Animovaný film na motivy oceňovaných knih pro děti sleduje osudy jednoho chlapce, který uteče na ostrov, aby tam zachránil malého dráčka a spřátelil se s ním. (Netflix)

BOURQUE

Od Nora Twomey, z pohľadu jej predchádzajúcich prací, je to krok dozadu. To, že čiastočne čerpá od pána Mijazakiho, nie je problém. To však áno, že možnosti príbehu a postáv, ktoré sa ponúkajú, nie sú dostatočne využité. Výsledkom je zjednodušená zápletka pre menších divákov. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

JohnCZ

Co do atmosféry to Brendan a ani Vlkochodci určitě nejsou a po docela ponurém začátku se Nora Twomey (Tomm Moore pouze jako výkonný producent) tentokrát rozhodla o dětem výrazně přístupnější pohádku a to jak po stránce příběhu, tak i animace. Lehce infantilně nemotorný šišlající drak mě zprvu trochu vyděsil, ale nakonec si to sedne a i přes jednodušší zápletku to stále v sobě má onu důležitou špetku irské poetiky a autorské duše. ()

hroubek

Moc krásný animovaný film, který hravě strká do kapsy některé věci od Disneyho nebo nejslabší filmy od Pixaru. Má to specifickou atmosféru, ale ještě aby ne, když je to od tvůrců Vlkochodců a Písně moře. Chvilku trvá, než se to pořádně rozjede, ale pak je to parádní. Krásné záběry, výborné momenty a samozřejmě emoce. Místy je dospělejší, a pak přijdou momenty, kdy je to až moc dětské, nicméně se to moc neruší a funguje to dobře. Pokud chcete vidět "jiný typ animáku", tak tohle je pro Vás jasná volba. ()

Víteček

Naneštěstí to moc nefunguje. Hlavně chybí nějaké propojení reálné části s tou fantaskní. Takhle to byly prakticky dvě nesouvisející části. Jediné, co je nějak spojovalo, byla snaha na drakovi vydělat, ale popravdě to tam bylo celkem dopočtu a ne moc dobře zpracované. Pro tu reálnou část z toho dobrodružství vůbec nic nevyplyne. Prostě se vrátí a všechno je dobré. Tečka. Vlastně nevím, co chtěl celý ten příběh sdělit a jestli vůbec něco. ()

Mackoun

Oproti Vlkochodcům, Písni moře a Brendanovi znatelně jednodušší a infantilnější kousek. Animace a barvitost si pořád drží svou laťku a koukalo se na to hezky, ačkoliv mi jako papírově dospělému divákovi chyběla ona intelektuálnější hloubka, jíž se skýtal v ostatních zmiňovaných příbězích dostatek. Pro rodinku s mladším publikem se v porovnání s dnešními běžnými poměry každopádně stále jedná o nadstandardní animák, u kterého se ani rodiče nebudou kousat nudou. ()