Blaze

(festivalový názov)

Blaze (Julia Savage), australská dívka v pubertálním věku, je snílek, který nachází krásu v nenápadných předmětech denní potřeby a je v bezpečí ve vztahu se svým otcem, který ji podporuje. Když se však cestou ze školy stane svědkem brutálního sexuálního útoku, stáhne se do světa fantazie, aby se vyhnula násilí, jehož byla svědkem, a zároveň ho pochopila. (mac000)

Swannie

Silná téma, výrazná hlavná protagonistka a vizuál, ktorý sa tvári až ne-artovo populárne. Zaujímavé nápady v podobe zobrazenia hravej detskej optiky, no tie všakovaké štylizované scény na mňa často pôsobili ako z videoklipu a vôbec na mňa nezapôsobili napriek tomu, že mám takéto vsuvky vo filmoch zvyčajne rada. Drak bol síce ukážkou výbornej bábkarskej a efektovej práce, no po celý film bol nevýrazný a nepotrebný, jedine záverečná "rozlúčka" vo mne vyvolala emóciu. Mimo toho som mala pocit, že vo filme nefungovali ani bežné filmárske postupy od nesprávneho strihu až po veľmi čudnú réžiu, neraz som sa pozastavila nad tým, prečo postavy v zábere konajú tak, ako konajú... Ešte aj Simon Baker (Patrick Jane!!), ktorého ľúbim, mi vadil. No, jednoducho povedané, za mňa velký špatný. Veľký, ale nesprávne využitý potenciál. Dve hviezdičky za snahu a perfektný výkon mladej Blaze :) ()

sochoking

Film, ktorý svojou formou skôr pripomína videoklip k muzike, ktorá je v ňom použitá a na ktorej pozadí sa odohráva celkom slušná dráma. Avšak ku koncu som toho 'artového divadla' mal už "plné brýle". 30% ()

freddy

Dvanáctiletá dívka se stává svědkem brutálního sexuálního napadení mladé ženy. Aby se s tím nějak srovnala, utíká do svého imaginárního světa, kde v bezpečí jejího pokoje žije její přítel hadrový drak. Ale život je složitý a přijmout realitu, jaká je, představuje dlouhou a náročnou cestu. Film mě dokázal zaujmout nejen svým velmi těžkým tématem, ale především snahou pomoci divákovi proniknout do mysli a duše mladé dívky za pomoci nejrůznějších animací, vizuálních efektů, loutek. Tyto efekty byly mnohdy velmi silné, v jednu chvíli jsem dokonce pocítil mrazení po celém těle. Nabízí se otázka, jestli těch efektů nebylo až příliš mnoho a jestli by film sám o sobě nepůsobil silně i bez toho, ale na mě to takto zafungovalo. Chválím herecký výkon hlavní herečky, protože té jsem věřil absolutně vše. Tuším, že film se pro mě stane nezapomenutelným. [29. Art Film Fest Košice] ()