Vypravěč příběhu, Finnegan Bell, zažil v dětství osudové setkání s trestancem, kterému pomohl při útěku. Později se setká s podivínskou a bohatou slečnou Dinsmoorovou a v jejím zpustlém sídle pozná svou osudovou lásku, půvabnou, leč svéhlavou Estellu. Mezitím se sám stává bohatým a úspěšným mužem... (oficiálny text distribútora)

Matty

„Nebudu vám vyprávět, jak se to stalo, ale jak si to pamatuji“ Na první pohled pohádkový příběh o chudém chlapci, který ke štěstí přišel, ve skutečnosti úhledně zabalené drama se sociálním podtextem. Za prachy si sice můžete koupit všechno, ale nikdy vás to vnitřně nenaplní. S velkým měním – ať už dobrovolně či zásluhou někoho jiného – se postupně stáváte prototypem zbytečného člověka, který má všechno a zároveň nic. Stejně jako hlavní hrdina Velkých nadějí, které – i přes jistou snahu o naše znejistění ve druhém plánu, nekončí jako příběh realistický, nýbrž romantický. Poměrně zajímavý byl začátek, kdy jsem se nechal vést pomyslnou rukou režisérovou, netuše co mě dále čeká. Když se děj přesune do New Yorku, veškeré magično příběhu je ta tam a před námi se začíná odvíjet docela klasická kýčovitá romance s morálním ponaučením na konci („nikdy nepomáhejte masovým vrahům“ :). Z pestrého hereckého ansáblu vyčnívá Ethan Hawke, který mi pro jednou nebyl zcela nesympatický. Naopak Gwyneth Paltrowová jako chladná Estella potěší spíše oko nežli duši. Velké naděje jsou modernizovanou verzí příběhu Charlese Dickense, což je nám někdy dáváno až příliš najevo, zvlášť množství moderních elektronických songů hraničí až s bezradností. Někdy není na škodu zůstat klasický. Cuarónova režie je jinak pěkná, tedy, pěkná tím, že příliš nevybočuje ze standardů vlastních většině současných romancí. A pokud měla být Velká očekávání v nějakém smyslu „nadromancí“, musela se někde stát chyba, pravděpodobně v systému – pocit déjà vu byl místy příliš silný. Odůvodněme si to třeba tím, že se mistr teprve zacvičoval. 60% Zajímavé komentáře: k212, Faidra ()

freeze.art

Film o mladém chlapci(Ethan Hawke), který se v dětství setká s vězněm na útěku(Robert de Niro) a pomůžeme mu. Pozdějí se seznámí s krásnou Estellou(Gwyneth Paltrow) kterou po celý život miluje a ona mu stále ubližuje. Dospívá a jeho malířské schopnosti se proslaví i ve městě, kam odjíždí a otvírá ateliér. Stává se bohatým a všehy obrazy se prodávají, až přijde bod zlomu a on zjist, že není všechno tak, jak se zdá... Pro mě skvělý film s dobrou muzikou a obsazením... ()

Autogram

Od začiatku som tušil, kam to bude smerovať, a ono to naozaj smerovalo, a aj dopadlo. Ale musim uznať, že Gwyneth je tu veľmi pekný kostlivec ako objekt pre maliara. Ich romantický nenaplnený vzťah je akoby len objektom kolobehu života, neurčitá spomienka, ktorá sa možno ani nestala. Je to film, nad ktorým sa veľmi netreba zamýšľať, len sa nechať unášať. –––– Jsme spolu spojeni. Ty, Estela a já. Pyramida bolesti. Není to láska, ale je to pouto. Jsme spolu. ()

baaaja

Gwyneth Paltrow nepovažuju za moc dobrou herečku, ikdyž sem se na tenhle filmek dívala vážně bez předsudků a tu šanci jsem jí dávala. Zase mě nedokázala přesvědčit a změnit můj názor na ní. Hraje nevěrohodně a to mi trošku zkazilo dojem z celýho filmu. Ani nevim co pořádně napsat, prostě ve mě tenhle film nezanechal žádný výraznější pocity a to asi značí o jeho kvalitě.. ()

Ilicka

Do tohoto filmu jsem vkládala opravdu Velké naděje, proto jsem byla poněkud zklamaná. Nejvíc fascinující na celém filmu mi přišla fascinace Alfonsa Cuaróna zelenou barvou. Ne, že bych si toho nevšimla už v Malé princezně, ale tady, dotažené do extrému to bylo... minimálně fascinující. Roberta de Nira jsem nepoznala, Gwyneth se zdála být (fyzicky) plošší než obvykle... Jinak formální stránka je vynikající, líbí se mi práce kamery, poměrně uzavřený scénář... Ale... Něco mi zde chybělo, zdálo se mi to chladné... (až na Ethanovo: To je mé srdce... Je zlomené. Cítíš to?) ()

• Maľby, ktoré sa objavili vo filme, poskytol súčasný talianský umelec Francesco Clemente. Clemente sa predtým objavil aj na filmovom plátne, a to v snímke Dobrý Will Hunting (1997), kde si strihol rolu hypnoterapeuta. (ZOUi)