Realistická sonda do života dvou mužů, kteří netouží po ničem jiném než po sexu... Právě v této oblasti jsou ale naprosto neúspěšní. (oficiálny text distribútora)

MUNRO

Nemusela by to být špatná,načernalá komedie,nebýt toho protivného provádějícího hlasu.Po polovině filmu jsem na větu "Náš hrdina"byl již značně alergický.No a onen hrdina(Philippe Harel)toho v reálu taky moc nenamluví,protože v celém filmu mluví v podstatě jen z podvědomí,takže tu máme prováděcí hlasy dva.A tyhle typy filmu nemusím.Navíc je škoda,že si oba herci role neprohodili,protože Garcia je koukatelnější a svůj komediální potenciál již v několika filmech jasně prokázal.Ale je to Harelův film,tak prostě hlavní roli hraje Harel.A hotovo. ()

cinema_cz

Sugestivní portrét muže, uvízlého v pocitu neschopnosti fungovat v současném světě, je vyprávěn pomocí vnitřních monologů a občasného komentáře přesně v tom lakonicky strnulém tónu, jenž odpovídá hrdinově vnitřní vyprahlosti. Dívat se na svět jeho očima, to jsou sice velmi sugestivní, ale i krušné dvě hodiny. 80 % (Ci 12/2007, str. 99) ()

Pokryvac

Myslím, že príbehu to viacej svedčí na papieri a vidieť doslovnú adaptáciu po prečítaní knihy na filmovej obrazovke už nie je také zábavné ani zaujímavé, avšak bez znalosti predlohy funguje film ako solídny sprievodca Houellebecqovým debutom Rozšírenie bojového poľa. Myslím, že filmu sa podarilo zachytiť ducha predlohy, no všadeprítomný rozprávač môže pôsobiť trocha otravne. Režisér sa totiž musel potýkať s faktom, že samotný román je založený na monológoch hlavnej postavy. Oceňujem predovšetkým dobré herecké výkony hlavných predstaviteľov. ()

Bounded

Na pomezí *** a ****. Je s podivem, že film, který se tak věrně drží Houellebecqovy předlohy neudrží notu v závěru. Zuby nehty nás provede téměř všemi hlavními událostmi knihy, ale tempo, které k tomu využívá je příliš vláčné. Film neubíhá, ale pouze plyne. Naštěstí nenudí, ale k tomu aby správně fungoval, mu chybí dvě věci. Za prvé je občas nesmyslně krácen o vteřinové komentáře hlavního hrdiny, které knize dodávaly správný hořký humor a za druhé přichází o rázný závěr předlohy. Základní pointa knihy tak sice zůstává, ale je rozmělněna jednak díky nepříliš nápadité režii (točit stroze v úmyslu podtrhnout atmosféru by šlo jistě lépe), a druhotně "naději", kterou měla příběhu dodat postava Tisseranda, je nesmyslně přebyta nečekaným osudem hlavního hrdiny. Chápu, že autor si nemůže před producenty vždy vyskakovat, ale to hodnocení u mě pak taky ne. I přes jmenované výtky se ale nejedná o špatný film a nečtenáři budou jistě spokojenější než já. ()

Ixbalanke

No tak toto je objev posledních 3 měsíců asi. Velmi zajímavý, film tvářící se velmi nenápadně, ale řešící hodně zapeklitou problematiku, která obklopuje každého z nás, a to že i z nedostatku lásky a potažmo sexu vám může hrábnout:) Velmi povedený komentář: Lyn. Já jsem z filmu úplně mimo, že nic rozumnějšího už asi nevyplodím... Ale ručím, že oficiální text distributora je úplná hovadina a o obsahu filmu absolutně nevypovídá. ()