Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Tvorcovia:

Guillermo del Toro

Predloha:

H.P. Lovecraft (poviedka), Michael Shea (poviedka) (viac)

Guillermo del Toro (sprievodca), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (viac)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

M.i.k.e

Guillermo Del Toro zaštítil sérii osmi různých, na sebe nenavazujících a nikterak propojených hororových příběhu a jakkoliv ani jeden z nich není v jádru špatný a osobně mě bavilo, že každý je trochu jiný, do dokonalosti má tahle série daleko. Jejím největším nepřítelem je primárně stopáž jednotlivých dílů. Některé skvěle budují atmosféru a pak najednou skončí, některé by naopak potřebovali děj naopak zhustit a mít epizody kratší. Ta cca hodina, kterou většina epizod má se ukazuje jako naprosto nevyhovující čas, protože i když se to může zdát jako poměrně slušný prostor na to odvyprávět malou hororovou hříčku, opak je pravdou a někdy to buď nestačí a nebo je to naopak strašně moc času a bohatě by pro slušnou jednohubku stačila polovina. Technicky téhle sérii každopádně není moc co vytknout a všechny epizody vypadají velmi dobře a některé si dost dobře umím představit jako plnohodnotné celovečerní žánrovky...60% ()

ancientone

Také feel-good sledovanie postaršieho pána, ako si plní svoje sny. A plní si ich vkusne, ale nevýrazne. Del Torro sa v novom poviedkovom seriáli pasuje do úlohy Alfred Hitchcock Present's digitálnej éry, ale jeho séria nie je taká šupa ako Masters Of Horror, Twilight Zone, alebo Tales from the Crypt. Parametre projektu dokonale určujú už úvodné titulky - štylisticke perfektné, dosť manieristické, ale rýchlo pominuteľné panoptikum všemožných hororových, gotických a groteskných prvkov, ktoré proste v solídnom štýle prefrčia obrazom. Samostatné poviedky (sympatické je, že nechýba ani lovecraftovská adaptácia - aj keď viacero motívov naprieč poviedkami je vyslovene lovecraftovských) väčinou pôsobia dojmom, že by im stačila plocha 15-20 minútovej etudy a seriál by mohol byť kľudne zmenšený do podoby väčšieho poviedkového filmu. Vpohode sezónna záležitosť, na ktorú si o dva-tri mesiave nespomenieme. Once again. nevadí. Môžeme sa ďalej naivne tešiť na del Torovu adaptáciu románu V horách šialenstva. Zatiaľ ale (osobne) nadšením určite nešaliem. ()

Lenka.Vilka

Prostě se s tím smiřte, je to hororová antologie. A jelikož horor neznamená v překladu "bezduchý potok krve", tak je fajn, že je zde zastoupení každého odstínu hororu. Já chápu, že to nemusí každému sednout, ale pokud má někdo skutečně rád horor, tohle by se mu mělo líbit. Pokud ne, není problém v látce. Za mě top Šum křídel, Prohlídka a Mimo. ()

Sancty

Plusom i mínusom obdobných antológií je ich pestrosť. Je teda takmer vylúčené aby sa zapáčili ako celok. Ani táto samotným Del Torom zastrešená nie je výnimkou. Práve jeho meno je najsilnejším magnetom, ktorý má silu pritiahnúť širokú pozornosť. Teda niečo podobné ako v prípade Hitchcocka. Ale na rovinu, ani jeden z nich sa nepriblížil k legendárnemu Keeperovi. ()

Pilda17

Guillermo Del Toro je výborný režisér to bezesporu, ale tady pravděpodobně jen dohlížel, a proto z některých dílů není absolutně nic cítit. V sérii je pár solidních dílů, které bych zařadil vysoko do hororové tvorby, ale také bohužel pár braků. Celkový dojem z celé série je bohužel jen průměrný, což je škoda. ()

• Seriál měl mít původně název „Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight“. (Arigato)

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD