Jen na skok

• Veľká Británia I Came By

Maluje graffiti na domy, ve kterých bydlí společenská smetánka. V jednom sklepě přitom ale odhalí zvrácené tajemství a začnou se dít věci, které ohrozí jeho nejbližší. (Netflix)

TheEvilTwin

Kousek žánrově velmi podobný výbornému Bad Samaritan, The Neighbor nebo Disturbia, a proto budu hodně porovnávat. I came by je vlastně dobrá filmařská práce, protože tenhle teenager X psychopatický soused námět je poměrně dobrá látka, která se dá uchopit z jakékoliv strany, ALE… Po hodině kvalitního nastínění příběhu, jeho posunu kupředu a seznámení s postavami se jaksi začínáme motat v kruhu a místo vyvrcholení dostáváme další stejnou příběhovou smyčku. Dále zamrzí, že záporák není více představen, nepůsobí psychopaticky jak by měl a nemá výraznější charakter, který by diváka strašil ze spaní a stejně tak závěr filmu je slabší bez potřebné finálové katarze. Dívá se na to dobře, jen druhá půlka je díky výše zmíněnému až moc natahovaná a občas nutí diváka koukat na hodinky… ()

Flopik

Pri sledovaní mi napadlo pár filmov s podobnou témou a väčšina sa mi teda páčila viac. Začiatok je celkom fajn, neskôr sa to však preklopí do úplne inej roviny ako chcete a je to hrozne nudné. Psychopat v podaní  Hugha dostane málo priestoru nato aby nejako zapôsobil. Celý dej v podstate sledujeme ako mu hlavné postavy vlezú do domu, niečo sa stane a máme novú hlavnú postavu. Finále nevýrazné, za mňa teda nie. ()

darkrobyk

Toby je nesympatický kretén, a tak když zmizí, ani to se mnou nehnulo. A pak se poněkud rozvlekle rozbíhá pátrání, ke konci dostává trochu rychlost a napětí, ale nejsem si jistý, zda jsem si přál zrovna takový konec, páč nedotknutelných sviní je na světě přeci jen požehnaně. Ale zase to může leckomu přivodit katarzi, proč tedy ne. A když už se v ruce objevila fešná pilka na maso, tak režisér si nechal porcování pro sebe. Vůbec v té nedotaženosti, kde se blábolilo jen o nějakém popelu, jsem pořád neměl jistotu, jak zmizelí dopadli. Bonneville tu vypadá na pětasedmdesát, ovšem v pohodě nakope zadnici daleko mladším....nojo...ty náhody, že. Pro mne od Anvariho zatím nejlepší věc, ty předchozí byly hotové srágory, ale i tak slabý průměr - 2,5* příště už mu asi šanci nedám. ()

papadoce

Hlavná postava bol teda riadny čurák. Divák má čo robiť, aby ju vnímal ako kladného hrdinu. Film má ale znepokojivú atmosféru od začiatku a drží diváka v napätí. Miestami je to celkom dusivé. To ako sa Tobi choval ku svojej mame bolo hodne cez čiaru. Mala ho vyhodiť z domu dávno. Prúser je, že bola psychologičkou a radila iným ako si usporiadať život, pritom ten svoj a jeho manželskú aj materskú stránku absolútne nezvládla. Život je plný paradoxov. Zaujímavou postavou bola práve tá negatívna v podaní Hugha Bonnevilleho. Číre zlo. Predstava, že tieto zverstvá sa skutočne dejú je desivá. Ak by raz zmizlo moje dieťa a nenašlo by sa, práve takáto predstava by ma totálne odrovnala a mučila celý život. Inak ten Tobiho kamarát bol tiež čistý retardér. Nechápem, že takáto generácia existuje a dožíva sa dospelosti. Sú to totálni lúzri a vypatlanci. Prvá hodina filmu bola skutočne parádne vystavaná. Do tej doby výborný temný thriller. Bohužiaľ od sedemdesiatej minúty sa začali niektoré postavy správať nelogicky a celé to vyvrcholilo fakt stupídnym záverom. Je to škoda, mohlo to siahať s prehľadom na štyri hviezdy. ()

Figu

Náběh to mělo výbornej... Díky postupnýmu rozuzlování měl tenhle biják dokonce i náznak na nějaký divákovo napětí, jenže ta koncovka a vlastně i samotný obsazení hlavního padoucha, srazilo hodnocení i film samotnej lehce do kolen. Nicméně pokus to nebyl úplně k zahození a dalo se na to v klídku mrknout. 55% ()