Bankový lupič Jean Lucas chce po prepustení z väzenia žiť usporiadaným životom. Keď si ide z banky vybrať svoje úspory, stane sa svedkom jej prepadu úplne neschopným amatérom, ktorý si ho vyberie ako svojho rukojemníka. Je jasné, že nikto z polície mu neuverí, že sa stal obeťou neuveriteľnej náhody, musí teda vziať veci do vlastných rúk... (STV)

Ceberus

"Já nezdrhám. Jsem rukojmí a jestli tu můj únosce nebude do pěti vteřin, zavrtám ti kulku do zadku!" - Zvláštní situace pro bývalého trestance slibuje zajímavý příběh a nakonec se z toho vyklubal sledovatelný film, byť to zase není nic úplně objevného. Kombinace komedie a vážného dramatu mi nikdy moc neseděla a v tomhle filmu byl výkon malé herečky velmi dřevěný (jistě existují kvalitnější mladé herecké hvězdičky). ()

ClintEastwood

Já mám nohy z tvarohu! Podle mého soukromého názoru jeden z nejlepších filmů Francise Vebera i Pierra Richarda (o fous před JSEM NESMĚLÝ, ALE LÉČÍM SE), který odstartuje dnes již legendární scéna s nepovedeným přepadením banky. Drsný Gérard Depardieu ve vedlejší roli, za roztržitým Richardem herecky vůbec nezaostává a vyloženě s ním kontrastuje. Dojemný, ale i velmi vtipný snímek, který pohladí. ()

Pohrobek

Větší blb banku ještě nepřepadl. Asi nejlepší "spolupráce" Richarda s Depardieuem; zajímavý vztah, kdy je na tom Richard extrémně submisivně a Depardieu mu bezostyšně tyká. Sázka na Pierrovu potrhlost a narážení hlavou do sloupu vychází bezezbytku. Ty dojemné scény ale přece jen mohly být poněkud prostříhány. ()

MickeyStuma

Třetí v řadě z trojice snímků ve spolupráci Veber, Richard, Depardieu. A je to další výtvor který nestárne a stále i po tolika letech dokáže pobavit. Oba představitelé tu ztvárnili to, co jim jde nejlépe. Depardieu tvrďáka, který nemá k ráně daleko, a Richard ztřeštěnce a smolaře. Oba se tentokrát starají o malou roztomilou Jeanne, která je 'Richardova' dcera a chtějí pro ní to nejlepší. Zápletka je originální, dobrodružná i zábavná. Povedená klasika, která si zaslouží své místo. ()

frashmaker

Pierre Richard je jedním z nejznámějších francouzských komediálních herců, ale až na tuhle výjimku mi nikdy nepřirostl k srdci ani zdaleka tak jako Louis de Funés. Tento film jsem viděl před dobrými deseti lety, a vím, že jsem si ho moc užil. Nevím, jak by se mi líbil teď, ale je to jeden z těch, na které již koukat nechci, abych si nezkazil dojem, protože vím, že by již tak silný nebyl. ()

• Poslední čas na hodinách v přepadené bance je 9:41 a záhy na policejní stanici, po příjezdu Lucase (Gérard Depardieu) a Pignona (Pierre Richard), čas na hodinách ukazuje 11:04. (Ganglion)
  • Snímka Utečenci bola natáčaná vo francúzskom meste Bordeaux. (dyfur)
  • Po filmu Kopyto (1981) se jedná již o druhý snímek, ve kterém postava Pierra Richarda neúmyslně postřelí Gérarda Depardieho do nohy. (jarkolar)