Tatami: Trable se strojem času

• Japonsko Jodžóhan time machine blues (viac)

Je 12. srpna. Na dálkový ovladač jediné klimatizace v penzionu se nedopatřením vylije kola, a tak protagonista příběhu vymyslí plán, jak se pomocí stroje času vrátit do včerejšího dne a zachránit ovladač dřív, než se rozbije. Jeho kamarád vtipálek Ozu však neodolá a začne si pohrávat s událostmi z minulosti, i když to znamená přivést celý vesmír na pokraj zkázy. Nyní se protagonista ocitá v závodě s časem, aby zabránil katastrofě. (Disney+)

Jeoffrey

Tatami Time Machine Blues jakožto volné pokračování The Tatami Galaxy rozhodně nedělá ostudu. Opět je tu stará známá parta postav, seriál má zase poměrně zajímavý nápad, který náležitě rozvádí (místo hrátek s různými možnostmi si tentokrát, jak již název napovídá, bere na paškál cestování v čase) a velmi dobrou hlavní myšlenku, prezentovanou v pátém díle, která diváka donutí k zamyšlení. Má to opět ono velmi zvláštní a originální vizuální zpracování, které se mi hodně líbí a i hudba (především opening a ending) je vynikající. Je to stále hodně ukecané, dialogy postav i vyprávění hlavního hrdiny jsou hodně rychlé a je třeba se u nich soustředit, aby vám neutekl nějaký ten detail, ale tak na to jsem byl připravený a dodává to seriálu příjemnou šťávu. Sice jsem si ještě u čtvrtého dílu a způsobu, jak se vyřešil zdejší problém s jistým předmětem, který je tu vlastně v centru dění a plní mnohem důležitější roli než celý stroj času, nebyl úplně jistý, a i když mi bylo řečeno, že je vlastně vše v pořádku, já tušil, že není a že takhle to přeci nefunguje, ovšem autoři to samozřejmě věděli, vše dotáhli do finiše, ucpali i ty poslední logické díry, které jsem našel a naservírovali všechny pointy o čem že to vlastně celé bylo. No a samotný poslední díl je sice v rámci příběhu už tak trošku zbytečný, ale zároveň to celé hezky ukotvuje do známého konceptu z původního The Tatami Galaxy, takže i za něj jsem nakonec rád. Fajn podívaná, sice trochu kratší, a tak některé postavy nedostaly zase tolik prostoru, ale pořád je tu vše velmi dobře zvládnuté. 8/10 ()

VanTom

Zábavná "intelektuálská" hříčka testuje paradoxy cestování časem při takové zásadní události, jako je rozbité dálkové ovládání ke klimatizaci na pokoji studentské koleje. Takže stylizované postavy ve hravé animaci skáčou tam a zpátky a všechno důvtipně vyřeší a konec světa nenastane. :) Závěrečný díl to trochu zbytečně celé posunuje jinam, ale OK. ()

JamesSi

Krátký seriál, který je pokračováním anime Tatami Galaxy a filmu Night is Short, So Walk on Girl. Vše se opět odehrává na vysokoškolské koleji, což je jistě lepší než všechny ty zástupy anime seriálů ze středních škol. Stejné postavy jako z předchozích částí, jen nová zápletka. Všechno je předurčeno, ale budoucnost nevíme. 5 epizod o cestování čase a malá dohra o spřátelení hlavního hrdiny s jeho spolubydlícím Ozuem. Nadpřirozené prvky opět slouží k tomu, aby rozvíjeli vztahy mezi postavami a aby trochu zdůraznili různé emoce z doby vysokoškolského studia. Animace je opět krásná a originální, jen asi trošku méně plynulá než v celovečeráku. Někde se ulevit na budgetu musí. Všechny časové smyčky se vyřeší a ve výsledku anime zhlédnete ani ne za 2 hodinky (jedna epizoda má 17 minut). Asi možná preferuji předchozí části, ale i tak je to příjemné letní osvěžení od Science Saru. ()