Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Recenzie používateľa Sobis87 k tomuto seriálu (7)

Položka 36 (2022) (E01)

Luxusní kamera, tu si Navarro samozřejmě pohlídal, tonalita, práce se světlem, vizuálně prostě lahoda. Ono by ani ty takřka procedurální první dvě třetiny nevadily, kdyby se to nerozjelo až v posledních pár minutách a neskončilo to v tom nejlepším. Kdyby to rázem neutnuli a místo toho nám nadělili aspoň další čtvrthodinu ryzího survivalu, byla by to poctivá žánrová šlupa...takhle to vyznívá poněkud stroze, čemuž nepomáhají ani nedotažená zběžně načrtnutá doprovodná témata. Škoda. ()

Hřbitovní krysy (2022) (E02)

Hodně dobrá epizoda, skvělý vizuál a dobová atmosféra, opravdová makabrózní krása. Natali je hračička, Hewlett výborný protagonista a monstra taky povedená. Bavilo mě to od začátku do konce. ()

Pitva (2022) (E03)

Vypravěčsky perfektně vystavená epizoda, kamera doslova boží (barevná paleta a svícení, prostě nádhera), příběh zaujal, velmi rychle vtáhnul a nepustil až do makabrózního konce. Spolu s Prohlídkou od Cosmatose nejlepší kousek antologie. ()

Mimo (2022) (E04)

Hodně osobitá epizoda (Amirpour zcela vlastní), která vyniká především stylem (mizanscéna, color-grading, kamera, všechno perfektní). Herci super, groteskní podtón taky, jen ta metafora vcelku dost průhledná, ale ničemu to vlastně v konečném důsledku nevadilo. Taký coenovsky vtipně podtaktovaný body-horror. ()

Pickmanův model (2022) (E05)

Po Prohlídce a Pitvě třetí nejlepší epizoda, která vyniká hlavně dobovou atmosférou, precizní formou a výkony ústřední dvojice. Závěr brutální. ()

Snění v domě čarodějnic (2022) (E06)

Vizuál opět vymazlený, čarodějnice a krysák jsou super, jenže ona to je přes to všechno celkem nuda, co se táhne jako smrad. Asi nejslabší povídka ze série... ()

Prohlídka (2022) (E07)

100% Cosmatos! Úžasná fůze transcendence, Cronenberga, heavy metalové estetiky, VHS nostalgie a pekelných synťáků... opět. Po Beyond Black Rainbow a Mandy další ultimátní zářez tohohle kosmického génia. Jako kdyby Druuna vojela Tarkovského. Už se nemůžu dočkat Nekrokosm! ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD