Příběh dvou sester, Lee (Meryl Streep) a Bessie (Diane Keaton), které po dvaceti letech odloučení opět sblíží Bessiina nemoc, jejiž léčení vyžaduje transplantaci kostní dřeně od příbuzného. Lee tak přijíždí na Floridu spolu se svými dvěma syny Hankem (Leonardo DiCaprio) a Charliem. Po tolika letech dochází mezi Lee a Bessie ke konfrontaci jejich velice odlišných životních stylů a názorů. Lékař (Robert de Niro) Lee sdělí, že nemoc je bohužel vážnější než se domnívala... (oficiálny text distribútora)

castor

Herecky nadprůměrné melodrama (trojice oscarových laureátů + rebelský žhář Leonardo DiCaprio ještě v předtitanicovské éře) o dvou rozdílných sestrách, které se před dlouhými lety v ne nejlepším rozešly a nyní je má opět sblížit vážná nemoc jedné z nich. Nenápadný, na festivalech oceňovaný snímek o střetu rozličných pohledů na život a jeho naplňování nabídne několik velice dobře napsaných postav, ve kterých si divák vždycky něco najde!! ()

Chrustyn

Docela slušné ale nikoliv vynikající drama silně hrající na city. Film má řadu známých herců ale nejvíce mi sedl herecký výkon Diane Keaton, která mi ze všech zúčastněných přišla nejcivilnější a nejvěrohodnější. Meryl Streep mi ve své roli moc nesedla, DiCaprio zde hodně přehrává a De Niro dostal velice málo prostoru. Celkově se však jedná o povedený film, který nenudí ale není v něm nic hodné zapamatování. ()

Avalon820

Další herecký koncert, tentokráte pro Meryl Streep a Diane Keaton, v menší míře pak i pro Leonarda DiCapria (ale to mě osobně nijak nepálí). Je to sice jen další z řady dramat let 90., se sobě typickou krásnou hudbou a slzymačkajícím tématem, v tomto případě na mě však vše zapůsobilo tak nějak... lidsky, dojemně, smutně komicky a bezútěšně zároveň. No... a zkuste tohle trumfovat. ()

Faidra

Vzhledem k příběhu a obsazení spíše nepříjemné překvapení v podobě vleklé nudy, vlažných emocí a nepřesvědčivosti. I v případě ne zrovna neotřelé zápletky v podobě nemoci v rodině a objasňování starých křivd bych od protagonistů představovaných Streepovou, De Nirem, Keatonovou a DiCapriem čekala lepší výkony a ponoření se hloub než na mělčinu. Člověk by asi neměl nic očekávat automaticky. ()

Renfield

Vzhledem ke vztahům mezi postavami a samozřejmě hlavnímu tématu jsem čekal mnohem silnější drama. Tam, kde ho příliš není a přitom by být mělo, to těžce zachraňují herci. Obzvlášť Meryl Streep je výborná, dál samozřejmě potěší Robert De Niro a Leonardo DiCaprio ve své tehdy snad oblíbené roli problémového kluka. Se závěrem ale problém nemám, především zrcátková scéna dokáže vyprávět. 70% ()

• Scenárista Scott McPherson zemřel ve věku 33 let na komplikace způsobené nakažením virem AIDS krátce poté, co dokončil filmovou adaptaci své stejnomenné divadelní hry. Film byl do kin uveden přesně čtyři roky po jeho smrti. (jezurka42)
  • Poslední kinofilm pro Hume Cronyna. (HellFire)