Hodina pravdy

• Česko Hodina pravdy (viac)

Jen třicet minut od Manhattanu leží Long Beach - kdysi výletní letovisko vyhledávané rodinami s dětmi, dnes bezútěšné útočiště narkomanů a bezdomovců. Detektivovi z newyorského oddělení vražd Vincentu La Marcovi (Robert De Niro) se zdá, že na zdejší pláži kdysi prožíval se synkem Joeym možná nejkrásnější chvíle svého života. Teď se sem musí vrátit, aby s věrným parťákem Regem Duffym (George Dzundza) vyšetřil násilnou smrt drogového dealera - a aby se vrátil k mučivým okamžikům své minulosti, které se léta pokoušel vytěsnit z paměti. Nejde jen o bývalou manželku Maggii (Patti LuPone), za niž našel už dávno náhradu ve své sympatické sousedce Michelle (Frances McDormand). Jde o to, že hledaným vrahem je dnes už dospělý Joey (James Franco), syn, jehož detektiv už léta neviděl a jenž se už stačil sám stát narkomanem, rváčem a lhostejným otcem osmnáctiměsíčního syna. Při vyšetřování se Vincent propadá stále hlouběji do minulosti: k osudům vlastního otce Augusta, který byl na sklonku 50. let popraven jako vrah dětí. Ochránce zákona, který se celé roky pokoušel temnou skvrnu z rodinné minulosti zamaskovat vlastní svědomitou prací, nemá čas začít uvažovat o tom, zda jsou vražednické sklony dědičné. Stojí teď před největším rozhodnutím svého života. Má cenu zradit své profesionální poslání a pokusit se zachránit syna před spravedlivým trestem? (oficiálny text distribútora)

Figu

Jasný, je to težkej obyčej, kterej je ničím nepřekvapující a standartně natočenej... Ale na druhou stranu tenhle flák pěkně odsejpá, neuráží a má v hlavní roli bejka v zápřahu De Nira, kterej si to díky svojí kvalitě odkroutí naprosto v klidu a v suchým triku sám. I když to není film na doporučení, dá se na něj jednou, možná dvakrát kouknout. 60% ()

rikitiki

Červená knihovna marně se vydávající za krimi drama. Celé je o narušeném vztahu syna a otce, přičemž se oba chovají, jakoby klukovi bylo teprve 5 let, zatímco on už je dospělý klacek. Scénář je snad jen výsměchem, jak na sebe kupí náhody a rodinná melodramata, která jsou ale opsaná ze stovek podobných průměrných záležitostí. Co tam dělají De Niro a McDormandová je mi záhadou, leda by potřebovali peníze jako sůl. SHRNUTÍ: Americký sentiment v hodně laciném provedení. ()

Kaka

Robert De Niro tady předvádí jen svůj herecký standard, který je sice velice solidní, ale jeho typicky "De Nirovského" výstupu se za celý film dočkáme jen jednou, což je poměrně málo. Ostatní herci už dost přehrávají, což je do jisté míry také vina scénáristy. Ani režisér, zkušený Michael Caton-Jones, který ve svých filmech drži obvykle solidní tempo tady nějak moc neuspěl. Film se dost nudně vleče, dialogy jsou pomalé a spád není nic moc. Nedočkáme se prakticky žádné akční scény. ()

Bafo

Eh tendle film se opravdu nepoved... Predevsim De Niro predvadi dle meho nazoru dost chaby vykon a todle je jeden z duvodu proc nepatri de Niro k mym oblibenejsim hercum... Todle je proste hruza... Takova televizni hra v podani ameriky... Dost to pripomina nemecky serialy typu komisar rex akorat je to este navic dojemny... Proste dost strasny ()

FrodoF

Nadprůměrné krimi s dobrým hereckým obsazením (De Niro, Franco i McDormand hrají skvěle), jen občas trochu ztrácí tempo a ten nedořečený konec, kdy nevíte jestli De Niro zůstal s Francis McDormand (to asi jo) a jestli Francovi tu vraždu policajta přišili nebo ne (vzhledem k tomu, že jediný důkaz, který měli je pochybný obtisk podrážky Spidera, tak bych o tom dosti pochyboval). A taky mě štvalo občas nelogické jednání postav (proč mu tam nechala to dítě, když se o něj předtím nejméně 3 roky starala, proč tak najednou?). ()

• Film je natočen dle skutečné události a policista Vincent LaMarca byl přítomen po celou dobu natáčení. (lesumir)
  • Robert De Niro osobně doporučil Jamese Franca po shlédnutí jeho filmu James Dean (2001), kde ztvárnil hlavního hrdinu. (Morien)
  • James Franco byl za svého Joeyho nominován na cenu Chlotrudis Award. (Morien)