Další dětský film z cyklu Svědectví barevného ostrova o jedné ''normální'' rodince žijící na venkově u moře přináší nová dobrodružství všech známých kamarádů. Při jejich sledování se pobaví nejen děti, ale i dospělí. (oficiálny text distribútora)

facehugger

Nejlepší film série. Ne že by ty ostatní byly špatné. Už když jsem před lety Svatbu viděl v kině, řvali jsme smíchy, když malou Skrällan nechali samotnou doma a ona mezitím zrušila interiér domku barvami, džemem, vajíčky a kdoví čím ještě. Mrzí mě, že naše televize dokola omílají pár desítek okoukaných dětských filmů a nejsou schopné vytáhnout Svědectví barevného ostrova. Rodinné, dětsky dobrodružné, nadčasové. Čtyřicet let není na díle znát. ()

dopitak

V pořadí druhý příběh z čarukrásného švédského ostrova. Asi každý z nás by dal nevím co, kdyby se mohl vrátit časem a prožít v kouzelných šedesátých letech takové prázdniny u dědy Melkera, se strýčkem Westermannem, Pelém a psem Bosmanem. Do party přibyla Skrållan, zůstal úžasný původní dabing, pro nějž si tvůrci vyhráli nejenom s dialogy, ale také s popěvky a broukáním dětí. Pokud Astrid Lindgren prožila aspoň setinu toho co tak půvabně sepsala, můžeme jí jenom závidět. ()

xargos

Pamatoval jsem si z dětství tenhle seriál, netušil, kolik to má dílů, ani jak se to jmenuje, ale od počátku jsem hrál na klavír ústřední melodii a zpíval text o vráně, která "volala pusťte mě hned a toho rána holka malá spatřila svět..." Až později jsem zjistil literární předlohu a nedávno i zdroj těhle kouzelných filmů. Tohle funguje v každé době. Je ale znát, jak děti neobklopené tolik civilizací (ba i dospělí) mají větší fantazii a schopnost hrát si. Nejen z nostalgie plný počet hvězd i pro Astrid Lindgren - smekám, veliké díky! ()

nirvana91

"Ahoj Petře. Baví tě to když líbáš Malin?" Mmmm, to víš že baví. "Jak to chutná? Asi jako zmrzlina?" Nooo, možná ješte líp.. Bože tie hlášky, to sa človek nemôže nesmiať :) Konečne som to vypátrala na internete po 100 rokoch (v telke to chodilo pod názvom Ostrov čajok), aj keď iba s českým dabingom, ale na kvalite to neuberie. Na videokazetách sme to ako deti pozerali vo veľkom. Všetky diely sú super ale tento je NAJsuper :) ()