Alexovi se plní sen o cestě na Mars, ale setká se s dívkou, která by mohla být příčinou toho, že jeho srdce a nohy zůstanou na Zemi. (HBO Max)

Střelec17

Jak se zde píše o sfi-fi se tu vážně nejedná. Na začátku to bylo všechno moc líbivé. Přiznám se, že jsem tomu snímku věřil, dokonce i fandil. To ale přestalo asi v půlce filmu, když jsem si uvědomil, stejně jako hlavní hrdina, že jsem byl napálen. Tak jsem začal nad filmem přemýšlet a uvědomil jsem si, že hlavní hrdina působí trochu nešťastně naivně. Všichni herci působili vyrovnaným a normálním dojmem, proto se možná hlavní hrdina tak dlouho schovával a působil stejně. Když si to projdu. Hlavní hrdina celý film mele jen o vesmíru a Marsu, o ničem jiném nemluví. Hlavní hrdinka působí sympaticky, takže vůbec nechápu co na něm vidí. Dialogy jsou mezi nimi tak chabé, že to ani více nejde. Pozitiva: Jedna z mála věcí kvůli kterému dávám větší hodnocení je prostředí, které je velice podařené. Skoro jako bych se díval na film z devadesátek. Negativa: Hlavní hrdina je ťulpas. ()

LEFTFLANK

Jediný dôvod prečo som šiel do toho bol Bacon. Chcel som vedieť, či aj on sa dal na dráhu ako jeho iní kolegovia z branže a budeme vídať postery s Baconom v tých najstupídnejších filmoch. Space Oddity ním nie je, aj keď miestne hodnotenie tomu nenasvedčuje. Bacona z jeho dávnejšej kariéry mám celkom rád a je škoda, že už nemá toľko šancí pretože nejaký ten priemer zahrať stále vie. Ako napríklad tu. Problém filmu je, že ide o ďalšiu dramedy s jemnou romantikou, ktorých dnes chrlia streamovačky ako na páse, bez výraznejšieho scenára a charakterov. Ide o archetypálne postavy so zameniteľnými menami v priestore aj čase. Osobne som mal problém, a myslím si, že stačí trochu inteligencie a hneď v prvých minútach sa dá odhaliť ústredný dejový oblúk postavený okolo cesty na Mars a kam sa to asi posunie alebo vyvrcholenie zápletky. Priehľadné jak číre sklo. Tam, kde to malo mať hĺbku to bolo málo hlboké, a kde mala prísť ľahkosť tak sa dostavoval miestami trápny pocit. Občas to aj dokázalo rezonovať ale slabo alebo krátko. Má to však 90 minutiek tak to nebolelo až tak veľmi. Ak sa prehryziete cez zle priechodnú prvú polovicu, tá druhá na vás nebude taká zlá a dá vám občas ten good feeling movie pocítiť. P.S. Spoiler, ten štart rakety s deckami som si užil náramne a uvedomil som si, že predstaviteľka malej Blake Alessandra Rosenfeld strčí herca hlavnej postavy K. Allena do kapsy. ()

M.i.k.e

upřímně by mě zajímalo, kdo tohle dokázal zaškatulkovat jako sci-fi. Ano,sice se tu mluví o cestě na Mars, na kterou hlavní postava trénuje, ale to je tak všechno. Celý film totiž není ničím víc než další kouskem v řadě pojednávajícím o vyrovnávání se se ztrátou a ukázkou toho že truchlení je velmi specifické.  Samotná cesta na Mars (byť lehce pofidérní) tu pak zprostředkovává jakousi formu definitivního útěku od všeho. Kdo viděl alespoň jeden podobný film, bude mu velmi rychle jasné, kudy se nakonec bude Space Oddity ubírat a že hlavní "hrdina" si nakonec bude muset projít jakousi formou prozření a přesně to se i stane. I v rámci daného žánru spíš průměr...55% ()

Arsenal83

Chlapec je taký nešťastný z odchodu svojho brata do údolia tieňov, že sa rozhodne odísť na Mars. A to je celé, čo je na tom sci-fi. Zvyšok je len o náklonnosti k čokoládke a výbere medzi opustením tohto sveta, alebo stráviť čas efektívnejšie plodením miešancov. A čo tu robil Kevin Bacon nikto netuší, len asi lákadlo na film, alebo snaha ukázať, že je možné mať vrásky krku aj na lícach, lebo to pán slanina naozaj dokázal. Už je taká dosť prepečená slanina, na ktorú zabudnete na panvici. ()

xzajox

Bohužiaľ ma film neoslovil. A to nepočítam fakt, že jediné sci-fi tu bolo len "očakávanie", že hlavný hrdina pôjde na Mars. V jednej línii bol vznikajúci vzťah Alexa a Daisy, ktorý bol až natoľko plný "trápnych" chvíľ, že som začal veriť, že Alex môže mať diagnózu autistického spektra. Neprispel k tomu ani jeho vzťah s vlastnou rodinou v línii druhej, kde sa k nemu všetci správali, ako k "idiotovi, ktorý má nereálny sen". Samozrejme to trochu vysvetlila udalosť s jeho bratom, ktorá na všetkých nechala silnú stopu, no ten pocit už som z hlavy nedostal. Najviac tu zlyhávalo znázornenie emócií. Chémia A+D, vzťah A. so sestrou, smútok za bratom, K.Bacon tu veľa nezahral a Howard (S.Helberg) tu bol ako malá rekvizita navyše. Paradoxne najviac uveriteľne zahrané bolo mentálne vyšumenie matky. Celkovo som sklamaný. Možno som čakal aspoň nejakú pointu, inú ako "stačí trošku terapie, vyplakať sa a hneď je všetko OK". Slabota. 41% - 2* ()

• „Space Oddity“ je píseň anglického zpěváka a skladatele Davida Bowieho. Poprvé vyšla 11. července 1969 u Philips Records jako sedmipalcový singl, poté jako úvodní skladba jeho druhého studiového alba „David Bowie“. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie sa začalo v júni 2021, pričom produkcia prebiehala po celom Rhode Islande. (Arsenal83)