Sny o druhé svatbě

• Južná Kórea Remarriage & Desires (viac)
Dráma / Romantický / Mysteriózny
Južná Kórea, 2022, 8 h 19 min (Minutáž: 55–72 min)

Rozvedená žena se chce pomstít vypočítavé milence bývalého manžela. K ďábelskému plánu pak zneužije exkluzivní seznamku, která se stará jenom o zámožné klienty. (Netflix)

sofiapetra

Zkusila jsem se na to chvíli dívat a nakonec jsem to viděla celé. Ale ne proto, že by mě to nějak zvlášť zaujalo, ani že to bylo nějak napínavé (celou dobu jsem si spíš trochu styděla, že tomu věnuji čas), ale bylo to prostě takové jiné. Hlavní záporačka byla fakt svině a pár postavám se dalo fandit. Trochu jsem se obávala, že konec bude jako vždy u Korejců řezničina, ale ovládli se... ()

darkchipmunk

Korejská telenovela (včetně toho, že v té vztahové rošádě takřka chybí prokreslení jakékoli sexuální interakce), zasazená do světa těžkého pragmatismu současnosti, kde princ z pohádky je CEO velký firmy, a princezna bezvadná kráska nebo dokonalá matka... vlastně těžkej patriarchát, kterej ženy staví do pozic lidí, kteří předstírají, že jsou někým jiným, aby zaujali muže: "buďte autentická, ale ne sama sebou", obětí nebo intrikánek. Když použiji novodobou terminologii - kontent je naprostej shit, ale zabalenej do příjemnýho vizuálu. Pod čarou: Že maj ty Korejky nádhernou pleť. ()

Pozerac

Zo sekery polievka. Z zásade jednoduchá dejová línia, veľa náhody, celé sa to točí okolo málo postáv. Začal som to pozerať s dešpektom, ale tak ako napísal floccus scénar je ú ž a s n ý, bavilo ma to, pomohlo len 8 častí na rozdiel od obvyklých 16, všetci zahrali páradne ale Yoo-jin Jeong to bolo čosi ()

Lasair

Překvapivě dobré, nízký počet dílů seriálu slušel, ten montechristo styl mě bavil, hlavní hrdinku jsem si překvapivě oblíbila a držela ji palce, aby tu čůzu kopla do...tamburíny (jinými slovy byla fakt dobře zahraná), v malé roličce se objevila i "Královna vedlejších rolí" která mi nejvíce utkvěla jao hackerka v Healerovi... V posledním díle při jedné scéně jsem si řekla: "Konečně!" Rozhodně nelituju času, který jsem s tímto počinem strávila. ()

Jirka_Šč

Velké váhání mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec dávám míň, protože mi neseděla šéfka Rexu. Občas jsem měl pocit, že si s lidmi hraje, občas jsem si říkal, jestli pomáhá nebo ne. Podle mě dost neuchopitelná postava, vizuálně cynická a prospěchářská, která proplouvala dějem a dělala vše, co scénárista a režisér potřebovali. ■ Remarriage & Desires představuje brutálně oportunistickou společnost, kde city nejsou nic, business všechno a lidský život nemá cenu. Zákon nabídky a poptávky. V průběhu sledování mě x-krát napadlo, zda je takovéto myšlení v Jižní Koreji standardem. ()