Seriál Mike od tvorcu a scenáristu Stevena Rogersa a tímu v pozadí filmu Ja, Tonya a tvorkyne Karin Gist, producentky seriálu Our Kind of People, skúma dynamický a kontroverzný príbeh Mika Tysona. Osemdielny seriál skúma búrlivé vzostupy a pády Tysonovej boxerskej kariéry a osobného života - od milovaného svetového športovca po vyvrheľa a späť. S Mikom Tysonom v hľadáčiku skúma seriál spoločenské triedy a rasu v USA, slávu a moc médií, mizogýniu, rozdelenie bohatstva, prísľub Amerického sna a nakoniec našu úlohu vo formovaní Mikovho príbehu. Aj keď je tento príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami, niektoré postavy, udalosti, miesta a dialógy boli zdramatizované. (Disney+)

humusak

Lobotomik Michal Tysoň je dôkazom toho že “Byť černoch is a new black”. Zober černocha, ťažké detstvo, boxerské rukavice a presvedč každého že nie je až taký idiot ako v skutočnosti je čo najzábavnejším spôsobom. Ešte by si ho mohol zhypnotizovať a presvedčiť o tom že je Váľač Gúľavý ale to by vznikol  pravdepodobne menej zábavný dokument o Váľačovi Gúľavom. Aj keď výkon mozgu týchto dvoch prvokov teda Váľača a Mika Tisoňa  je približne rovnaký. Rozdiel je ale v tom že … ()

mzss1

[85%] Nevěděl jsem, co od toho očekávat a ve finále jsem příjemně překvapený. Co se týče herce ztvárňujícího Tysona, tak jsem si zpočátku říkal, jestli ho dokáže nějak zahrát, ale nakonec mě bavil, byl zábavný, takže celkově bylo na co se dívat. Mělo to takový zvláštní životopisný děj. Zaujalo mě jak se Tyson v mnoha scénách podíval na kameru a pronesl něco sebeironického až sarkastického atd. Ostatní herci též ok. Bylo to takové místy v nadlehčeném obalu, ale zatraceně dospělé. Ten Tysonův vývoj ve finále ve mě menší emoce vyvolal ... Scény v boxu byly krátké, docela solidní, ale o tom tahle série určitě nebyla. Takže lépe to asi dopadnout nemohlo. A to mi ani nevadilo, že 1 epizoda měla jen kolem 25-30 min. Až na jednu nudnější epizodu nemám větších výtek. ()

Kothy

Přesto, že nejsem fanda ani boxu ani Tysona, mě tento seriál stejně zaujal. Mapuje jeho život od mala až po konec kariéry. Je tam hodně voiceoverů a mluvení do kamery. Už jako dítě to neměl jednoduché, ale šel si za svým snem, a to se mu vyplatilo. Pak si naopak zvykl na život v luxusu a na nehorázné utrácení. Poté se dostal do vězení a jeho kariéra začala jít dolů. Vlastně celý jeho život je plná vzestupů a pádů. Žil dost nezřízený a divoký život plný drog a alkoholu. I tak je to zajímavá podívaná. "Skočím si pro něco do sámošky." ()

M.i.k.e

Tysona sem měl vždycky za magora a tahle seriálová jednohubka mi to úplně nevyvrátila. Na druhou stranu je ale třeba ocenit, že z něj toho magora nedělá za každou cenu a ani ho nijak extrémně neadoruje. Tyson byl a je komplikovaná figura a tady je to minimálně hezky nastíněno. Co je trošku větší problém je fakt, že Tyson se od téhle série distancoval díky čemuž tu tak máme osm velmi krátkých epizod, které proletí vše od dětství až po konec kariéry. To je na jednu stranu fajn, protože to celé rychle uteče a vlastně se na to moc hezky kouká, ovšem na druhou stranu nemá tahle pidi série šanci nabídnout cokoliv hlubšího než jen to co je obecně známe a znají to i ti co boxu a Tysonovi úplně nefandí (ukousnuté ucho svého času jistě zaznamenal skoro každý). Ač sem jeho fanda nikdy nebyl, po tomhle předkrmu bych si klidně dal tučnější porci příběhu, která by mi o Tysonovi dokázala říct víc než jen to, že byl/je blázen s mizerným dětstvím, který byl/je ale vlastně docela citlivka, která to myslí celkem dobře ...70% ()

Chrustyn

Svižný, zábavný a nijak zbytečně rozvleklý miniseriál o boxerské legendě a prasáckém hovadu Miku Tysonovi. Craig Gillespie je talent a po povedeném Pam a Tommy ukazuje, že dokáže na oko parádní a svižnou formou zpracovat jakýkoliv pohled na kontroverzní legendu a přestože je osoba Mika Tysona za hranicí dobrého vkusu, pořád se na to dobře kouká. ()

• Mike Tyson dal jasně najevo, že nesouhlasí s touto adaptací a prohlásil, že Hulu ukradlo jeho životní příběh. (figgo jr.)