Pred štyrmi rokmi sa "zdravotný brat" Greg (Gaylord) Yebal (Ben Stiller) zaľúbil do krásnej Pam Byrnesovej (Teri Polová). Pam sa vtedy rozhodla predstaviť ho svojmu otcovi, konzervatívnemu a akurátnemu Jackovi (Robert De Niro), bývalému agentovi CIA, ktorý si pre svoju dcéru predstavoval onakvejšieho nápadníka. Počas víkendovej návštevy sa totiž Gregovi, ktorý je doslova magnetom na všetky možné trapasy, podarilo stratiť batožinu, podpáliť dvor, zničiť bazén a postriekať farbou Jackovho domáceho miláčika Jinx. Mimochodom, úbohý Greg je alergický na mačky. Jack ho vtedy podrobil aj testu na detektore lži. Dnes je už jeho priateľka Pam jeho snúbenicou a obaja mladí ľudia chystajú svadbu. Lenže budúci svokor, vôbec nemá záujem, aby sa do ich rodinného klanu Greg Yebal priženil. Z druhej strany chce vyhovieť svojej dcére, a preto prejaví záujem o zoznámenie sa s rodičmi budúceho zaťa. Cez víkend teda všetci nastúpia do luxusného Jackovho autokaru a odídu na ostrov k rodičom Grega, nekonvenčným bývalým hipíkom Berniemu a Rozalin (Dustin Hoffman, Barbra Streisandová). Obe rodiny strávia spolu 48 hodín, aby sa lepšie spoznali. Víkend sa začína celkom dobre, ale všetko ide hladko len do chvíle, kým Jack zistí, že Bernie je síce právnik, ale už dlho sa svojej profesii nevenuje. Zostal totiž kedysi otcom v domácnosti, aby sa venoval výchove milovaného syna a poskytol mu čo najviac rodičovskej lásky. Roz má skutočne lekársky diplom, ako tvrdí Greg, ale namiesto poriadnej praxe je sexuálnou terapeutkou seniorov a radí im v oblasti tantrického sexu. Potom dôjde k "záchodovej epizóde, ktorej protagonistami sú Yebalových pes Moses a Barnesových mačka Jinx. Pri obede sa odhalí chúlostivé tajomstvo kubánskej kuchárky, dôjde tiež k divokému futbalovému zápasu. Skrátka, poznanie rodiny Yebalovcov vôbec neprebieha konvenčne. (TV Markíza)

kingik

Komedie, co s přibývajícími léty "zfotrovatěla" aneb kysnu, kysneš, kysneme - nudou. Typ komedie, která naláká na řadu hereckých veličin v hlavních rolích a duo scenáristů nepřijde s ničím větším, než je scénář víceméně tykající si s dikcí televizních filmů s druhořadými herci. Ben Stiller s Robertem De Nirem je stále funkční dvojka, byla by jistě i vtipná, ale když jim umaštěný scénář předhodí duo pisálků Herzfeld & Hamburg, co se nedostalo dál než k branám televizní zábavy, je jasné, jak asi celý film bude vypadat. Jay Roach rozhodně není kvalitním typem režiséra, který důmyslně odbourá úděsný scénář a svojí čistě rutinní režií nechá vyniknout málo nápaditým scénám, které vypadají jakž takž k světu (byly celkově hrozné, ale to je fuk), že je přetvořili do dívatelné podoby zkušení herci. Ti si (možná) byli vědomi do čeho šli, a tak mnohým z nich nechybí určitý nadhled a sebezhazování se, kterým přesto všechno nezamáznou. Film by chtěl fungovat v jakési ose Stiller-De Niro-Hoffman-Streisand, která zpočátku ještě baví, při jejich vzájemných komunikativních střetech, ale má to jepičí život. Výše jmenovaní herci mají na to zahrát trochu víc i něco navíc, rozehrát něco, co by se přehouplo z podprůměrných vod slabomyslných komedií, ale až na na několik relativně vtipně se rýsujících scén, se jim nepodaří vydolovat něco zajímavějšího. Nenáročný divák uvítá pokračování s nadšením, ale pro mě je to solida sešup. Ve fimu téměř nic není rozvíjeno. Občas se to hodí do groteskní podoby, ale když se to udělá pokaždé, když to nejde, tak už to zavání podezřele nízkou kreativností. Pokračování se drží v jednom kruhu opakujících se gagů, které vlastně nejsou samy o sobě nijak extrovně vtipné. Když už se přistoupilo na to, že scénář se ponechá v jednoduše pojaté rovině, mohlo se také něco udělat pro to, aby se do toho navlékly vtipné situace, což se skoro vůbec neděje, a když už, týká se to asi dvou nebo třech scén.To je hodně málo na téměř dvouhodinový film. Zrežírované je to mnohdy až na jistotu. Režisér jakoby vyčkával, jak mohutně mu ostřílení herci zaimprovizují a v tu chvíli se toho nějakým způsobem chytne. Sám totiž nepřišel s ničím životným a hlavně si měl dvojnásob uvědomit, že má ve filmu Dustina Hoffmana a Barbru Streisand. To už samo o sobě mohla být výzva, kterou režijně slabý Roach promarnil a vzal to z úplně opačného konce. Když ze sebe herci, co dokáží bez mrknutím oka ztvárnit složité lidské charaktery, dělají za peníze cvičené opičky v blbém a jednoduchém filmu, tak by bylo možná lepší pomýšlet na ukončení kariéry. Kritik, jako já, by pak měl méně práce otravovat se s takovým mega šitem. Hvězdička je jen za nebývale hvězdnou hereckou sestavu, nikoliv za jejich (málo přesvědčivé) výkony. Jinak by to letělo do hnojiště "áčkových" filmových průserů.. Mé hodnocení: 20% ()

