Su le mani, cadavere! Sei in arresto

• Španielsko Un dólar para Sartana (viac)

odpadlik123

Paradox. Do tohoto filmu jsem s Peterem Lee Lawrencem neviděla film, kde by se mi nelíbil (a který by se mi celkově nelíbil). Tady a tenhle se mi nelíbil. A od tohohle to jde od desíti k pěti, což je škoda. Stručně, tenhle mladíček nesmí dělat namachrovaného frajera, páni tvůrci. Nemá na to věk, vy na to zas nemáte schopnosti udržet to v mezích snesitelnosti. Dnes toto - přestylizovaná pozérská slátanina. Začátek, ano, drsný, Lawrence je v drsných polohách vážně dobrý. A skladatel se vážný dojem snaží podtrhnout ze všech sil. Jenže pak… Hrdinové pozabíjí, co se dá, s úsměvem na tváři, pročež nejprve kvůli tomu absolvují kurz "jak být rangerem" a automaticky dostávají hvězdu(!). Toto dnes stačí k tomu vzít spravedlnost do svých rukou. Nikomu, kdo je proti nim, nepřeju se dostat do jejich blízkosti. Hlavní záporák Aldo S. hnusný. Fajn. To on umí. Jenže chování Lawrencova hrdiny je ještě horší. Přiteplalý přítel Dolar (zjevný předchůdce postav jako Jack Sparrow a jiných Deppových kreací) to nezachrání svými břišními tanci ani koženým ohozem, kněz, vtipkující uprostřed krutých masakrů, rovněž ne, a ani fascinace kameramana kvetoucími loukami a máky dojem nemůžou vylepšit, ač je to pěkné. Ne, asi není v pořádku, když hrdinové podrazí svého souputníka, že ne? A když divák doufá, že tuhle teplou trojku někdo na závěr nečekaně, leč očekávaně, oddělá do zad, co? Imho dobré to není. Jenže je tu ještě takový týpek jménem José Canalejas, ztvárňující obvykle dějově nevděčnou, pro mne však divácky oblíbenou roli, roli poskoka hlavního záporáka. Má elán (o moc víc, než hrdinové dohromady, a to i ve stavu absolutního rozstřílení), má super ohoz (bohužel, Dolar mu, přes veškerou extravaganci, může jeho pozůstatky toreadorského kostýmu jen závidět), má tak úžasný entusiasmus (i ve chvílích, kdy by člověka nadšení přešlo) a má vůbec ty nejlepší hlášky, co znám. Jenže má taky podrazáckého šéfa a proti sobě nechutné frajery, kteří se nenechají ničím rozhodit… až právě na tohoto ohromného mládence, který je přehrál všechny, dovolím si říct. A tak k filmu můžu říct jen to, že už si z něj nepamatuji vlastně nic. Jen to, že vážně nebyl pěkný. A jednoho skvělého týpka se smyslem pro humor. ()

špaček421

Zábavný western, který na začátku vypadá na temnou mstitelskou jízdu, poté se změní v klasiku boje drobných zemědělců vůči bezskrupulóznímu magnátovi, aby se do toho nakonec vnesly bohužel i komické prvky. Ale spíš se mi to líbilo, i díky Lawrencovi, který se mi tu snad poprvé opravdu zamlouval, a hlavně jeho hippie kamarádovi, který je neskutečně cool. Škoda snahy o modernost (včetně hudby), do které se nedopatřením vneslo i pár anachronismů, jako třeba podprsenka. Jinak opět nerežíroval Klimovsky, který patrně nikdy nenatočil vůbec nic, byl uveden jen ze smluvních důvodů, ve skutečnosti režíroval Sergio Bergonzelli. ()

ilclassico

A začalo to celkem slibně, jenže... Jak si oblíbit hrdinu, když pokaždé co zabije soupeře, se směje jak idiot. Jeho parťák v černém jakbysmet. A neváhá se prát s tělesně postiženým. Film končí už jen jako fraška. V rámci žánru za 2,5. ()

Mariin

Brak braků, přímo definice brakového spaghetti westernu, v závěru takřka nechtěná fraška. Lawrence v roli excelentního střelce Sando Kida, který bojuje s gangem boháče Graytona (známý nesympatický záporák Aldo Sambrel), který skupuje všechny pozemky. Obvyklé postavy ozvláštňující děj: záhadný pistolník "Dolar" a nevěstka v podání židovské herečky Helgy Liné. Nic víc než jen a jen upachtěné řemeslo bez jakýchkoliv známek umění. Ve stavu příjemné otupělosti a s vypnutým intelektem se na to dá dodívat až do konce...Zdálo se mi, že v jedné z marginálních rolí se objevil režisér Klimovsky. ()