SimcaJB odpad!

Znáte Richarda Krajča? Toho zpěváka, co má kupu hitů? Komentátora Medůzy a občasného herce i v Národním divadle? Asi jo, že… a Davida Švehlíka? Toho, co si přál být knězem a nakonec skončil jako herec v detektivkách. Taky, že ho znáte… To je dobře. Tito dva herci tvoří komediální dvojici nového českého seriálu v online službě Voyo. Seriál Gumy pojednává o dvou týpcich, Mára a Lukyn. Jeden drsný, přímý, ale natvrdlý a ten druhý milý, chytrý, a tak trochu dětiský. Patří jim autoservis v továrním areálu. Kolem nich je ještě hospoda, „koupaliště“, trafika… Tito dva chtějí peníze a každý díl se věnuje jiné možnosti, jak získat nové a nové peníze a na konci dílu jim zbyde ještě větší dluh než na začátku. Tato dvojka mi připomíná ještě větší „machry“ než jsou Pat a Mat. Režisérkou je Krajčova žena Karin Babinská, která hlavně zaměstnává svého manžela. Scénář napsal Michal Samir, autor úspěšné Ivety. Má to být komedie, ale nezasmál jsem se ani jednou během prvních dílů. Spíše mi bylo líto všech, co na tomto filmu pracují. Těžiště komedie by mělo být na hlavní dvojici, ale není tomu tak. Hlavním postavám by měli vedlejší zdárně podporovat fóry, aby to bylo ještě humornější. Také to takto není. Je to spíše sled nevtipných okamžiků, kdy Krajčo zdárně přehrává a Švehlík hraje dobráckého „ňoumu“ co svého šéfa poslouchá. Figurky postav továrního areálu jsou dobře vybrány, ale bohužel úplně nevyužity. A to hrají zkušení komediální herci Dana Batulková, Robert Nebřenský, Marek Taclík…Není od věci, že asi nejlepší herečkou je Patricie Pagáčová, která se alespoň snaží (nebo je jí postava vytvořena přímo na tělo). Seriál není ani vtipný ani zábavný, spíše patří o odpadu. ()

KarlBahnhoff

Přiznám se, že těm recenzím, co tu čtu, moc nerozumím. Co v tom všichni hledají za hloubku? Ne, ta tam opravdu není, ale nechápu, proč se od takovéhoto seriálu očekává něco dokonalého? Přijde mi že to všichni hodnotí z pohledu hollywoodských režisérů a ne diváků, co se chtějí odreagovat a trochu pobavit. Osobně mě moc nelákaly ukázky a když jsem tomu seriálu pak dal šanci, byl jsem docela mile překvapen. Vždyť to je oddechovka na večer ke skleničce vína, která si na nic nehraje a je docela vtipná. Krajčo si tu nehraje na bůhvíjakého herce, ale nedělá mu problém dělat si tu ze sebe srandu, stejně Švehlík a Pagáčová. Když to srovnám například s absolutně nekoukatelným seriálem Pálava, tak tohle musí být aspoň za 3 hvězdy. Tento seriál nemohl mít velké ambice, ale na večerní odreagování je OK. ()

kluzo

Za mě to není pecka, ale spíše takové "dá se". Nápad (námět) dobrý, provedení (scénář) horší. Místy chybí buď větší hloubka (vyžadovalo by to delší stopáž, a upřímně si myslím, že tohle na to nemá), nebo více potrhlého humoru á la lámání ruky... Kdo mě ve své roli neskutečně baví je David Švehlík. Což je ale více jeho zásluha, než zásluha scénáře. Ten si podle mne roli užívá, jen škoda, že není lépe napsaná. Richard má roli napsánu pro sebe, ale taky celkem nic moc, a to ho mám jako Havířovák rád. Batulková je stálice nováckých číčovin a nestojí za komentář. Její role je vcelku zbytečná. Díváme se na vše, ale myslím, že to upadne v zapomnění a pokračování už by snad ani být nemuselo, nebo s lepším scénářem a režií. Jestli chce Nova platit za takové počiny, tak to s ní jde fakt z kopce, a to že za to někdo platí, je ukázka, že to jde z kopce i s kulturou lidí. ()

Fracek odpad!

Líbil se mi Krajčo v Křídla Vánoc. Tak jsem se těšil na Gumy. Nějak jsem ten humor nepochopil. Švehlíka mám taky rád. Tak jsem zíral, co tam ti dva dělají a proč ze Švehlíka udělali knírem hlodavce. Komedicnosti to totiž víceméně ubralo. Domnívám se, že Krajčova manželka to prostě nezvládla. Vytvořila tupé prostředí a nedokázala dobrým hercům nabídnout živočišnou vtipnost. Takže ve výsledku jen za sebou tahá nudného kačera. A přitom stačilo tak málo... ()

Bohemica

Gumy? Takový ještě horší , ale o to delší, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Doufala jsem, že po hrůzných seriálech na tv Prima, které na této stanici poslední dobou vyhřezly, už nic horšího neuvidím. Bohužel jsem se spletla. Očekávala jsem, že herecké obsazení může něco zachránit. Ale ani plejáda českých hvězd nic nezmůže, když herci nemají co hrát. Takže Slunečná, Pálava, ZOO, Dobré zprávy, Hořký svět... a k tomu teď Gumy na Voyo . A nesmíme zapomenout na Policii Modrava a Specialisty na Nově. Připadám si trapně, když vidím, jak se Tereza Brodská pitvoří, Tatjana Medvecká přehrává manýry téměř ochotnické, Eva Holubová i Bolek Polívka si nemohou vzpomenout na své lepší časy  atd. atd. Kromě nových, mladých nebo neznámých tváří ve všech jmenovaných seriálech, rozhodně nezáří žádná postava, kterou by koukatelně pojednala některá ze zkušených hereckých hvězd. ()