Echo 3

• USA Echo 3
USA, (2022–2023), 7 h 58 min (Minutáž: 42–61 min)

Keď na kolumbijsko-venezuelskej hranici zmizne geniálna vedkyňa Amber Chesboroughová, jej brat a jej manžel – obaja členovia elitného amerického komanda – sa ju snažia nájsť uprostred partizánskej vojny a zisťujú, že žena, ktorú milujú, možno niečo tají. (Apple TV+)

TheEvilTwin

Asi nebudu psát, že se jedná o nějakou převratnou novinku v žánru nebo o nadprůměrný dechberoucí special ops seriál. Nejedná. Rozhodně ale nejde ani o nic špatného, Echo 3 je totiž úplně fajn akční série těžící z výborného hlavního dua Luke Evans - Michiel Huisman, kteří jsou na scéně téměř každou jednu minutu, takže o kvalitu je postaráno. Dva vojáci jedou do Kolumbie zachránit manželku jednoho z nich, jež je zároveň sestrou druhého, kterou zde unesli místní povstalci. A klasicky by pro ni udělali cokoliv, takže zde na osmi hodinách dostáváme solidní úvod, příjemné sblížení s postavami, únos a následné potyčky, boje a útěky, přes které se dostáváme až do absolutního vrcholu celé série v předposledním díle, kde je nám servírována famozní stealth akce zásahové jednotky snažící se ženu dostat ze zajateckého tábora. A ta má teda koule. Přestřelky jsou dobře natočené, chemie mezi hlavní dvojkou je skvělá, děj má pár kliček a odboček, takže nepřešlapuje na místě a celé to odsýpá vlastně dobře. Trochu mě mrzí, že se zde nepřitvrdilo a nedostali jsme žádný close-combat, rvačky nebo nože a spíše se sází na střílení, dále že nepřítel je nepříliš zajímavý (banda "teen" rebelů bez výcviku...) a taky že poslední díl trochu zabíjí tempo předposledního dílu a spíše ukazuje jen celkový dojezd seriálu do konce bez většího napětí, ale i přes tohle všechno jde o solidní jednohubku, která výrazněji nenudí. Fandové žánru mohou zkusit a na průměr to dosáhne, běžný divák může přeskočit a o nic zásadního nepřijde. Zlatý střed, na který se ale místy dobře kouká. ()

zodiak217

Fantastický akčný seriál, ktorý upútal od prvej do poslednej epizódy a nevedel som ho prestať sledovať. Tá uveritelnost, že je to možné a niečo takéto sa deje v Kolumbii a Venezuele mu pridávala na autentickosti a výborne herecké obsadenie ho posúvalo hore. Veľmi dobre vyskladaný dej a scenár. Toto sa naozaj vydarilo. Doporučujem nielen pre fanúšikov akčných seriálov. ()

mira007

V Kolumbii unesou Američanku Amber nějací povstalci a její brácha a manžel si pro ni dojdou. Námět tuctový, zase Kolumbie zase Navy Seals a není to pětihvězdičková záležitost, přesto tenhle film trochu bourá klišé podobných akčních seriálů, překvapí relativní realističností, určitou sebereflexí a tak nějak neamericky po stránce mezilidských vztahů. Některé díly si užijou fandové akcí speciálních jednotek, mne bavila ta jinakost v tomto žánru. ()

fabecc1222

V Applu někoho napadlo, že by bylo dobré mít vlastní Narcos či seriálovou verzi Smrt čeká všude, a pro ten účet zlanařili i pár známých tváří. Jenže ani Evans, ani Dario Naharis, ani Miniaturový vrah bohužel sami o sobě kvalitní projekt neudělají. Echo 3 je ve výsledku strašně lacině vypadající záležitostí. Tam kde tvůrci měli peníze na výlet za hranice USA, tak tam už nezbyli peníze na komparz nebo větší produkční tým, takže veškeré akční scény vypadají jak z klasické TV produkce. To je něco, co by se ještě dalo omluvit, co se ale omluvit nedá, je to, jak brutální nudou ve většině dílů seriál je. Sestříhat do dvouhodinového filmu a vesměs by se vešlo vše důležité. ()

M.i.k.e

Mark Boal jakožto dvorní scénárista Katherine Bigelow má na triku výborné věci jako Zero Dark Thirty nebo Hurt Locker, takže nebyl důvod Echo 3 nevěřit. Bohužel i mistr tesař se někdy utne (a je docela možné, že chyba bude už v předloze) a i když se tahle série dost snaží, až na pár světlých chvil (celá devátá epizoda) spíš nudí než baví. Echo 3 je v jádru dost přímočarý starosvětský akční thriller/drama, který by v celovečerní podobě měl velkou šanci být před plus mínus dvaceti lety solidním zářezem na pažbě. Dnes se ale v tom kvantu seriálů tak maximálně ztratí a velmi rychle zapadne. Nutno říct, že celkem po zásluze...40% ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v USA a Kolumbii. (MikaelSVK)

Za Teda Lassa si připlatíme

Za Teda Lassa si připlatíme

30.10.2022

Když se před třemi lety spustila streamovací služba Apple TV+, měla v nabídce pouhých pět titulů. Teď už jich jsou desítky a mnoho z nich sbírá prestižní ceny, od televizních Emmy po filmové Oscary.… (viac)