netflix)

AlfaNumerO

Naprosto nechápu rezignaci na jakoukoliv logiku při probíhajících bitkách ve stylu "já bouhačkou, oni pěstmi", když scénu před tím drželi v ruce samopal. Jediné, co trochu potěšilo, je (psáno hodně škodolibě) hodně senilní Nick Nolte a tlustá Abbie Cornish. Dám tomu o procento víc než je na ČSFD, abych nežral. 37%. ()

Lacike

Ultrabéčková variácia na Bournea a Die Hard. Chlapík s amnéziou sa prebudí v nemocnici a ani sa poriadne nerozpozerá a už po ňom ide celý kartel zloduchov, pretože ako jediný vie (pokiaľ si spomenie), kde sa nachádza tajomný macguffin v kufríku. Prakticky komplet film sa odohráva v nemocnici, ale je tu dostatok akcie. Síce nie je dvakrát dobre natočená, ale aspoň je skoro komplet analógová. Prestrelky sú komické. Z taktického hľadiska úplná katastrofa a hlavného hrdinu zloduchový henchmani netrafia ani z pár metrov v rovnej chodbe zo samopalov, ale keďže chcú vedieť polohu toho macguffina, tak asi to bol zámer. Snáď. O niečo lepšie sú na tom bitky a highlightom je už tradične bitka v kuchyni, ktorá je miestami Jackie Chanovsky vtipná. Oproti ostatným lacným béčkam sa tu nájde aj pár (čiže dvaja) hviezdnejších xichtov. Abbie Cornishovej by som stále dal, ak by mi ona dala. Nick Nolte je ale klasický plagátový odrb na diváka. Celý čas je mimo deja ako žolík na telefóne. Horšie je o s hlavnými postavami. Josh Duhamel má nulovú charizmu a hviezda z neho nikdy nebude. No a hlavný záporák z Mexika s otrasne vyzerajúcimi vlasmi je absolútne k smiechu. Mohli brnknúť Dannymu Trejovi a hneď by to bolo o level lepšie. Takže celkovo je výsledkom tupé oldschool béčko, ktoré by som odporučil len ak fakt nič lepšie v telke nejde, ale stále je to lepšie ako väčšina CGI nepodarkov z Netflixu. 4/10. ()

JASON_X

Jedná se sice o nízkorozpočtovou televizní inscenaci, ale z tohohle hlediska je to docela příjemné pokoukání. Příběh je nekomplikovaný - v budově mexického špitálu je chlápek se ztrátou paměti a snaží se ho dostat banda hustých kartelových gangsterů. Akce je dostatek, i když bitky i přestřelky jsou mnohdy nevalné úrovně. A o slabomyslnosti scénáře bych snad pomlčel, ta se u tohoto žánru jaksi předpokládá. Výraznou složkou filmu je pak též složka komediální, o kterou se vzorně stará senilní třesoucí se Nolte, který už chudák sotva mluví, v roli nějakého oblastního šéfa DEA, či koho. Režie Macaroni, scénář Nguyen... není snad třeba dodávat víc. ()

Kodousek

Já už ten Netflix už vážně asi zruším. No co toto mělo být. Myslela jsem, že větší klišé než Interceptor Elzy Pataky už letos neuvidím, ale tak když je viróza a člověk je upoutaný na lůžko s tabletem a možností spát anebo si pustit film... No možná jsem se měla raději vyspat. Josh pořád vypadá zatraceně skvěle o to víc bije do očí, jakou k sobě dostal upocenou tetku. Parta mexických ostrých typů, kteří se na prázdné chodbě netrefí do 2metrového Keňa. ()

axolotllman

Týpka po bouračce odvezou do nemocnice se ztrátou paměti, kde se odehrává 98% filmu. Když dojde na střelbu mají všichni se problém se do někoho trefit, náš hero to nakonec, ale vždycky zvládne. Krom toho umí parádně šplhat ve výtahu a házet věci. Na tom všem byla dobrá snad jen hudba a scéna ze snajpry pobavila. Nudné béčko, nebrat. ()