Akční thriller ze současného New Yorku s první hollywoodskou rolí Karla Rodena, který je zde protihráčem takové star, jakou je Robert De Niro. Emil a Oleg se vracejí do New Yorku pro svůj podíl z dávné loupeže. Když zjistí, že peníze jsou už dávno pryč, vezmou věc do svých rukou - jejich kumpán za to zaplatí životem. Případ dostane do rukou detektiv Eddie Flemming. Je zděšen způsobem, jakým byla vražda provedena, a faktem, že se zločinci snažili vše zamaskovat obrovským požárem. Spolu se svým kolegou se pouští do složitého vyšetřování - nejdříve však musí najít klíčovou svědkyni, mladou dívku, které se podařilo uprchnout z bytu těsně před vraždou... Ve dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se Flemming pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o ni mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem nesmlouvavější a záhy se roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se ale může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dost inteligentní na to, aby předstíral blázna... (oficiálny text distribútora)

kobejn

Ještě dnes si pamatuju, jak sem byl v šoku, když sem na tom v roce 01 byl v kině a viděl sem zabít De Nira a ještě takhle! Sice zabili jen jeho postavu, ale stejně, to se často nevidí, aby někdo takhle zabil - v tý době mýho nejoblíbenějšího herce. Narozdíl od všech, Roden mi přišel, že hraje strašně, příšerně špatně, blbě, že je to zkrátka do tý doby jeho nejhorší výkon, co kdy kde předvedl. Nudná, béčkově ubohá, mizerná role, kterou zahrál přesně tak blbě, jak je třeba takovou roli zahrát. Dnes, po 14 letech, zrovna to dávaj na nově, a koukám na to, mi to příde už všechno jedno. Film je to naprosto trapnej, nejtrapnější ze všeho je ta postava toho ruskýho pitomce s videokamerou, taková trapárna, jak se to snaží "něco vypovídat". Rádoby pokus o nějakou satiru. A je to jen nekonečně děsná pruda. Roden je neustále zpocenej a furt někoho kuchá a řeže, fakt jen pateticky trapný béčko, který se omylem místo videa dostalo do kin a tím začla trapná americká kariéra našeho vynikajícího herce. Na druhou stranu, vyzkoušel si kariéru v americe, budiž mu to přáno.Každopádně to nic nemění na tom, že tendle film je neskutečně otravnej a nejotravnější tam je ta dvojka kreténů z východu, je to trapný a debilní klišé, typicky americky pošahaná vize světa. ()

Radek99

Sám Karel Roden si u tvůrců prosadil, aby jeho role psychopatického zabijáka byla české (pro Američany spíš československé) národnosti a vyplatilo se - zahrál ji tak přesvědčivě, že jako jediný zástupce české herecké školy prorazil a uchytil se příslovečným drápkem v Hollywoodu. Mimo uhrančivého Karla Rodena ale 15 minut mnoho jiných svodů nenabízí - zápletka je hollywoodsky průměrná a ani Robert De Niro nejde nijak vysoko nad svůj obvyklý standard. Tedy hlavně díky Karlu Rodenovi zajímavý (sic průměrný) americký akční film... A Karlu Rodenovi lze jen přát ještě mnoho takových hollywoodských rolí... ()

monolog

Než jsem to viděl, nedovedl jsem si představit, co kritici mysleli tím, že DeNiro jen přihrává Rodenovi. Ale teď to vím. DeNiro nejen že přihrává, ale on ani nehraje. Přišel mi celou dobu strašlivě topornej a spíš pozérskej, než aby předváděl něco jako hraní. Roden tu krásně ukázal, že svých patnáct minut dokáže opravdu využít. Toho parchanta zahrál bez nejmenších chybiček, opravdu hnusně. A doufám, že Andy Warholem každému prorokovaných patnáct minut slávy má teprve na začátku. Ale je škoda, že ho obsazujou jen do rolí psychoušů, protože by měl i na víc. Film je celkově spíš nudnej, ale tak poslední půlhodina je hodně zábavná a až na konec mě tam nic nenaštvalo. SPOILER - neviděli-li jste=>nečíst Ten konec je zbytečně klišovitej a podle obvyklýho rámce. Ale naopak zase, v kolika filmech tvůrci nechali zabít herce jako Robert ve druhé třetině? Navíc toho klaďáka, toho dobrýho, kterej ještě k tomu měl i osobní život a tak. To se obvykle nestává a už vůbec ne Robertovi. Možná i proto se mu do té postavy nepodařilo dát nic hlubšího, že si říkal, stejně zhebne. ()

bartias

Velmi podivná slátanina, která se zřejmě snaží kritizovat moc médií, jejich hon za senzacemi, sledovaností a penězi. Vybírá si k tomu dost zvláštní prostředky, ačkoliv by film 15 minut měl být něčím na způsob thrilleru, začíná jako komedie (komediální a humorné prvky se tady objevují podobným způsobem jako v blockbusterech), aby vzápětí „šokoval“ scénou brutální vraždy, načež se změnil v něco na způsob buddy movie a tak dále, pořád dokola. Zní to možná zajímavě, ale zajímavé to vlastně vůbec není. Spíše takové neumětelské. A nudné. ()

POMO

15 minút je filmom v štýle Stonových Takých normálnych zabijakov. Jeho najväčším kladom je Čech Karel Roden, ktorý brilantným spôsobom stvárnil postavu vyšinutého neurotického vraha a kriminálnika, ktorý svoje problémy nerieši hlavou, ale nožom v ruke. A spolu s Olegom Taktarovom vytvorili práve dvojku typu Malory a Nickie zo spomenutej stoneovky. Ústrednú dvojicu hrdinov, ktorí sú síce odpornými živlami, no zároveň plnia úlohu ikôn, nositeľov a strojcov myšlienky snímky. Na rozdiel od Stonovho diela, kde i tí, na strane zákona, boli rovnakými "pošukmi" ako ústredná dvojica vrahov, v 15 minutách stoja v ich opozícii skutoční americkí hrdinovia s veľkým koltom a ešte väčším srdcom. Ich postavám držíme palce, tak ako je to pre naše divácke vnímanie podobných súbojov dobra so zlom prirodzené – a práve preto dostaneme nejednu facku, kritizujúcu práve tento konzumný a naivný, hollywoodskymi klišé rozmaznaný pohľad na vec. Amerika, "pravidlá" pre úspech v jej showbiznise a vôbec celý jej právny systém, to všetko je podľa filmu skazené a choré. To, čo snímke bráni stať sa niečím viac, než len štiplavým špendlíkom v zadku, je žánrová rozorvanosť a mierna vnútorná rozporuplnosť. Chvíľu sa zabávate na blbosti a naivite dvojice európskych imigrantov a následne ste šokovaní brutalitou, ktorá sa odohráva pod čepeľou noža jedného a pred kamerou druhého z nich. Neskôr si zamilujete De Nira pri romantických scénach s jeho snúbenicou a následne... uvidíte sami. Skrátka dosť nesúrodý mix protikladných emócií. Je otázne, či chcel Herzfeld svoj film pojať týmto spôsobom, alebo sa mu len režijné pojatie projektu vymklo z rúk. ()