Hashtag podvodníčka

Ambiciózna mladá žena (Zoey Deutchová) získa sledovateľov a slávu, keď sa vydáva za preživšiu smrteľného útoku, ale čoskoro zistí, že online povesť prichádza za hroznú cenu. (Disney+)

vydumnica

Not Okay zaujme skôr tých, čo ozaj považujú Avril Lavigne za oldies😁, ale ani ja dá sa povedať jej rovesníčka som sa pri filme nenudila. Ruku na srdce, nič extra čakať netreba, ale úplná somarina to tiež nie je, obávala som sa horšieho, chichi. Na Zoey Deutch sa tak dobre pozerá, s ňou v hlavnej úlohe by som fakt asi dopozerala aj garbage. Stále v nej vidím to sweet girl z videoklipu Ed Sheeran Perfect a možno aj preto mi tu nepripadala až tak protivná, vlastne ani sa mi nezdala výslovene že protivná, skôr mi jej bolo ľúto. Škoda, že vždy sa jej ujdú len roly v podpriemerných až priemerných filmoch, dopriala by som jej nejakú veľkú rolu, je to talentovaná mladá dáma. Kto ma tu ale herecky ešte viac prekvapil, je Mia Isaac, bola veľmi veľmi presvedčivá. Not Okay je viac dráma ako komédia, ale zopár vtipných momentov sa nájde. Myslím si, že stojí za pozretie a hlavne je na zamyslenie sa. Idem sa nad sebou zamyslieť, pretože aj ja sa niekedy pristihnem, že niekto mi niečo hovorí a ja som zaujatá mobilom a to pritom sociálne siete už dlho nepoužívam. Páčila sa mi myšlienka, že je v poriadku, keď sa niekedy necítime okay. Filmu sa podarilo celkom dobre vystihnúť dnešnú (často smutnú a depresívnu) realitu. Dodatok: Nechápem, prečo názov v češtine a slovenčine je až tak pozmenený. Zvažovala som dať dokonca aj 4*, ale kedže si nie som istá, či by som si ho pozrela niekedy ešte raz (dosť o tom pochybujem), preto dávam 3, ale také pekné tri. ()

Anet21

⚪Ako kritika spoločnosti, života na sociálnych sieťach a túžby po prijatí a obdive je to skôr slabšie, oveľa silnejšie z toho prýšti (a obávam sa, že nechcene) strach a hnus, kam sa spoločnosť uberá, ak človek dokáže svoju hodnotu určovať len podľa toho, či má dosť kamošov a sledujúcich na Instagrame, či ho dostatočné množstvo ľudí uznáva alebo či sa o ňom píše a hovorí.⚪Áno, túžba byť populárnym tu bola vždy, ale to, čo sa z nej stalo v posledných rokoch je nechutná patologická glorifikácia toho ,,byť celebrita," pričom vôbec nie je ťažké uveriť, že hlavná premisa príbehu by sa naozaj stala. Veď už dnes sa dajú na internete nájsť odhalené príbehy ľudí, ktorí pre záujem ostatných napodobňovali rôzne psychické choroby, fyzické postihy či sociálne problémy, len aby ich niekto uznával a mal rád.⚪Po stránke scenáru si Neftlix svoje klauzule na kvóty splnil dokonale - asi 15-ročná černoška je ativistka za potrebu odobratia zbraní a influencerka, v jednej chvíli zaznie od homosexálov veta: ,,I hate straight people," čo paráda, v dobe liberálnej demokracie si môže každá strana povedať svoje, čiže, chvalabohu, ešteže aj hetero postavy si môžu slobodne povedať, že neznášajú h.... Jáj, aha vlastne. Tak nič. Môže sa to len jednostranne. Len vtedy je to demokracia.⚪Celý film skôr pôsobí ako agitácia na odobratie a akúkoľvek držbu zbraní v USA, než ako akákoľvek iná kritika spoločnosti. To, že hlavná hrdinka je očividne úplne blbá, má nulovú empatiu, keďže pod fotky seba ako obete teroristického útoku napíše: ,,Hej, to som ja," vôbec sa ani nesnaží predstierať, že je vystrašená a podobné nezmysly, to už je vrchol. Aha, a ešte po tom všetkom podľa jednej postavy ,,aj tak zostala privilege white girl," čiže sa vôbec nepoučila. Hmm.⚪ ()

Michalechal

Myslim, že výběr tématu pro tenhle film se vydařil. Aktuální víc než dost. Ze začátku to vypadalo opravdu jen jako komedie, ale jakmile do svojí lži hlavní hrdinka zabředla, už se mi jen svíral žaludek z trapnejch situací, který ne zrovna zvládala. Měl jsem trochu problém to dokoukat, ne, že by se mi to nelíbilo. Naopak. Jen nemám rád podobný trapný situace a dalo mi to zabrat. Ale kdo má aspoň trochu rád sociální sítě a aspoň trochu žije instagramem, tomu se to bude určitě líbit 😉 ()

M.i.k.e

Danni by pro pozornost udělala cokoliv a tak si na instagram udělá fake fotky ze svého fake výletu do Paříže. Bohužel v té době dojde v Paříži k teroristickým útokům a Danni je tak rázem obletována jako oběť a přeživší.Místo toho aby vše uvedla na pravou míru dokud nebude úplně pozdě, začne si samozřejmě téhle pozornosti užívat.To jí přivede k Rowan, která zažila a přežila střelbu ve škole při níž zemřela její sestra.Události už ovšem nabraly takový spád, že pro Danni existují už jen dvě cesty - udržet si pózu oběti a nebo jít s pravdou ven a stát se vyvrhelem. Not Okay je filmem od kterého sem nic nečekal a nakonec sem dostal víc než slušnou sondu do života dnešní instagramové a tik tok generace, která je pro počet sledujících schopna všeho, nicméně také ukazuje, že každá lež má svoje hranice a následky pak nemusí být úplně příjemné. Co mi docela dost chybělo je větší gradace v závěru a absence pořádného konce. To co bylo slušně rozjeté tak nakonec skončí nijak,závěr vyšumí do ztracena a doutnající potenciál zhasne jako sirka.To je koneckonců hlavní důvod proč nemůžu a nechci jít v hodnocení výš...60% ()

haluska11

jak se stát influencerem snadno a rychle, když se vám líbí huličský blogger dylan obrien? vymyslíte si trip do paříže, abyste vypadali cool, šlehnete si pětinásobný blunt a pak vás díky morčeti běhajícímu po klávesnici napadne, že tam vůbec nemusíte jet - stačí se tam přece dophotoshopovat. až na to, že se příštího dne probudíte se zjištěním, že vám vybuchuje telefon a sociální sítě, protože ve skutečné paříži došlo k teroristickému útoku. a proč přiznat pravdu, když najednou máte uznání a lásku od celého světa? vzestup a pád novodobé celebritky v ultramoderní teen komedii udeří do srdíčka zejména gen-z: popkulturní reference a cool písničky se pojí s tématem ambivalence mentálního zdraví (viz #iamnotokay), ale není zbytečně moralizující. TLDR: opojení slávou je sviňa. ()