Policajný detektív Danny Rourke (Ben Affleck) dostane hlásenie o práve prebiehajúcom prepadnutí. Po príchode na miesto činu zažije šok – v banke narazí na stopu, ktorá by mohla viesť k nájdeniu jeho dávno stratenej dcéry. Okrem toho, počas lúpeže dôjde k nevysvetliteľnému ohýbaniu reality. Oba tieto prípady spája postava tajomného hypnotika (William Fichtner), ktorý údajne dokáže silou mysle iných ľudí prinútiť vnímať verziu sveta, ktorá neexistuje. Odhodlaný nájsť svoju nezvestnú dcéru detektív Rourke prenasleduje páchateľa, ktorý ho prinúti spochybňovať realitu jeho sveta. (Forum Film SK)

Padme_Anakin

Hrátky s hypnózou ve velkém, no není to vůbec špatný nápad, já jsem měla celkem bezproblémově naladěno, Ben Affleck mi do role pasoval, Alice Braga je pěkná ženská i dobrá herečka a William Fichtner zajímavý záporák.. Příběh se rozběhl svižně i poutavě, unesená dcera, přepadení banky, lidé pod vlivem hypnotizéra.. V průběhu filmu pak vyvstanou dvě základní otázky - kde je dcera a kdo koho vlastně hypnotizuje? U mě dobrý, slušné tři hvězdy.. ()

Illy

Ano je to strašná blbost, ale narozdíl od jiných členů ČSFD mi to přišlo jako opravdu nezábavná blbost. Rádoby šokující zvrat ve druhé třetině filmu ho poslal definitivně tam kam pomalu mířil...  do ánusu. Podle traileru to nevypadalo tak špatně, ale opravdu to špatné bylo. Nevím co se s Rodriguezem stalo, ale ten už nahoru nevyleze. A Ben Affleck... Ne že by předtím byl kdovíjakým hercem, ale tady bylo ještě navíc vidět jak se strašně nudí a nemá co hrát (nebo předstírat že hraje). ()

Marykus

Musím se přiznat, že mě tohle téma nadchlo. Dokonce bych se odvážil říct, že celá sága z tohoto filmu není úplně blbý nápad. Nicméně mě trochu mrzí, jak povrchně byla ta myšlenka vyřešena. Připomíná mi to trochu Inception, trochu Now You See Me, trochu celý Marvel Cinematic Universe a trochu jen trochu něco nového. Někteří kritici si sice stěžují na délku filmu, ale já osobně uvítal tuto změnu před blížícím se tříhodinovým masakrem Openhaimer, který bude mít premiéru na moje narozeniny společně s Barbie. Kratší film mě tedy potěšil. Nebráním se představě druhého dílu, ale rád bych viděl důkladnější vyřešení některých paradoxů, které se i přes omezenou stopáž dostaly na povrch. Z kina jsem odcházel pozitivně naladěn. 7/10 ()

fisus

Šel jsem hned na první projekci v plzeňské Plaze a seděl jsem v kině sám. Měl jsem aspoň klid film vstřebávat, soustředit se na něj a přemýšlet. Mlelo se to ve mě celou dobu a nakonec jsem byl vlastně spokojený. Není to pecka, na jaké jsem byl od Rodrigueze zvyklý, ale úplně k zahození to také není. Ale mám pocit, že za za měsíc už si na tenhle film nevzpomenu. ()

Arsenal83

Hovorí sa nestrácaj hlavu, ale keď ste hypnotik, tak hlavne nestrácajte pamäť. Tento Rodriguezov nápad ležal niekde v pavučine už skoro 20 rokov, kým sa toho konečne chopil, aby potom povedal, že toto je najlepšie, čo napísal. Tak prečo čakal tak dlho? Čím skôr, tým úspešnejšie a originálnejšie by to bolo, pretože takto môžu niektoré nápady vyzerať ako vykradnuté a pritom boli napísané skôr. Pripomína to Nolanovku, ale je to bez Nolana. Čiže také niečo ako osadník bez poštovej poukážky, proste neprirodzené. Ale stále pozerateľné. ()

• V závěrečných titulcích se nachází mezititulková scéna. (fisus)
  • Režisér Robert Rodriguez napsal první scénář k tomuto filmu už v roce 2002 a přiznal, že je to jeden z jeho oblíbených příběhů. (Sebule)
  • Pôvodne sa malo natáčať v Los Angeles a v celej Kalifornii v roku 2020, všetky miesta boli preskúmané a kulisy boli postavené v Santa Clarita Studios, lenže Covid opatrenia zastavili produkciu a tá sa obnovila sa až nasledujúci rok v Texase. (Arsenal83)