Americký masakr

• USA American Carnage

Guvernér vydá zatykač na děti nelegálních přistěhovalců. Mladí lidé dostanou možnost odejít na svobodu, pokud se stanou dobrovolníky ve středisku péče o seniory. Brzy zjistí, že proti nim bylo zosnováno spiknutí. (Cinemax)

sedm.1

A já si naivně myslel, že teenagerovský horor už nemůže klesnout na hlubší dno. A proč jsem si to tak naivně myslel? Protože jsem ještě netušil, že existuje něco jako American Carnage, což je podívaná, která se již nepohybuje ani na tom dně, ta se spíš už rovnou vyloženě doslova rochní v tom nejzatuchlejším bahně, co si lze snad jen představit. Ono je vlastně ale i těžké něco takovéhoto vůbec ještě za horor považovat, jelikož to sice tedy disponuje veškerými těmi prvky, kterými by měla taková žánrovka oplývat, ale jak sorry, to co se tu odehrává a jak je to zpracováno, tak to je hnus velebnosti a daný žánr to fakt už jen znehodnocuje. Jen už totiž z té ústřední myšlenky v podobě propagandy ve prospěch všech těch milých, přizpůsobivých, sympatických a nekonfliktních migrantů, mi bylo po celou dobu značně mdlo až nevolno, a jen si opět říkám, kdo tohle sakra financuje? Ale co se ptám, samozřejmě že nějaká zájmová politická instituce, která z těch všech bídáků zatraceně profituje, i když ví, že zemi přinesou jen problémy a chaos. Prostě se tu tvůrci zcela otevřeně a bez skrupulí trefují do Trumpovo prezidentského období, a já si jen říkám, jen blbněte, jen blbněte, on vám celý Hollywoode ještě ten váš milovaný pan Biden ukáže. No nic, srát na politiku a na migranty tuplem, každopádně, když tedy se zatnutými zuby budu ignorovat ta má výše zmíněná slova, tak i přesto celá ta zápletka je jen primitivní a nenápaditá bída, kde banda nesympatických a nevýrazných postav šaškuje v domově důchodů, který se sice na první pohled jeví jako klasický důchoďák, ale vše je samozřejmě jinak, což by mohlo být fajn, ale ono to ,,jinak´´ je celé špatně, a jestli to přijde někomu nápadité a originální, tak to jako pardon, ale já to za nic takového vážně nepovažuji a spíš se jen ptám, jestli ono to nebylo vlastně zamýšleno celé spíš jako parodie, ke které to má tím svým vyzněním tedy rozhodně blíž, než ke klasickému hororu. Ať tak, či onak, nefungovalo to ani v jednom ohledu, o mizerných postavách jsem se již zmiňoval, jejich herečtí představitelé záchranné lano též nenabízí, atmosféra žádná, napětí možná trochu v závěru, stejně tak jako něco málo té krve a násilí, ale že by to ve mně vyvolalo nějaké pozitivnější dojmy, tak to vůbec, a úplný závěr je pak už jen tím pověstným, definitivně posledním hřebíčkem do pomyslné rakve, kam celý tento snímek se vším tím svým obsahem patří. A pěkně hluboko zakopat. ()

oveckaoa

On to není špatný film , ale je blbě natočený. Nějaký kandidát na starostu vyhlásí zákon, že se zatknou všichni imigranti tak jich vláda drží v celách a pak jim některým nabídne, že půjdou pracovat pro dům seniorů a tím získají občanství a tak zhruba 6 lidí do toho jde. Bohužel zhruba hodinu se nic neděje máme sice náznaky , že ten domov není normální, ale nic více a rozjede se to až cca 30 minut před koncem. Na konci zjistíme, že z nich dělají hamburgery a prodávají je, ale ten postup je komplikovaný a nelogický (ve zkratce píchají jim nějaké sračky oni pak odpadnou zestárnou a zemřou sami od sebe a oni je pomelou v jednom stroji) i ten konec je nelogický jelikož takoví staří dědci a  babky by nepřepraly nikoho to, že zhruba 50 kilový chlápek co chvíli předtím chodí o vozíčku  zabije někoho kdo má tak 150 kilo neřeším radši. I kásting stojí za hovno kromě herečky z Vřískotu 6 nikdo nezaujme. 60 procent ()

Kudly4

Varování: po skončení budete mít neskutečnou chuť, dát si Big Mac či boloňské špagety ! Nápad to vůbec špatný nebyl, jen škoda, že to bylo v závěru tak extrémně blboučký (odfláknutý) a nedočkal jsem se za celou dobu jediné brutálnější scény - dojde jen na jedno roztrhnutí huby, což bylo fakt málo (creepy dědek byl taky fájn). Humor celkem místy fungoval, odsejpalo to, obsazený je to docela oukey, třešničkou je tu roztomilá Jenna Ortega, která toho sice moc nepředvede, no alespoň se na ní dobře dívalo. Za mě docela překvápko, očekával jsem nějakou nudnou pitchovinu, takže ty tři * nakonec dám. ()

Astaroth12

Nič som o tomto filme nevedel a z hľadiska výsledku to bolo určite len dobre. Určite na komédiu je to malo vtipné, tam som čakal väčšiu energiu, ale ani ako horor to nebola žiadna veľká sláva. Lebo toho gore je tu veľmi málo, ale film útočí inými zbraňami a to hlavne tajomnosťou, lebo dlho je to celé otvorene a až na konci to ukázalo svoju tvár. Ale najviac ma bavila dravosť postav, nielenže boli sympatický a to  samozrejme na čele s Jennov, tak aj vedľajšie postavy mali aspoň niekoľko sekúnd svojej slávy vo filme. Je to energické, má to slušnú pointu a nudných momentov je tu veľmi malo a to mi naozaj vyhovovalo. Nemá to bláznivosť Scary Movie ani šarm Zombielandu, ale ma to svojsky štýl, ktorý mi bol celkom sympatický a v pohode mu silne 3* dám. ()

Forsberg11

Žiadne prekvapko sa nekoná.... American Carnage nie je určite najhorším hororom roka, ale aj tak je to len priehliadnuteľná, gýčovitá a bohužiaľ aj dosť nudná hovadina bez akéhokoľvek náznaku originality či "out of the box" filmového prístupu. Všetko toto som už "stokrát" videl a z toho 95-krát v lepšom spracovaní. Okrem pár pomerne dobrých hororových scén a dvoch, troch lepších gagov tu skutočne nenachádzam nič, vďaka čomu by sa oplatilo tento film vidieť. Snáď ešte s výnimkou Jenny Ortegy, s ktorou je to už, mimochodom, moje piate filmové stretnutie v tomto roku. Babena sa nám poriadne rozbehla a veru kto by to bol do nej, pri jej vzhľade povedal, že bude jednou z popredných tvári moderného hororu, ...uvidíme čo ďalej... 30 %!! ()

• Když JP (Jorge Lendeborg Jr.) ve 30. minutě předčítá důchodkyni z knihy „Proměna“ od Franze Kafky, první dvě věty jsou skutečně z této knihy. Když ho však důchodkyně krátce přeruší, plynule pokračuje dvěmi větami z úplně jiné Kafkovy knihy, a to „Dopisy Mileně“. (dj.patyzon)
  • Natáčelo se v Madridu (Španělsko). (BMW12)