Zatmenie

• Česko Zatmění (viac)

Konverzačný thriller s nádychom cynickej komédie, v ktorom zohráva dôležitú úlohu jediná autonehoda. Pre žiadneho jej účastníka nie je fatálna, možno preto k nej nikto nevolá políciu. V nepríjemnej situácii sa na pozadí temnej lesnej kulisy odhaľujú charaktery všetkých zúčastnených. A navyše sa začína stmievať... Traja muži rozpumpujú na hrane zimy mrazivú drámu, ktorá ukáže svetu tú najchladnejšiu možnú tvár. (Continental film)

mira007

Uprostřed lesa se nabourají Štáfek, Zadražil a Jackuliak, každý s nějakým temnějším tajemstvím a propletenou minulostí až se z toho stane něco mezi občas vtipnou komedií naháněcím thrillerem s feelingem hororu. První půlka moc užvaněná, druhá svižná, gradující, zábavná. Nic originálního, ale sympatická snaha o moderní černou komedii. Jackuliak na jednotku. ()

Flopik

Ale tak veľké prekvapenie sa z toho nakoniec stalo. Čakal som viac menej komédiu, takže výsledok šokoval. Niekto tu nadáva na guláš žánrov, ale veď to je predsa zámer a najväčšia prednosť tohto filmu. Skvelo totiž kombinuje komédiu s thrillerom a na konci pokus o horor, miestami dokonca dráma. Znie to čudne áno, ale funguje to. Herci skvelí, škoda málo Anny, ktorá to nádherne spestrila.  U mňa palec hore až na ten koniec, kde to bolo dosť odfláknuté a celkové mlženie pointy mohlo trvať dlhšie. 4* dám, mňa to bavilo. ()

Ondr@932

První půlka příliš užvaněná, snažící se být vtipná, ale film jako komedie moc nefunguje, daleko lepší je zvrat v druhé polovině filmu, kdy film přechází do dramatu až thrilleru a na české poměry je to až vcelku překvapivý lesní boj o přežití v českých lesích, což mě velmi potěšilo, že mladý režisér nešel jen v duchu komedie jako většina našich režisérů, ale odvážně zašel ještě dál. První půlka za 50%, druhá půlka za 80% ... Suma sumárům, je to spíše za lepší tři hvězdy, ale mírně tomu přilepším za snahu natočit u nás ČR i něco odvážnějšího a drsnějšího, kdy režisér šel proti davu. 7/10 ()

Marze

Thriller o autonehode, trech divnych ridicich a divce v problemech. Zacina to jako psychothriller a meni se to jal zazni v konverzaci v "konverzacni skupinovou psychoterapii". Je to trochu cerna komedoe, trochu absirdni divadlo.  V zaveru se objevi horor. Zahada  kdo je mlcenlivy vousac se resi 85 minut. Situace slouzi vypraveni a ne hlubsimu popisu postav. Vubec jim nejde fandit. Ale i dej se nikam neposouva. Jen tusite, ze se schyluje k necemu hroznemu. Chybi humor i napeti. Zda se mi, ze nebylo dost vypraveciho materialu na celovecerni film a stacil by film kratky. ()

FrankSusta

Hele, je to fajn. Začátek takový jako vlastně i docela vtipný, prostředek takový trochu mdlý, vizuálně úchvatný závěr v lese se všemi hrami světel. Coby komedie mě to úplně nebavilo, jakmile to ale hodilo vážnější notu, zájem si to získalo. A chvilku jsem uvažoval o trochu vyšší známce. Štáfek si to neuvěřitelně dává, ale za Janem Zadražilem (který mimochodem vypadá trochu jako náš profesor - což rozhodně není ani trochu zle míněno) zůstává lehce pozadu. A fejkovej Hopper (tenhle Hopper) jede. Je to prostě ok. 5,5/10 ()

• Natáčení částečně probíhalo na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity. (Krabroz)
  • Při scéně v autoservisu otevírá Jakub (Jakub Štáfek) skříňku, ve které je nalepen plakát k filmu Vyšehrad: Fylm (2022) s Jakubem Štáfkem. Scenárista Jc Kovář to vymyslel během natáčení jako překvapení pro Jakuba Štáfka. (Ctidarjan)
  • Natáčení bylo částečně napájeno mobilní fotovoltaickou elektrárnou od Energetického Holdingu Malina. (amic)