Seriál inšpirovaný rovnomenným filmom z roku 1992 sleduje cestu amerických profesionálnych hráčok bejzbalovej ligy z 2. svetovej vojny a ich cestu po rýchlo sa meniacej Amerike. (dwdb)

Tony.cs

Vůbec to není jako film z 92'... A to je asi jediný klad. Chápu, že to chtělo ukázat, že tenkrát bylo mezi těmi dívkami hodně lesbiček, ale tolik to tlačí na tuhle notu, že úplně zaniká dobová atmosféra a baseball samotný. Bere se to hrozně vážně a je to strašná nuda. Vyloženě zde chybí nějaký svižný sportovní moment. Moderní a politicky korektní, ale také to prostě stojí za prd a neudrží to pozornost. ()

M.i.k.e

víc jak třicet let starou filmovou verzi mám rád. Penny Marshall se v ní sice úplně nevyhýbala vážnějším tématům, ale v prvé řadě to byl feel good film, kterému nechyběl šmrnc, humor a nadmíru sympatické obsazení. Seriálová verze téhož se na to snaží jít trochu jinak a prim hraje vážnější nota a humor spíš střádá. Osobně proti tomu nic nemám a je celkem jasné, že problémy se kterými se tlupa hlavní hrdinek musí vypořádat byly v té době aktuální, nicméně ta místy až smrtelná vážnost v tomhle případě nefunguje úplně dobře. Postavy sice nejsou úplně nesympatické, ale na ploše víc jak sedmi hodin se o nich vlastně dozvíme zhruba stejně jako předtím na ploše hodin dvou. Velký prostor má pak separátní Samina linka, která zabírá snad třetinu celé série, ale ve výsledku je zbytečná a kdyby tam vůbec nebyla, divák to ani nepostřehne. Nedávné oznámení o zrušení tak nakonec úplně nebolí...60% ()

mandella

Když jsem viděla trailer a v něm zase lesbické pnutí (jako teď skoro ve všem), tak mě to normálně nas*alo, protože Velké vítězství je filmová klasika a přišlo mi, že se tam násilně cpou současné progresivní motivy.  Ale. Nastudovala jsem si něco o tom, jak to bylo doopravdy - takže hráčky hrály v sukních, aby nebyly tak "queer". Musely povinně nosit rtěnku, ať vypadají žensky. Časové vytížení profi kariér měly tak vysoké, že na randění nebyl čas, tudíž mezi mladými a nadrženými lidmi stejného pohlaví vznikaly často románky jen z fyzické potřeby. Ve 40. letech byl sport pro ženy v plenkách, a tak není divu, že tam často vystupovaly "tomboys" (babochlapi). Ženské sportovní týmy mají vždycky, i teď, aspoň jednu takovou hráčku (říkám jako bývalá volejbalistka, heh). To by byl kontext, teď k seriálu. Výprava super, oceňuju realistickou neforemnost kšiltovek. Hudba dobrá, baseballu taky vcelku dost, hlavně síla úderů je dobře natočená. Fyzično tam vystupuje hodně, tak jak si to u sportovního seriálu představuju. Hlavní postavy fajn, linka Carson - Greta je top v rámci lesbian ships, které jsem měla možnost vidět a užít si. Obě postavy živelné, dobře napsané i zahrané. Greta neskutečně sexy, i když nejde o prvoplánově hezkou herečku. Škoda, že tyhle seriály nebyly v době mého dospívání, mohla jsem mít i jiné ženské vzory než Xenu a Pamelu Anderson (a hádejte, v jaké fyzické oblasti jsem měla pocit, že rozměrově nedostačuju). Nebavila mě linka s Maxine, to už bylo na mě moc - věřící černá lesba ve 40. letech s tetičkou, co se obléká a žije jako muž... ehm. Tady mi to násilně vtlačené do děje přišlo a proto dávám o hvězdu dolů. Každopádně na druhou sérii, jestli bude, se moc těším. Vůbec to není svatokrádež původního filmu, ale nesmí vám vadit lesby ;-) ()

playboxguest

Stejně skvělé a feel good jako předloha, v druhé polovině už mě seriál hodně chytl a bylo mi až líto, že má jen osm epizod. Jediné, co bych tu úplně nemusela mít je příběh Maxine, u toho jsem neměla problém odbíhat. Seriál má zajímavé pro mě naprosto neznámé obsazení. Další série by moc potěšila. ()