Bohemia JazzFest 2021

Hudobný
Česko, 2022, 2x52 min

Réžia:

Rudy Linka

Ohlédnutí za 16. ročníkem jazzového festivalu, který se po roční odmlce, kdy zůstal jen v on-line verzi, vrátil v roce 2021 zpět k divákům do českých měst. Série koncertů postupně zamířila do Liberce, Prahy, Domažlic, Plzně a Brna. Mimo českých umělců vystoupili interpreti z Itálie, Polska, Rakouska, Maďarska, Řecka, Švédska či Slovenska... Během úvodního dílu si připomeneme tvorbu švédského jazzového kytaristy a člena posledního kvarteta Oscara Petersona Ulfa Wakeniuse, dále pak francouzského Biréli Lagrene tria či organizátora festivalu Rudyho Linku ve spojení se senegalským basistou a zpěvákem Alune Wadem... Druhý díl ohlédnutí za 16. ročníkem je kompletně věnován brněnskému vystoupení italského Paolo Fresu Tria, které svou tvorbou vzdává hold trumpetistovi a zpěvákovi Chetu Bakerovi. Trojice se zrodila na základě divadelního projektu věnovaného právě americkému umělci. Hru „Tempo di Chet – La versione di Chet Baker“ s hudbou právě Paola Fresua hrálo v režii Lea Muscata Teatro Stabile di Bolzano. (Česká televize)

bohemia_regent

V titulcích pořadu uvedeno: režie Rudy Linka; rok výroby 2022. -------- Výborně, jméno režiséra doplněno, rok výroby opraven; pochvala udělena 19. 1. 2023. ()

Chudobka

Italské Paolo Fresu Trio mě potěšilo nejen svou hrou, ale i připomenutím mé největší jazzové lásky,  trumpetisty Cheta Bakera. Přivítala bych více jazzu na Artu (na NOE vysílají pořad Letem jazzem). ()