Sobis87

První díl této poněkud ostřejší komedie – Fotr je lotr – si mě získal množstvím gagů hraničících s terorem – jinak řečeno, kdyby se razantněji změnilo vyznění celého filmu, mohlo by jít o solidní thriller na vděčné téma jedince v nehostinném prostředí. Výsledkem pak byla sice přízemnější ale o to více působivá komedie drsnějšího rázu, která stavěla především na skvělém hereckém obsazení. Oproti tomu druhý díl už nepojednává o jedinci v nehostinném prostředí, nýbrž o celé skupině lidí v prostředí pošahaném až bizardním. Onen teror z prvního dílu však se ctí uchovává stará známá postava fotra/lotra, který však v domácnosti rodičů svého budoucího zetě (čili zástupců těch pošahaných…) ztrácí pevnou půdu pod nohama a z dravce se rázem stává kořist, což jinak proklatě zábavné postavě Roberta De Nira ubírá na působivosti. Ve druhém díle fotrovské série se v humorných pasážích o poznání více tlačí na pilu, díky čemuž kvalita některých vtipů, pokud se jedná o dobrý vkus, značně hapruje. Jeho fotr, to je lotr je pak vyhrocenějším a méně vkusným pokračovatelem velmi dobrého prvního dílu, avšak i přes tyto výtky se stále jedná o solidní komedii, která ani na moment nenudí. Škoda jen toho patetického závěru, kde i jinak nekompromisní agent CIA ve výslužbě značně vyměkne. ____ Celkem mě pobavilo angažování Dustina Hoffmana a Barbry Streisandové do rolí židovských manželů žijících v duchu sexuální revoluce 60. – 70. let, přičemž právě v tomto období, éře „nového Hollywoodu“, kdy došlo vlivem zrušení produkčního kódu a nastolení ratingového systému k celkovému morálnímu uvolnění, se oba herci židovského původu (a výrazných židovských rysů) poprvé prosadili (Hoffman slavil úspěch s Absolventem, který byl na svou dobu ze sexuálního hlediska nezvykle otevřený). Jedná se o celkem povedený intertextuální vtípek. ()

liborek_

Meet The Fockers je svižná a zábavná komedie přesně do těchto letních dnů. Původní jednoduchý nápad je skvěle rozvíjen neuvěřitelnými situacemi a především díky Robertu de Nirovi a Dustinu Hoffmanovi jsem se celou dobu móóóc dobře bavil. Jednoduše řečeno povedená oddechovka, která je možná ještě lepší než jednička. Měl bych jednu jedinou výtku, ale ta nemíří na autory filmu... Může mi proboha někdo říct, který inteligent vymýšlí ty české názvy?? Mně prostě "fotr je lotr" neleze přes jazyk. Asi se někdo snažil být vtipný... ()

Cival

Nemám rad onanii (k tomuhle filmu se sexuálně zabarvené slovo v komentáři zvlášť hodí) nad ověřenými hereckými hvězdami, ale Hoffman i de Niro jsou ve svém souboji "hippies vs. gestapo" zkátka dokonalí. Scénář nezklamal a Stiller, ten už to snad ani jinak než vtipně nedokáže. Řekněte sami: Může být špatný film, v němž se láska vyznává pomocí přiznání "chtěl bych ojet tvoji matku." IMHO ne :-) ()

eileen

Viděla jsem první díl této komedie a nijak moc mě nezaujal, nebýt docela slušného výkonu R. de Nira. Takže by mě ani nenapadlo sledovat pokračování, kdybych si nepřečetla, že Gregovi rodiče hrají B. Streisand a D. Hoffman. A kupodivu, díky nim, je tato dvojka o hodně lepší než její předchůdce, je tam opravdu pár skvělých fórů, kterým jsem se nahlas zasmála. A výkon R. de Nira zůstává proti těmto dvěma v pozadí, což mě docela překvapilo. Ale je to tak. Jeho permanentní "škleb" a podezíravý pohled, známý už z prvního dílu, tak trochu nudí a nepřináší nic nového. Celkově je ale toto pokračování povedenější, než jednička. ()

• Deska, kterou si Pam (Teri Polo) prohlíží je "Make It Big" od skupiny Wham! z roku 1984. (don corleone)
  • Ve scéně, kdy hrají obě rodiny společně fotbal, srazí Bernard (Dustin Hoffman) Jacka (Robert De Niro), který spadne do stínu. Hned v dalším záběru z dálky se však nachází na slunci. (kikka20)

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)