Ticho 6–9

(festivalový názov)

Aris a Anna se potkávají jednoho večera v poloopuštěném městě, které obklopují antény vydávající zvláštní zvuky a umožňující přenášet lidské hlasy. V podivném, snově působícím světě, kde věci tak úplně nedávají smysl a chování lidí jakbysmet, se mezi dvěma osamělými dušemi začne pomalu rodit náklonnost… Ticho 6-9 je režijní debut herce a scenáristy Christose Passalise, který zároveň ztvárnil hlavní mužskou roli; jeho Aris je v dokonalém souznění s Annou v podání Angeliki Papoulii. Melancholická love story s podmanivou atmosférou i pozoruhodnou obrazovou složkou je důkazem, že řecká kinematografie neztratila nic na své originalitě. (MFF Karlovy Vary)

Azurose odpad!

Řecká divná vlna je opravdu divná, ale tohle je extrém. Mám takový pocit, že střihači vzali natočený materiál a náhodně ho rozházeli do 80 minut. Abych jen nehanil, musím vyzdvihnout herecké výkony a fikční svět, který režisér vytvořil. Asi bude potřeba se na film ještě jednou podívat, aby mi to začalo dávat smysl, ale nechuť je zatím vyšší. ()

rakosabasta

Možná, kdybych neslyšela před filmem prohlášení režiséra, že “chtěl stvořit svět, ve kterém by chtěl žít”, tak bych byla k filmu mnohem přívětivěji nakloněna. Ale po chvilce, kdy je jasné, o co jde… je to pak už jen docela až nepříjemně otravný film, který k “duším v limbu” nic moc nového nepřináší… Za kritérium “neusnutí” (kviff) * navíc. ()

Slarque

Další z řady divných řeckých filmů je zasazen do dystopického světa, ze kterého mizejí lidé. Základem je melancholická love story, film má ostatně jen dvě hlavní postavy, zbytek je pozadí. A skončil dřív, než mě stihnul začít nudit. ()