Slimáci

• Španielsko Slugs, muerte viscosa (viac)

V malém městě dojde k přemnožení zmutovaných, velmi nebezpečných slimáků, kteří si s velkou oblibou začnou pochutnávat na místních lidech. Jedinou nadějí se stává hygienik, který se s pomocí přátel pouští do boje s tímto slizským zlem. (oficiálny text distribútora)

PetrPan2

"Starosto, máme kanalizaci plnou zmutovaných slimáků. Musíte okamžitě jednat!... Jo a nejsem blázen" Krásná vzpomínka na osmdesátá léta, kdy horory byly půvabně pitomé... můj Bože lidožraví slimáci, taková blbost..., ale má to své kouzlo. Když sem byl malý vyprávěl mi kamarád , že na něj ten film zapůsobil proto, že v něm poprvé uviděl nahou ženu (sice jen od pasu nahoru, ale v deseti letech, za tuhého komunismu je to i tak El dorado)... Já měl v tu chvíli nad ním převahu... neboť sem pár měsíců před tím víděl prsa princezny Arabely ve snímku Smrt stopařek... A to je v kostce tak asi všechno o co snímek Slimáci Juana Piquera Simóna obohatil můž život... ()

Arkanoid

„So you weren‘t kidding when you said we were going fishing, huh?“ Z toho vyplýva: nikdy neberte ženu rybárčiť! Nepochopila by to. Každopádne, ide o lepšiu scénu z jazera než zo ságy Friday Night. Názov filmu Slugs napsaný slimačou stopou vyzerá dobre, rovnako ako veľa slimákov pokope pri úvodných titulkoch. Dedo, ktorého skoro zrazili mladí fagani, má dom podobný ako ten slávny v The Texas Chan Saw Massacre. Pred nebezpečenstvom za pomoci napínavej hudby sa ho snaží varovať jeho kňučiaca fenka. Samozrejme, nepočúva a my tak máme možnosť byť svedkami ďalšej hororovej scény. Bohužiaľ, ani túto nevidíme naplno, tak sa bližšie ako na jednu scénu zoznámime s manželským párom, ktorý sa dá považovať za prominentov. Práve manžel tohto páru, Brady, ide so šerifom na druhý deň vyhodiť opilca, ktorého sme videli minulú noc zabiť slimákmi. Gore mŕtvola poteší, aj hnus prostredia jeho domu. Idylická znelka pokojného mestečka bez kriminality ako z reklamy v 00:09:22 sa ozaj nehodí. Poteší však hláškovací dialóg medzi Bradym a šerifom, ktorý osvieži scény a nebol by som proti, keby sa to rozbehlo do buddy movie aj bez hororu. Spoznávame aj Ďalších obyvateľov mestečka. Hlavne triedu študentov, pretože aký horor sa dokáže zaobísť bez mladých? Vieme súcitiť aj dedom, čo sa sťažuje na manželku, ktorá sa mu v priebehu rokov čoraz viac podobá na svokru, ktorú neznášal. Ten so slimákom bojuje veru statočne a prakticky, keďže je už za tie roky skúseným záhradníkom. Nedá sa dopustiť ani na krásne použitie čierneho humoru, kedy on volá na svoju ženu o pomoc, ktorá ale bohužiaľ nepočuje, keďže si práve pri čistení púšťa na max svoj top playlist. Nuž, predstaviť mestečko sa dá všelijako. Zaujímavé by bolo aj pridať postavám trochu viac priestoru na ich životný príbeh a hlavné problémy, čo museli riešiť a na záver by bola ich smrť slimákom, keďže dialógom sa nedá veľa vytknúť, naopak, sú jednou z dominánt filmu. Tomuto nápadu by prospel možno seriál s krátkymi epizódami, každou na jednu postavu. Pred koncom prvej hodiny je film už aj splatter a baví stále. Výčitka sa dá smerovať akurát ku občas slabším efektom ohľadom slimákov, nekomplexným postavám, na ktorým divákovi až tak nezáleží, ale zabavia a množstvu hlášok, ktorých mohlo byť viac. „They‘re dead.“ „Oh, come on now.“ –„The salad did taste a little salty.“ „I’m sure that I’m sure, Sheriff.“ Jazykové okienko: fat chance; wino; getting the upper hand; have a cow. ()

Gilmour93

Posolit, rozstřihnout nůžkami, utopit a nebo vypustit kachny? V zahrádkářích ti kluzcí hajzli probouzejí netušené vražedné sklony, ale co dělat, když se přemnoží a dostanou chuť na maso? Až na scénu ve skleníku, která měla „edwoodovské“ parametry, si tvůrci vesměs poradili s tím, že jejich agresivní zplozenci přírody neoplývají rychlostí a nechávají za sebou stopy. Mezi ochotníky nechybí erotické dusno, svérázná hudba přeskakuje mezi diskem, komedií, romantikou a napětím (největší bomba jsou úvodní titulky, kdy to vypadá, že slimák na to půjde nožem přes sprchový závěs), gore je na dobu vzniku a možnosti krvelačných měkkýšů poměrně působivé a finální deplžizací v kanalizaci tomu dojde již tak zkrácený dech. A teď mi dovolte jednu kontrolní otázečku, soudruzi. Myslíte si, že poslední záběr vyjeví, že nějaký slimejš přežil..? ()

Shit

Pro mě je teda legenda spíš Piraňa než tohle slabší hororový béčko. Slimáci mi nepřišli jako zrovna dobrej nápad, nějak ve mě tyhle 5 centimetrový slizký roury, co se plazí rychlostí 5 centimetrů za hodinu, nevzbuzovaly pocit, že jsou nebezpečný a následně se mi pak film scvrknul jen na pár gore scén, který jsou sice pěkný, obzvlášť vybuchnutí očí a červy se povedly, ale zas tak moc toho tam neni, aby mě to zabavilo po celou dobu ()

Gorehound

Slimáci sú zábavné béčko so skvelými krvavými efektami, ktorých ale mohlo byť kľudne viac. Malé americké mestečko na Halloween je veľmi fotogenické, hudba taktiež vôbec nie je zlá a technické spracovanie slušné. Samozrejme " kazetovosť ", ktorá sa s týmto filmom spája, mu dodáva punc príjemnej video nostalgie. ()

• Film bol zakázaný vo Fínsku, na Islande a v austrálskom štáte Queensland. (Paldiny)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Shauna Hutsona. (Hans.)