Zámožný samotář pozve na svoje stylové sídlo čtyři významné hosty a slíbí jim jedinečný zážitek. S napětím očekávaná akce se ale brzy děsivě zvrtne. (Netflix)

Anderton

Vyzerá a znie to absolútne úžasne, za to čistá stovka. Už len to svetlo, keď si niekto zapaľuje. Pripomenie to Blade Runner, Cronenberga a stále je to dostatočne lovercraftovské. Lenže v skutočnosti je to príbeh na zhruba dvadsať minúť. Výsledkom natiahnutia na hodinu je to, že 3/4 počúvame nie príliš zaujímavé dialógy za okrúhlym stolom (s koksom a drahou whiskey) a ten zvyšok je krásne opulentný, ale nič, čo by ste nečakali, neprinesie. ()

Lenka.Vilka

Tohle byl ale dost jinej matroš. Koukat na tohle bylo jako sledovat něco z osmdesátek, co se znaží vypadat jako futuristický osmdesátky. A já si tenhle ujetej trip ujela. A tím nemyslím jenom vizuální a hudební stránku. To byla dokonalost. Ale i ty rozhovory v první polovině, než ten jejich jedinečný zážitek nastoupí do vlaku směr zkáza. Protože ty jsou hodně důležitý. Protože když potom začne peklo, byla jsem už tak vtažená, že jsem zbytek dílu dokoukala s rukou před pusou. Konec perfektní, přesně jak to má mít dobře napsaná povídka. Šest z pěti. Nejlepší ze všech? Skoro. ()

theSaint

Weller je neskutečně charismatickej bastard. Nechápu, že ho neobsazují do výživných rolí častěji. Boutella je čarovně tajemná a sexy. Atmo je vybroušený. Užil bych si to i bez toho finálního démona. To jejich sezení nemělo chybu. Čistej peruánskej mě rozsekal. To množství co tam naservírovala bylo out of mind. Zapalovač bych tipnul na Dunhill. Cosmatos baví. Je vyprofilovanej, rozpoznatelnej, tvůrčí. ()

Malarkey

Exkluzivní šílenost. Panos Cosmatos mě po Mandy a tomto příběhu přesvědčil, že je šílenec. Nicméně stylový šílenec. Do Kabinetu kuriozit přispěl svým příběhem, který stylizuje do temných osmdesátek, přidává darkwave hudební podkres, tmavé, ale pastelově barevné filtry a k tomu vypráví psychadelický trip s nechutnostmi, jak vyšitými z filmů Johna Carpentera. První epizoda z Kabinetu kuriozit, u které jsem na konci vůbec nevěděl, jak jí ohodnotit. Nakonec jí ale nemůžu upřít fakt, že mě zaujala. ()

iXtr3m3

Áno, je to najviac ukecané zo všetkých častí, ale tá kombinácia toho obdobia, toho audia na pozadí, toho hereckého castingu na čele s Wellerom, to hneď človek mohol vedieť, kde bola inšpirácia a to u Cronenberga. Toto by si zaslúžilo celovečerné spracovanie s tým, že kde to skončilo, tam by to chcelo ešte aspoň hodinku viac, aby sme vedeli čo a ako. ()

• Epizoda se odehrává v sobotu 22. září 1979. (noelcoward73)
  • Sklenice, ze kterých pijí hosté whiskey, jsou stejný model jako ty, ze kterých pije Rick Deckard (Harrison Ford) ve filmu Blade Runner (1982). (NiWi)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD